Dzisiaj jest: Piątek, 29.03.2024 Imieniny: Wiktora i Eustachego



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Różne informacje o odżywianiu, newsy, ciekawostki



powrót

Zdrowe jedzenie w firmie

Kajkonator




Dołączył: 22.02.2018
Posty: 1

 

Witajcie,

W mojej firmie rozwinęła się osobliwa sytuacja - każdy robił sobie (kiedy chciał) przerwę na jedzenie. Postanowiłem poprawić sytuację i wprowadzić uregulowane posiłki pracownicze.

Postawiliśmy na coś szybkiego, zdrowego i sycącego. Zdecydowaliśmy, że batoniki, bakalie i owsianka mogą się sprawdzić. Wybraliśmy internetowy sklep z bakaliami. Zamówiliśmy (o ile mnie pamięć nie myli) musli, orzechy makadamia, daktyle i batony proteinowe.

Dzień później z rana przyjechała dostawa. Wszystkim smakowało, wyszło dość tanio, zero bałaganu, brak zapachów z mikrofali. 10 minut - wszyscy najedzeni. Tydzień później postawiliśmy automat z ich produktami! oczko.gif

W firmie jest porządek, nikt już nie biega ani nie smrodzi (open space), pracownicy mogą się lepiej skupić na robocie, a firma działa lepiej niż wcześniej. Do tego minęło trochę czasu i mamy coraz to lepsze warunki.

Z pozoru drobny mankament przekuliśmy w coś, co nas wzmocniło. Nie tylko firma działa prężniej, czujemy się lepiej z tym, że jemy zdrowo. Mnie cieszy brak okruchów, zapachów z mikrofali, a pracownicy mają zapewnione jedzenie w pracy. Do tego współpraca między naszymi firmami przebiega wzorcowo.

Jeżeli moja historia zainspirowała Was do czegoś to zapraszam do dyskusji. 

Pozdrawiam


malwinamac




Dołączyła: 26.03.2018
Posty: 6

Hello! U nas w firmie też panuje moda na zdrowe odżywianie. Najgorzej było zawsze z przekąskami. Znacie ten ból jak ktoś Was częstuje milką, a Wy jesteście na diecie? :D Dlatego postawiliśmy na zdrowe przekąski. Na przykład ciasteczka owsiane, orkiszowe z dobrym składem, ale też zamawiamy super czekolady. Zamawiamy ze stron. Chodzi o to, że jak każdy dba o zdrowe jedzenie to jest prościej się wzajemnie motywować. Na przykład w poprzedniej pracy ciągle jedliśmy jakieś batony, ciastka itp. Koszmar... i to jest prosta droga do otyłości niestety. 

Tak w ogóle to jeśli macie jakieś fajne przepisy na zdrowe przekąski - ciastka, batony, wrzucajcie ;)