Dzisiaj jest: Czwartek, 09.07.2020 Imieniny: Zenona i WeronikiIlość przepisów kulinarnych w serwisie: 5855

Forum dyskusyjne

Forum - Różne informacje o odżywianiu, newsy, ciekawostkipowrót

Jak pić wodę?

masseur
Dołączył: 28.02.2018
Posty: 31

Cześć.
Czytałem, że należy jeść 5-6 posiłków dziennie i pić co najmniej 8 szklanek wody, ale czytałem też, że nie należy pić wody w trakcie jedzenia i bezpośrednio przed/po nim. Należy pić 20-30 min przed jedzeniem i 20-30 min po jedzeniu, żeby nie rozrzedzać enzymów trawiennych. Zastosowałem się do tego i trochę słabo, bo piję nie kiedy chce mi się pić, ale kiedy jest na to odpowiednia pora. Chce mi się pić, ale patrzę na zegarek i okazuje się, że pora na posiłek, więc nie piję, żeby posiłek się lepiej strawił. Po posiłku chce mi się pić, ale jeszcze nie pora, więc czekam chociaż te 20 minut i dopiero piję.
Dlatego moje pytanie jest takie: Jak lepiej pić?:
1. Pić częściej w mniejszych ilościach nie przejmując się czy pije się na pusty brzuch, czy na pełny, przed posiłkiem, czy po nim;
2. Nie pić przed i po jedzeniu, ale wtedy pić rzadziej w większych ilościach (np 4 podwójne szklanki wody dziennie, zamiast 8 pojedycznych).
Bo picie szklanki wody co półtorej godziny i to jeszcze żeby trafić tak, by nie kolidowało z jedzeniem zaczyna być na dłuższą metę męczące. Bynajmniej dla mnie. )

eater
moderatorDołączył: 27.12.2010
Posty: 28

Przepisy: 4

Pomógł: 1

masseur napisał/a:
czytałem też, że nie należy pić wody w trakcie jedzenia i bezpośrednio przed/po nim. Należy pić 20-30 min przed jedzeniem i 20-30 min po jedzeniu, żeby nie rozrzedzać enzymów trawiennych.
To dobrze czytałeś, z tym, że po jedzeniu wydłużyłbym do co najmniej 1 godziny.
 
masseur napisał/a:
Zastosowałem się do tego i trochę słabo, bo piję nie kiedy chce mi się pić, ale kiedy jest na to odpowiednia pora. Chce mi się pić, ale patrzę na zegarek i okazuje się, że pora na posiłek, więc nie piję, żeby posiłek się lepiej strawił. Po posiłku chce mi się pić, ale jeszcze nie pora

To się dużo napij 20 minut przed i problem z główki.

 


masseur napisał/a:
Pić częściej w mniejszych ilościach nie przejmując się czy pije się na pusty brzuch, czy na pełny, przed posiłkiem, czy po nim;

Przed

 


masseur napisał/a:
Nie pić przed i po jedzeniu, ale wtedy pić rzadziej w większych ilościach (np 4 podwójne szklanki wody dziennie, zamiast 8 pojedycznych).

Pije się tyle ile się chce (ile woła od nas organizm), a nie aby wypełnić normę, jednak nie należy rozcieńczać soków żołądkowych. Woda jest również zawarta w pokarmach o czy należy pamiętać. Ponadto samą wodą organizmu właściwie się nie nawodni. Najlepiej robi się to za pomocą sporządzonych przez siebie napojów izotonicznych - woda z dodatkiem nieprzetworzonej soli, nieprzetworzonego miodu i cytrusa / innych owoców typu arbuz, kiwi, truskawki.

 


masseur napisał/a:
Bo picie szklanki wody co półtorej godziny i to jeszcze żeby trafić tak, by nie kolidowało z jedzeniem zaczyna być na dłuższą metę męczące. Bynajmniej dla mnie
Jeśli będziesz regularnie pił przed jedzeniem 30-20 minut, po jedzeniu 1 godzinę to się w końcu nauczysz, a organizm się przyzwyczai.

masseur
Dołączył: 28.02.2018
Posty: 31

Ok, dzięki. A mam jeszcze jedno pytanko. Czy płatki owsiane górskie są okej? Czytałem, że są bardziej przetworzone od zwykłych, ale przecież jedyne co odróżnia je od zwykłych to to, że są pokrojone lub połamane. Czy taki proces przetworzenia można nazwać niezdrowym?

eater
moderatorDołączył: 27.12.2010
Posty: 28

Przepisy: 4

Pomógł: 1

masseur napisał/a:
Ok, dzięki. A mam jeszcze jedno pytanko. Czy płatki owsiane górskie są okej?
Są OK i cały czas zdrowe, ale nie tak bardzo OK jak zwykłe, mają po prostu mniejsze wartości odżywcze.

masseur
Dołączył: 28.02.2018
Posty: 31

eater napisał/a:
Są OK i cały czas zdrowe, ale nie tak bardzo OK jak zwykłe, mają po prostu mniejsze wartości odżywcze.
Hmm.. a ja czytałem, że górskie mają tyle samo wartości odżywczych co zwykłe , jedynie błyskawiczne mają mniej, bo są poddane obróbce hydrometrycznej. Górskie są po prostu pokrojone. Chyba, że ta różnica między zwykłymi a górskimi jest po prostu tak minimalna, że nie zwraca się na nią uwagi.

adzik
Dołączyła: 17.05.2018
Posty: 7


a ja czytałam wywiad z dietetykiem, który mówił, że trzeba po prostu zaufać swojemu organizmowi i  nie robić sztucznych przerw dla samej przerwy, tylko chce nam się pić - to pić, jeść - to jeść. jak się po posiłku weźmie dwa łyki, żeby ugasić pragnienie, to przecież nic się nie stanie. 

odporna
Skąd: Bielsko-Biała
Dołączyła: 17.05.2018
Posty: 6

 

Moim zdaniem  najwięcej powinniśmy wypić wody zaraz po przebudzeniu rano, ponieważ po nocy nasz organizm jest odwodniony.

 

 

Dodatkowo po chwili sięgamy po kawę, która też odwadnia. Osobiście rano jak wstanę wypijam 3-4 szklanki wody (ze szczyptą soli, żeby tą wodę zatrzymać w organizmie, a nie od razu wydalić) po około godzinie jem śniadanie, a dopiero później kawę.

 

 

Po kawie znów trzeba wypić wodę, ale wtedy już od posiłku minęło ponad godzinę więc wszystko jest ok.

Odporna.pl - Zdrowa Strona Życia
http://odporna.pl/