Cześć )

Podobnie jak Wy, interesuję się zdrowym żywieniem. Mam jednak taką przypadłość, że lubię mieć wszystko dokładnie rozpisane i policzone. A do tego najlepiej, gdyby było to bezpośrednio na moim dysku ;)

Spędziłem trochę czasu nad zrobieniem arkusza kalkulacyjnego, który sprawdzałby, czy moja dieta pokrywa moje zapotrzebowanie na kalorie oraz mikro i makroelementy, czy nie zakwasza, czy ma odpowiedni stosunek kwasów omega-6 do omega-3, jaki jest ładunek glikemiczny moich posiłków, oraz czy białko w moich posiłkach jest pełnowartościowe.

Pomyślałem sobie, że może poza mną ktoś jeszcze ma podobne podejście do swojej diety. Że może ten arkusz komuś pomoże, zaoszczędzi komuś czas. Dlatego wrzuciłem go do Internetu. Za darmo. Nic tutaj nie sprzedaję, nie zbieram żadnych maili. Nie trzeba się nigdzie rejestrować, nie ma po drodze żadnych reklam. Robię to z wiary, że może komuś jeszcze ten arkusz się przyda.

Można go ściągnąć na stronie diet-fairy.com

Polecam otwierać go w Libre Office Calc, bo Excel może mieć z nim problemy.

Zdaję sobie sprawę, że można by do niego jeszcze coś dodać, albo coś w nim poprawić. Po prostu dla mojego własnego użytku jest on w pełni wystarczający. Jeśli okaże się, że ludzie widzą w nim jakąś wartość i jest sens nad nim jeszcze popracować, to będę go dalej rozwijał. A jeśli uznacie, że jest on bez sensu, to będę spalał mój czas nad czymś innym )

Pozdrawiam Was serdecznie )