Dzisiaj jest: Piątek, 29.03.2024 Imieniny: Wiktora i Eustachego



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Różne informacje o odżywianiu, newsy, ciekawostki


  | 1 | 2 |   »

powrót

Kawa - pomaga czy szkodzi ?

Celine




Skąd: Elbląg
Dołączyła: 01.04.2009
Posty: 90

Przepisy: 26


benzulli napisał/a:

Gdy wypijemy kawę po jakimś czasie kofeina pobudza wydzielanie cukru z wątroby no i co, więcej kortyzolu, adrenaliny, organizm przygotowany do pracy, czeka tylko aby człowiek gdzieś zaczął biec, poszedł rąbać drzewo, dźwigać coś ciężkiego a tu co - nic - siedzi przy komputerze. Co dalej? Impulsy z mózgu docierają do trzustki - hej koleżanko wypuść insulinę, za dużo cukru w organiźmie, musimy go zbić! Trzustka robi co mózg nakazał - cukru się zrobiło bardzo mało, człowiek zmęczony no i co dalej? Trzask - druga kawa - i tak cały dzień.


Wydaje mi się, że każdy pokarm / napój (no może oprócz wody) pośrednio lub bezpośrednio jest zaangażowany w wydzielanie hormonów co wydaje się być naturalną rzeczą więc nie co panikować jeśli są to ograniczone ilości np. jedna kawa dziennie.

Scrat07




Dołączył: 03.02.2014
Posty: 14

Przepisy: 301


Trudno zdecydować czy kawa pomaga czy szkodzi, bo jak widać z zacytowanego na początku wątku artykułu w dużym stopniu na to jaki kawa ma na nas wpływ zależy od stanu naszego zdrowia. Jeśli ktoś jednak cieszy się dobrym zdrowiem to jedna kawa dziennie nie powinna mu zaszkodzić.

Maks07




Dołączył: 03.05.2014
Posty: 12

Przepisy: 182


Ja nie wyobrażam sobie dnia bez chociaż jednej kawy.;-)

Adam Slownik




Skąd: Warszawa / Kalisz
Dołączył: 17.06.2015
Posty: 245


pomaga na dużo rzeczy, ale np. wypłukuje magnez i inne cenne witaminy
Doradzę w zdrowej suplementacji http://sklep.kenayag.com.pl

compfin




Dołączył:
Posty:

Niezaleznie od skutków, trudno byłoby bez niej żyć.

amerykanka




Dołączyła: 22.10.2015
Posty: 4



Jeżeli się nie wypija kawy codziennie hektolitrami to na to jest akurat całkiem prosta metoda, wystarczy wbić sobie do głowy listę kilku podstawowych źródeł magnezu i go sumiennie uzupełniać :)  Naprawdę warto o tym pamiętać, bo niedobór może być mocno uciążliwy i może nam się wydawać, że kawa pomaga się pozbyć jego skutków (np. zmęczenie), a jest zupełnie odwrotnie :)
Adam Slownik napisał/a:
ale np. wypłukuje magnez
miłego dnia!

EwelinaMróz




Dołączył: 14.10.2015
Posty: 6


Jedna kawa dziennie nie zaszkodzi nikomu. Moja koleżanka będąc w ciąży piła kawę zbożową i do dziś jej używa. A dziecko już ma 2 lata.
Profesjonalna wypożyczalnia aut luksusowych w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu - http://goodfellas-cars.pl/.

fitmarlena




Dołączyła: 16.01.2016
Posty: 10


Ja słyszałam, ze na kaca jest dobra kawa, ale ponoć z sokiem cytryny, osobiście nie próbowałam, ale może coś w tym jest. Polecam te kawy łagodne dla żołądka, w smaku dobre a jak mniej szkodzą na żołądek to właściwie same plusy :D

NutriAdvicerka
moderator



Skąd: Warszawa
Dołączyła: 16.03.2009
Posty: 412

Przepisy: 34

Pomogła: 24





fitmarlena napisał/a:
Ja słyszałam, ze na kaca jest dobra kawa, ale ponoć z sokiem cytryny
Taka mieszanka obciąża wątrobę, jeśli obciąża to być może zmusza wątrobę do większej pracy, a wątroba spełnia również funkcję ...  filtra organizmu, więc może jest pomocna.

  | 1 | 2 |   »