Dzisiaj jest: Wtorek, 21.03.2023 Imieniny: Benedykta i LubomiraIlość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Różne informacje o odżywianiu, newsy, ciekawostkipowrót

Gorąca herbata z cytryną

lassie
Skąd: Zawiercie
Dołączyła: 14.03.2009
Posty: 11

Przepisy: 1


Witajcie forumowiczki i forumowicze

Dowiedziałam się, że picie gorącej herbaty z cytryną wcale nie poprawia jej walorów zdrowotnych ponieważ w wysokich temperaturach to co dobre w cytrynie ulega rozpadowi (czyli witamina C i bioflawonoidy) i co zgrozo w wysoliej temperaturze dochodzi do rekacji pomiędzy cytryną i herbatą i uwalnia się z herbaty (jej listków czy też granulków) w duzych ilościach toksyczny glin, który przechodzi do mózgu powodując przy większej akumulacji (czyli po paru latach regularnego picia herbaty z cytryną) glinu bóle głowy, często mylone z bólami migrenowymi i ponoć ten glin dokłada swoją "cegiełkę" do choroby Alzheimera.

Prawda to czy bujda ? Jakie jest Wasze zdanie na ten temat

Karolka
Skąd: Rybnik
Dołączyła: 24.03.2009
Posty: 5

faktycznie witamina C nie jest odporna na działanie wysokiej temperatury- dlatego w gorącej herbacie jest ona niszczona.
Co do tych reakcji pomiędzy cytryną a herbatą nie słyszałam- ciekawe :roll:
Pozdrawiam

Wasabi
Dołączył: 14.08.2009
Posty: 12

Jak ktoś bardzo lubi herbatę z cytryną to trzeba pić herbatę z torebki, a nie liściastą. Plasterek cytryny dodawać, gdy już herbata ostygnie, zyska się wówczas dużą dawkę witaminy C i glinu tyle się nie uwolni. Ponadto parzyć herbatę z torebki przez krótką chwilkę. Glin uwalnia się przede wszystkim z liści, więc z torebki nie uwolni się go tak dużo. Chwilę niech herbata ostygnie i dopiero wtedy dodać cytrynę.