Dzisiaj jest: Czwartek, 28.03.2024 Imieniny: Anieli i Sykstusa



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Różne informacje o odżywianiu, newsy, ciekawostki



powrót

Gumy do żucia

spacefly




Dołączyła: 24.01.2010
Posty: 112

Są jakieś gumy do żucia nie zawierające ani cukru ani aspartamu? Ponoć dotleniają mózg, a nie chciałbym się w czasie ich żucia truć aspartamem albo cukrem.

alpha




Dołączyła: 19.01.2010
Posty: 107

Nie sądzę. Ale przejdź się po sklepach, może znajdziesz jakąś markę o której mało kto słyszał i która nie dodaje substancji słodzących.

Celine




Skąd: Elbląg
Dołączyła: 01.04.2009
Posty: 90

Przepisy: 26


Gumy bez aspartamu i bez cukru (sacharozy) - ZAPP (zawierają ksylitol)

spacefly




Dołączyła: 24.01.2010
Posty: 112

Czy te gumy można kupić tylko w sklepach dietetycznych?

Celine




Skąd: Elbląg
Dołączyła: 01.04.2009
Posty: 90

Przepisy: 26


konrado5 napisał/a:

Czy te gumy można kupić tylko w sklepach dietetycznych?


Można napewno kupić na Allegro. Żeby nie wpaść z deszczu pod rynnę zdobądź najpierw informacje na temat bezpieczeństwa Ksylitolu.

alpha




Dołączyła: 19.01.2010
Posty: 107

Ksylitol też jest syntetycznym słodzikiem, nie powinien być spożywany w dawce więcej niż 3 łyżeczki, może powodować biegunki, lekarze go nie polecają.
Skoro nie chce się stosować aspartamu, to tym samym i innych sztucznie wytwarzanych słodzików - ja to tak rozumiem. No bo co za sens rezygnować z jednego paskudztwa na rzecz drugiego? Jedynym wyjściem są gumy w ogóle nie słodzone, ale wątpię w istnienie takowych.

Dodam jeszcze, że może i gumy dotleniają mózg (osobiście się z tym nie spotkałam), natomiast mogą powodować wzdęcia przez połykanie nadmiernych ilości powietrza przy ich żuciu, a jeśli bardzo ci zależy na dotlenieniu mózgu - przebiegnij się 5 minut na świeżym powietrzu, na pewno lepiej ci to na zdrowie wyjdzie niż jedzenie gum.

Gumy warto żuć ze względu na zdrowie zębów, ale jak kogoś razi aspartam to nie polecam.

spacefly




Dołączyła: 24.01.2010
Posty: 112

No z zębami też mam kłopoty i dlatego chcę żuć gumę.

spacefly




Dołączyła: 24.01.2010
Posty: 112

Czy 2 gumy dziennie z aspartamem (nie w każdy dzień) wywołają jakieś duże szkody? Podejrzewam, że aspartamu w gumach do żucia jest dużo mniej niż w sokach, coca coli itp, a ja nie piję napojów zawierających aspartam. Ale podejrzewam też, że nawet najmniejsza ilość aspartamu może pogorszyć funkcjonowanie mózgu.

justysia




Skąd: Warszawa
Dołączyła: 13.03.2009
Posty: 9

Dwie gumy dziennie to raczej nie zrobią Ci krzywdy, ale jak weźmie się pod uwagę [URL=http://www.forum.odzywianie.info.pl/viewtopic.php?t=64#136]źródła aspartamu[/URL] nie tylko pochodzących z żywności oraz jeśli spożywa i używa się regularnie produkty zawierające aspartam w dłuższym okresie czasu to wtedy może nastąpić nagromadzenie jego szkodliwych metabolitów (kumulacja :lol: ).
You stysi A