Dzisiaj jest: Środa, 24.04.2024 Imieniny: Grzegorza i Aleksandra



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Różne informacje o odżywianiu, newsy, ciekawostki



powrót

co to jest odżywianie komórkowe ?

krzysiek




Dołączył: 26.08.2009
Posty: 12

W ostatnim czasie moje zainteresowanie wzbudziło tzw. odżywianie komórkowe zwane tez medycyną komórkową. Ma to być remedium dla chorych ludzi oraz dla tych którzy chcą utrzymywać się w dobrym zdrowiu.

Twórcą Medycyny Komórkowej jest Dr Matthias Rath - niemiecki lekarz i naukowiec. Można powiedzieć, że jest następcą i przyjacielem sławnego profesora Linusa Paulinga, laureata nagrody Nobla, wielki propagator witamin i minerałów. Dr. Rath dokonał przełomu w rozumieniu głównych przyczyn współczesnych chorób chronicznych, takich jak: choroby serca, cukrzyca czy osteoporoza. Dr Rath udowodnił, że większość chorób chronicznych rozwija się na skutek długotrwałego niedoboru specyficznych mikroelementów w komórkach naszego ciała i jako takim można im zapobiec. W odróżnieniu od medycyny konwencjonalnej, która koncentruje się na funkcji organów i usuwaniu symptomów chorób, Medycyna Komórkowa otwiera szansę szeroko zakrojonej opieki zdrowotnej. Celem tej nowej gałęzi wiedzy jest wyeliminowanie chorób przez identyfikację ich źródeł (nie tylko symptomów) na poziomie najmniejszej jednostki funkcjonalnej naszego ciała – komórki. Najczęstszą przyczyną nieprawidłowej funkcji milionów komórek budujących nasze organy i cały organizm, prowadzących do zmian chorobowych, są chroniczne niedobory niezbędnych składników odżywczych takich jak: witaminy, minerały, pierwiastki śladowe, aminokwasy.

Jakie są Wasze odczucia na ten temat ?, jestem ciekaw Waszych opinii, zwłaszcza fachowców z dziedziny odżywiania.

withebird




Dołączyła: 02.07.2010
Posty: 2

krzysiek napisał/a:

W ostatnim czasie moje zainteresowanie wzbudziło tzw. odżywianie komórkowe zwane tez medycyną komórkową. Ma to być remedium dla chorych ludzi oraz dla tych którzy chcą utrzymywać się w dobrym zdrowiu.

Twórcą Medycyny Komórkowej jest Dr Matthias Rath - niemiecki lekarz i naukowiec. Można powiedzieć, że jest następcą i przyjacielem sławnego profesora Linusa Paulinga, laureata nagrody Nobla, wielki propagator witamin i minerałów. Dr. Rath dokonał przełomu w rozumieniu głównych przyczyn współczesnych chorób chronicznych, takich jak: choroby serca, cukrzyca czy osteoporoza. Dr Rath udowodnił, że większość chorób chronicznych rozwija się na skutek długotrwałego niedoboru specyficznych mikroelementów w komórkach naszego ciała i jako takim można im zapobiec. W odróżnieniu od medycyny konwencjonalnej, która koncentruje się na funkcji organów i usuwaniu symptomów chorób, Medycyna Komórkowa otwiera szansę szeroko zakrojonej opieki zdrowotnej. Celem tej nowej gałęzi wiedzy jest wyeliminowanie chorób przez identyfikację ich źródeł (nie tylko symptomów) na poziomie najmniejszej jednostki funkcjonalnej naszego ciała – komórki. Najczęstszą przyczyną nieprawidłowej funkcji milionów komórek budujących nasze organy i cały organizm, prowadzących do zmian chorobowych, są chroniczne niedobory niezbędnych składników odżywczych takich jak: witaminy, minerały, pierwiastki śladowe, aminokwasy.

Jakie są Wasze odczucia na ten temat ?, jestem ciekaw Waszych opinii, zwłaszcza fachowców z dziedziny odżywiania.


Witam. Od 2 lat zajmuje się odżywianiem komórkowym. a zaczęło się od tego, że sama stosując ta metodę schudłam 10 kilo i 32 cm w obwodach przez 2,5 miesiąca. Teraz pomagam innym schudnąc od 5 - 70 kilo i edukuje swoich klientów by umieli jak juz doprowadzą swoje komórki do równowagi, świadomie jeść i umieli prawidłowo odczytywać sygnały dawane przez nasz organizm.

Zaletą odżywiania komórkowego jest to, że zachodzi permanentna detoksykacja na poziomie komórkowym co w efekcie daje zdrową, w pełni funkcjonalną komórkę, która radzi sobie na bieżąco z toksynami przyjmowanymi z jedzeniem. A zdrowa , dozywiona komórka tworzy zdrowe dożywione komórki zastępując te stare, niedożywione, słabe.

Naukowcy wybadali że całkowita wymiana komórek w organizmie ludzkim zachodzi co 7 lat, poprawę odczuwa się prawie natychmiast, ponieważ jeżeli komórce damy to co potrzebuje od razu zaczyna kapitalny remont w naszym organizmie, tak jest zaprogramowana- wystarczy dać jej to co potrzebuje.

Odżywianie komórkowe to jedzenie doskonale zbilansowanych posiłków, które są wyciągiem z owoców, warzyw, ziół, zbóż i fenomen tego jedzenia polega na tym że jest produkowane na poziomie molekuł - najmniejszej cząstki występującej w naturze. To doskonały sposób by oddzielić to co dobre w jedzeniu od chemii dlatego to jedzenie jest czyste chemicznie - doskonałe jedzenie.

Zastępowanie części posiłków tymi molekułami ma na celu dostarczenie na bieżące potrzeby wszystkich składników odżywczych komórce do której bezpośrednio trafia oraz uzupełnianie braków, które powstały przez to że nie byliśmy w stanie przez dłuższy czas dostarczyć odpowiedniej różnorodności i jakości składników odżywczych a jak już mielibyśmy okazje to nie wchłanialiśmy ich , ponieważ popełnialiśmy np. fundamentalny błąd odżywiania czyli nie dostarczając odpowiedniej ilości błonnika i wody by organizm na bieżąco oczyszczał jelita, przez których kosmki składniki odżywcze wchłaniają się, uiemozliwialismy ich wchłanianie.

Odzywianie komórkowe to takie dostarczanie jedzonka komórce od kuchennych drzwi, by dozywiona, zdrowa mogła zacząc kapitalny remont w naszym organizmie.

Odchudzanie poprzez odżywianie komórkowe to nie wymuszanie jak większość diet to robi by tkankę tłuszczową komórka zużywała a poprzez systematyczne dostarczanie tego co potrzebuje komórka by na tyle nam zaufała, że będziemy to robić codziennie, że potraktuje tkankę tłuszczowa jako coś niepotrzebnego dla organizmu i sama ja usunie. To wykorzystanie naturalnych możliwości organizmu by przestał potrzebować magazynu energii w postaci tkanki tłuszczowej i sam go usuwał jako coś zbędnego.

Naukowcy i lekarze znający tę metodę przewidują, że za ok 10 lat w każdym domu będzie używane jedzenie molekularne, bo nie ma już zdrowej żywności i zdrowe odżywianie będzie musiało być uzupełniane naturalnymi molekułami by dobrze się czuć i być po prostu zdrowym.

Ja i moja rodzina poczuła już różnice, poczuły ją tez moje klientki, które schudły od 5 - 70 kilo, nauczyły się dokonywać świadomych wyborów, obserwować swój organizm i odpowiednio reagować by nie dopuścić już nigdy do stanu sprzed programu na odchudzanie czy też przytycie w niedowadze. Moja firma od 30 lat zajmuje się propagowaniem odżywiania komórkowego i profilaktyka zdrowego / czytaj : świadomego/ odżywiania. Mamy milion ludzi na całym świecie, którym odżywianie komórkowe odmieniło życie, poprawiło zdrowie i dało szanse na lepsze, pełniejsze życie wg zasad rządzących naszym ciałem, BO W 70 % NASZE ZDROWIE ZALEŻY OD ODŻYWIANIA

www.skorzystaj.bea.mojawaga.pl

Z mojego doświadczenia wiem, że nie ma diety cud jest odżywianie komórkowe!
Jeśli myślisz, że masz siłę ...to ją masz!