Dzisiaj jest: Niedziela, 26.06.2022 Imieniny: Jana i PawłaIlość przepisów kulinarnych w serwisie: 5862

Forum dyskusyjne

Forum - Różne informacje o odżywianiu, newsy, ciekawostkipowrót

Złoto koloidalne

Kruszynka
Skąd: Zamość
Dołączyła: 22.01.2010
Posty: 55

Przepisy: 21


Witajcie

Na temat Złota koloidalnego (suplement diety) słyszałam wiele pozytywnych rzeczy - przede wszystkim, że jest to skuteczny środek na homeostazę organizmu - czyli wynika z tego, że jest to lek na wiele chorób. Opinie te jednak pochodzą ze źródeł ezoterycznych. Czy macie jakieś informacje, ale takie typowo naukowe ?
The Truth Is Out There

Vitalia PL
Piggy
Dołączyła: 22.11.2009
Posty: 8

Znalazłam tylko "czary - mary" :-D

WŁAŚCIWOŚCI ZŁOTA W MEDYCYNIE
Wiedza o właściwościach leczniczych złota znana była w Chinach od około 2500 p.n.e. Wiadomo, że już w starożytnym Egipcie w Aleksandrii złoto było używane w celach medycznych. W ciągu wielu stuleci również wśród alchemików kruszec ten odgrywał ważną rolę.

Wytwarzano wtedy \\\"złoty elixir\\\", który miał przywracać zdrowie i młodość. Przez wiele wieków Chińczycy gotowali ryż wraz ze złotą monetą w celu uzupełnienia złota w organizmie. Największy mistyk Ameryki Edgar Cayce (1877-1945) wielokrotnie mówił o kuracji złotem. Według niego równowaga metali w organizmie człowieka zachwiana była przede wszystkim z powodu pierwotnego niedoboru złota. Cayce uważał, iż złoto konieczne jest do prawidłowej pracy wielu gruczołów. Z kolei gruczoły produkują hormony, które są między innymi niezbędne dla normalnego funkcjonowania układu nerwowego. Z wypowiedzi Edgara Cayce\\\'go dowiadujemy się, że kuracja złotem jest niezwykle pomocna w takich chorobach jak: nowotwory, reumatyzm, zapalenie naczyń i węzłów chłonnych, stwardnienie rozsiane, stwardnienie tętnic, stwardnienie zanikowe boczne, choroby psychiczne, bielactwo nabyte, choroba Alzheimera, alkoholizm, głuchota, menopauza, niepłodność u kobiet i mężczyzn, niedoczynność tarczycy, choroba Parkinsona, szum w uszach, zanik mięśni, paraliż. W Europie, do celów leczniczych, zaczęto wykorzystywać ten szlachetny metal, dopiero od 1890 roku po przeprowadzeniu badań przez Roberta Kocha.

LECZENIE ZŁOTEM:
Złoto Koloidalne wywiera \\\"silne niezrównane działanie\\\" zarówno na zdrowie fizyczne, jak i na zdrowie emocjonalne. Podstawowe zastosowania to m.in.: depresja, stany zapalne, krążenie, bóle, usuwa stres. Możliwości lecznicze jeśli chodzi o terapię złotem to również: działanie immunoregulacyjne, hamowanie infekcji (wirusowych i bakteryjnych), stabilizowanie poziomu kolagenu, oraz hamowanie lub uwalnianie aktywności enzymu lizosomowego. Ma ono także dobroczynny harmonizujący wpływ na zrównoważenie rytmu serca oraz działalność uzdrawiającą, poprawia krążenie krwi, odmładza ospałe organy wewnętrzne (szczególnie mózg), wspomaga układ pokarmowy, a także podnosi WITALNOŚć i przyczynia się do DŁUGOWIECZNOŚCI. Koloidalne złoto okazało się przydatne w przypadkach braku koordynacji gruczołów i nerwów, ponieważ przyczynia się do odmładzania gruczołów i stymuluje nerwy. Pomaga uwolnić napięcie, co pozwala sygnałom nerwowym funkcjonować i przedostawać się do poszczególnych narządów i gruczołów. Koloidalne złoto reguluje również temperaturę ciała.

ZŁOTO KOLOIDALNE
- to zawiesina mikroskopijnych cząsteczek złota w wodzie destylowanej. Cząsteczki złota występują tu w postaci jonowej i wytwarzają się w procesie rozpuszczania złotej elektrody w wodzie destylowanej poddawanej działaniu prądu o bardzo małej wartości. Koloidalne Złoto jest czystym, całkowicie naturalnym środkiem o submikroskopijnych nanocząsteczkach (miliardowa część) złota naładowanych elektromagnetycznie i zawieszonych w czystej dejonizowanej wodzie.

ZŁOTO KOLOIDALNE
- jest bezpieczne, nietoksyczne, niedrażniące, bez smaku i zapachu. Jest również nieinwazyjne, nie kumuluje się w organizmie i nie uzależnia. Można go stosować zarówno wewnętrznie jak i zewnętrznie.

ZŁOTO NANO-KOLOIDALNE
- działa na zasadzie pompy jonowej: przyspiesza migrację składników aktywnych, wymianę jonową (głównie mikroelementy), stymuluje proces oczyszczania organizmu drogą skórną. Stymuluje syntezę kolagenu, przyczyniając się do rekonstrukcji tkanki skórnej. Działa kojąco i antybakteryjnie. Uzyskuje się dzięki niemu wrażenie rozświetlonej, pełnej blasku cery. Wykazuje silny wpływ przeciwtrądzikowy. Jest niezwykle skuteczne przy leczeniu rozległych oparzeń. Przy zastosowaniu złota koloidalnego na skórę obserwujemy wysokie działanie zwalczające wolne rodniki, przez co proces starzenia zostaje spowolniony. Złoto ma świetne właściwości nawilżające, pojędrniające i liftingujace. Stymuluje produkcję elastyny i kolagenu, chroniąc przed niesprzyjającym zanieczyszczonym środowiskiem oraz powoduje gojenie się ran. Wzmaga ogólne euforyczne uczucie dobrego samopoczucia, stymuluje funkcje przywracania zdrowia, poprawia naturalną obronność organizmu przeciw chorobom oraz podnosi żywotność i przyczynia się do długowieczności. Znana jest nam również praktyka pocierania \\\"jęczmienia\\\" na powiece złotą obrączką co prowadzi według powszechnie panującej opinii do eliminowania tego schorzenia.
Złoto, podobnie jak srebro, miedź czy cynk działa przeciwbakteryjnie i przeciwgrzybicznie. Niszczy pierwotniaki i roztocze, działa także hamująco na rozwój wirusów. Wchłania się z jelit do krwi w ciągu jednej do dwóch godzin. We krwi łączy się z erytrocytami, białkami krwi oraz z leukocytami. Złoto spowalnia opad krwinek OB. Wnika do makrofagów hamując fagocytozę. Złoto hamuje procesy autoimmunologiczne (autoagresji), zmniejsza nadmierne stężenie immunoglobulin we krwi. Preparaty złota hamują wytwarzanie histaminy i prostaglandyn. Działają stabilizująco na błony lizosomalne i komórkowe, działają przeciwzapalnie i przeciwwysiękowo. Likwidują objawy przewlekłych chorób alergicznych. Właściwości przeciwzapalne złota są silniejsze od działania glikokortykosteroidów. Złoto odkłada się w niektórych tkankach (tkanki nabłonkowe, tkanka łączna, tkanka mięśniowa, tkanka chrzęstna) utrzymując się w nich nawet do końca życia. Niektóre kwasy roślinne (fumarowy, jabłkowy, szczawiooctowy, pirogronowy, winowy, kapronowy), N-acetylocysteina, dimerkaprol i penicylamina przyśpieszają eliminacje złota z ustroju.

juras
Skąd: Wałcz
Dołączył: 17.11.2009
Posty: 19

Przepisy: 7


A ja znalazłem to:

Nano-złoto koloidalne stosuje się w kosmetologii do zabiegów upiększania: złoto zmniejsza powstawanie zmarszczek regeneruje już istniejące, a ponadto nawilża skórę i likwiduje przebarwienia skórne…..Nano-złoto koloidalne działa na zasadzie pompy jonowej: przyspiesza migrację składników aktywnych, wymianę jonową (głównie mikroelementy), stymuluje proces oczyszczania organizmu drogą skórną. Stymuluje syntezę kolagenu, przyczyniając się do rekonstrukcji tkanki skórnej. Działa kojąco i antybakteryjnie. Uzyskuje się dzięki niemu wrażenie rozświetlonej, pełnej blasku cery. Wykazuje silny wpływ przeciwtrądzikowy. Jest niezwykle skuteczne przy leczeniu rozległych oparzeń.
Nano-złoto koloidalne można zewnętrznie stosować w celu: przeciwdziałania i zmniejszenia już istniejących zmarszczek, do nawilżenia skóry i zmniejszenia różnego rodzaju podrażnień, w leczeniu przebarwień skórnych , w celu oczyszczenia organizmu drogą skórną, do rekonstrukcji tkanki skórnej, w leczeniu łuszczycy, bielactwa, w leczeniu ropni, liszajów, w przypadku przewlekłych wyprysków, trądziku, w zapaleniu stawów, narządów płciowych, oczu

Orlinka083
Dołączył: 06.07.2017
Posty: 2

Korzystałam ze złota koloidalnego i efekt był świetny, skóra miękka i gładka. Polecam!

Bodykox
Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2


Szczerze mówiąc pierwszy raz słyszę o takim rozwiązaniu :D
hardcorowo