Dzisiaj jest: Czwartek, 28.03.2024 Imieniny: Anieli i Sykstusa



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Różne informacje o odżywianiu, newsy, ciekawostki


«   | 1 | 2 | 3 |  

powrót

Sposoby na przyspieszenie przemiany materii

Wasabi




Dołączył: 14.08.2009
Posty: 12

Ciekawy artykuł znaleziony na stronie www. 4slim.pl. Polecam osobom zmagającym się z wolnym metabolizmem !

Najważniejsze jest, aby nie ograniczać gwałtownie dziennej kaloryczności spożywanych posiłków, a tym bardziej nie stosować głodówek. Podczas takiego zachowania organizm odbiera to za sytuację awaryjną, spowalnia metabolizm celem jak najmniejszego zużywania rezerw pokarmowych, a nawet zwiększa odkładanie tkanki tłuszczowej na wypadek dłuższego takiego okresu. Należy również mieć świadomość, iż wraz z wiekiem przemiana materii spowalnia się nawet o 30 %.

Aby przyśpieszyć przemianę materii należy:

1. Spożywać często pokarmy w niedużej ilości w odstępach miedzy posiłkami nieprzekraczającymi 2-3 h.

2. Zwiększenie aktywności fizycznej, najlepiej ćwiczeń siłowych, które budują mięśnie potrzebujące większej ilości pokarmu- dzięki czemu zwiększa się metabolizm.

3. Spożycie większej ilości białek na rzecz węglowodanów – na trawienie białek organizm zużywa najwięcej energii, białka budują mięśnie, węglowodany natomiast sprzyjają otłuszczeniu organizmu.

4. Jedzenie obfitego śniadania względnie szybko po przebudzeniu celem pobudzenia układu pokarmowego po „wielogodzinnej głodówce”.

5. Picie dużej ilości wody, min. 2 l, najlepiej chłodnej, gdyż organizm będzie musiał zużyć trochę energii na ogrzanie wody do temp. Ciała.

6. Picie ziół,herbaty zielonej, czerwonej i kawy.

7. Stosowanie przypraw ziołowych tj. papryka, chili, oregano, bazylia, majeranek, tymianek itp.

8. Unikanie stresu i długi spokojny sen.

pao




Dołączyła: 02.09.2010
Posty: 81

warto jednak pamiętać że dieta wysokobiałkowa jest niekorzystna dla naszego organizmu na dłuższa metę. Zatem ja bym nie rezygnowała z węglowodanów a jedynie zamieniła ich jakość. no i kiełki. wiem ze nimi nudzę, ale to 90parę % wody a reszta to substancje odżywcze zatem zdecydowanie korzystne rozwiązanie niezależnie od diety a też poprawiają przemianę materii ;)

żeby daleko nie szukać rzodkiewka , rzeżucha czy lucerna to znane kiełki a przecież nie tylko smaczne ale i zdrowe i poza tym, że poprawiają przemianę materii mają ogrom innych zalet ;)

e-dietetician




Skąd: Warszawa
Dołączył: 08.09.2010
Posty: 7

Widzę, że cenzura na forum działa sprawnie. Moge wiedzieć czemu mój post został usuniety?
Gadu Gadu: 26346389
Skype: e-dietetician
E-mail: e-dietetician@o2.pl

e-dietetician




Skąd: Warszawa
Dołączył: 08.09.2010
Posty: 7

Trening siłowy wcale nie jest najlepszy w celu przyspieszenia przemiany materii.

Obfite sniadanie podczas diety odchudzającej - wartościowa rada tym bardziej że powyżej autor napisał że posiłki musza byc małe. Więc jakie w koncu?

Picie ziół wcale nie pomaga w przemianie materii. Picie konkretnych ziół tak ale nie wszystkich. Rada picie ziół nic nie jest warta. Zioła działają silnie na organizm w różnych dolegliwosciach doradzanie ich lekka ręką bez wiedzy której autor chyba o nich nie posiada jest nieodpowiedzialne.

Przyprawy ziołowe: oregano, majeranek, bazylia, tymianek, papryka, chili wcale nie poprawiają przemiany materii natomiast działają pobudzająco na apetyt, a chyba ostatnia rzecza jaka potrzeba w diecie odchudzającej to pobudzanie apatytu.
Gadu Gadu: 26346389
Skype: e-dietetician
E-mail: e-dietetician@o2.pl

Rokl
moderator



Skąd: Polska
Dołączył: 19.12.2008
Posty: 79

Przepisy: 106

Pomógł: 4


e-dietetician napisał/a:

Widzę, że cenzura na forum działa sprawnie. Moge wiedzieć czemu mój post został usuniety?


Posty są usuwane, że względu na jawną bądź też ukrytą reklamę. Niedopuszczalne jest też duplikowanie postów pod innym nickiem.

e-dietetician




Skąd: Warszawa
Dołączył: 08.09.2010
Posty: 7

To wiem. Natomiast mój skasowany post wyglądał mniej więcej tak jak ten mój powyższy gdzie przeanalizowałem sposoby na przyspieszenie przemiany materii i poprawiłem błedy odnośnie tego zagadnienia. Moge wiedzieć który punkt regulaminu taki post łamie?Ukryta reklamę czy duplikowanie postu?
Gadu Gadu: 26346389
Skype: e-dietetician
E-mail: e-dietetician@o2.pl

monaga




Dołączyła: 03.11.2010
Posty: 2

Podobno kwas omega 3 też przyspiesza przemianę materii.

NutriAdvicerka
moderator



Skąd: Warszawa
Dołączyła: 16.03.2009
Posty: 412

Przepisy: 34

Pomogła: 24


monaga napisał/a:

Podobno kwas omega 3 też przyspiesza przemianę materii.


Prawdopodobnie tak jest. Pochodzące z ryb morskich i siemienia lnianego pomagaja przyspieszać przemianę, gdy łączy się je z niskowęglowodanową dietą. Prawdopodobnie omega 3 pobudza enzymy rozkładające złogi tłuszczu w tkankach podskórnych, a także w naczyniach krwionośnych.

Domatorka




Skąd: Kraków
Dołączyła: 24.06.2010
Posty: 9

I dlatego warto włączyć w swoją dietę ryby morskie - a z doświadczenia wiem, że Polacy jedzą ich o wiele za mało.


ewelinka81




Skąd: SIERADZ
Dołączyła: 21.05.2009
Posty: 11

Przepisy: 11


Domatorka napisał/a:

I dlatego warto włączyć w swoją dietę ryby morskie - a z doświadczenia wiem, że Polacy jedzą ich o wiele za mało.


Nie tylko Polacy. Spożywamy za dużo omega 6 w stosunku do omega 3, a więc nie każdy kwas omega jest dobry. Byłam na stronie sklepu internetowego Oleofarm i tam tez są różne oleje lniane tłoczone na zimno o różnej proporcji kwasów omega. O najlepszej proporcji omega 3 do omega 6 wydaje się być Lenvitol (budwigowy). Dostarczenie tylu omega 3 daje duży zastrzyk omega 3. Ryby morskie są zbyt drogie, zbyt zanieczyszczone, trzeba byłoby zjadać ich bardzo dużo a ponadto nie je się surowych ryb, bo przeciez zazwyczaj spozywamy smazone, wędzone, w occie a to bardzo niszczy omega 3.

NutriAdvicerka napisał/a:

Prawdopodobnie tak jest. Pochodzące z ryb morskich i siemienia lnianego pomagaja przyspieszać przemianę, gdy łączy się je z niskowęglowodanową dietą. Prawdopodobnie omega 3 pobudza enzymy rozkładające złogi tłuszczu w tkankach podskórnych, a także w naczyniach krwionośnych.


Czy masz może więcej danych na ten temat ? Bardzo interesujące zagadnienie.
Kliknij, pomóż głodnym dzieciom
:-> www.pajacyk.pl :->

«   | 1 | 2 | 3 |