Dzisiaj jest: Czwartek, 28.03.2024 Imieniny: Anieli i Sykstusa



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Różne informacje o odżywianiu, newsy, ciekawostki


  | 1 | 2 | 3 |   »

powrót

Olej lniany - tłoczony na zimno - który najlepszy ?

wero01




Dołączył: 28.03.2017
Posty: 4


ja stosowałam kiedyś żel lniany na włosy, w celu wzmocnienia włosów oraz uniesienia ich u nasady. moje włosy przez 2 lata były dosłonie bez zycia, wypadaly, lamaly sie i len zdzialal cuda. cale szczescie bo juz chcialam scinac wlosy bardzo krotko .... ;( czasem warto posluchac naszych mam i babc ktore sugeruja domowe sposoby ;) przepis jest latwy w wykonaniu: fryzury.pl/stylizacja/domowe-sposoby-na-odbicie-wlosow-od-nasady/ :) polecam go z calego serduszka! :) 

paleo




Dołączył: 17.06.2017
Posty: 11


ja przyznam szczerze że nie spodziewałam sie takiego działania i to oleju! Dlatego zapytałam o radę moją dietetyczkę, bo mam straszne problemy z cholesterolem, który podwyższył się po różnych eksperymentach z dietami ;/ w każdym razie wdrożyłyśmy go do mojego jadłospisu i poziom cholesterolu spadł drastycznie :) dodatkowo zauważyłam zmianę w kondycji moich przesuszonych włosów - no mega działanie :)

brette




Ostrzeżenia: 3
Skąd: Tu i tam
Dołączyła: 15.02.2017
Posty: 78

Polecam nasz tradycyjny olej rzepakowy. Zaiwera w sobie bardzo wiele nienasyconych kwasów tłuszczowych. 

 Drugi olej jaki jest bardzo zdrowy to olej lniany ale nie ten tani supermarketowy. Ale ten tłoczony na zimno. Smażyć się na nim raczej nie da, ale do sałatek czy do chlebka super!

Zdrowotnie warto jest również spróbować oleje z ostropestu i czarnuszki. Można zamowić w internecie w aptekach i sklepach ze zdrową żywnością


martakruszyna




Dołączył: 05.07.2021
Posty: 8

U mnie w diecie, przewaga białek i tłuszczy, mocne ograniczenie węglowodanów występuje ten olej lniany doceniam naprawdę, bo smakuje solidnie, czuć pozytywny wpływ, bo nawet mniejsza ociężałość, wypróżnianie regularne. A wiem, że to od oleju. Nauczyłam się ze wszystkim stosować, nawet do kanapki czasami, jakąś sałatkę spryskam. Jeszcze sobie dokupiłam do aplikacji taki mały lejek, żeby z kaloriami nie przesadzić. Warto regularnie, bo organizm na tym zyskuje.


  | 1 | 2 | 3 |   »