Dzisiaj jest: Czwartek, 28.03.2024 Imieniny: Anieli i Sykstusa



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Różne informacje o odżywianiu, newsy, ciekawostki



powrót

Ciekawa strona o toksynach i diecie

ikontakt




Dołączyła: 07.01.2011
Posty: 1

Witam!
Znalazłem ciekawą stronę o toksynach: www.toksyny.com.pl. Piszą tam o toksynach w organiźmie i ich usuwaniu, jako nowej metodzie higieny organizmu od wewnątrz. Za pomocą jakiegoś komputerowego aparatu identyfikują toksyny w organiźmie, ale również sprawdzają tolerancję danego człowieka na dany produkt żywieniowy.
Metoda wykorzystuje stymulację organu immunologicznego człowieka za pomocą niewielkich dawek ziół podawanych systematycznie pod język. Organizm podobno, tak, jak przy szczepionkach, uczy się o zagrożeniu i aktywuje system obronny, który niszczy i wydala świństwa ukryte w komórkach i narządach. Podobno wiele trudnych chorób leczą w ten sposób.
Co o tym sądzicie?

Dorcia




Skąd: Warszawa
Dołączyła: 05.05.2009
Posty: 14

Przepisy: 40


Całkiem interesujący opis jak na post reklamowy ;) Niemniej jednak bardzo ciekawym tematem może być identyfikacja toksyn za pomocą tego aparatu - to bym nawet dla ciekawości wypróbowała.

Jest wiele metod naturalnych oczyszczania organizmu. Znalazłam kilka - 2 mi się spodobały nawet:

www.dobradieta.pl/forum/viewtopic.php?t=14882

www.sfd.pl/Usun_toksyny_z_organizmu_przed_dieta!-t337134.html - coś nie mogę prawidłowo przekopiować linka, więc zacytuję

cytat:

Dieta dla twardzieli - glodowka

Radykalna forma oczyszczenia organizmu.
Pomysl opiera sie na zalozeniu,ze organizm pozbawionych swiezych dostaw energii zacznie wkoncu spalac zapasy ,w tym rowniez zapasy tluszczu,w ktorych gromadza sie toksyny.
W trakcie spalania toksyny zostaja uwolnione do krwi,a stamtad przez przewod pokarmowy i skore sa wydalane.
Podczas glodowki spada tempo metabolizmu a wiec i produkcja toksycznych "resztek".
Wysylany na przymusowy "urlop" uklad pokarmowy stopniowo sie oczyszcza,usuwajac zbedne komorki.

Glodowka moze trwac jeden, kilka, nawet kilkadziesiat dni.
1-2 dniowa nie jest niebezpieczna dla zdrowia,jezeli tylko bedziesz pil duzo niegazowanej wody mineralnej.
Decyzje o glodowce podejmij po konsultacji z lekarzem,bo jest to zabieg radykalny i ma wiele przeciwwskazań.

10dni-na wyczyszczenie organizmu

1-2 dzień
warzywa+owoce

Owoce i warzywa to duzy zastrzyk skladnikow mineralnych,witamin C i E,beta karotenu i polifenoli.
Zwiazki te bardzo korzystnie wplywaja na uklad wewnetrznej "detoksykacji".
Sa bardzo dobrymi antyoksydantami,czyli substancjami unieszkodliwiajacymi szkodliwe wolne rodniki tlenowe.
Witamina E i beta karoten sa konieczne do prawidlowej regeneracji tkanek organizmu.
Odpowiadaja za prawidlowy stan nablonka drog oddechowych i blon sluzowych.
Przez te 2dni mozna jesc w dowolnej ilosci warzywa gotowane i surowe oraz owoce.

Na nie warto postawic: czerwona i zolta papryka,marchew,cebula,pomidory,kapusta,brokuly,kalafior

Z owocow sa zalecane: cytrusy,jablka,winogrona,banany

3-4 dzień
warzywa+owoce+jogurty
Jak w pierwszych dwoch dniach,tyle ze dochodza fermentowane napoje mleczne.
Wypijaj 0,5 l kefiru,maslanki lub jogurtu,najlepiej w formie koktajlu owocowego.

5-6 dzień
warzywa+owoce+jogurty+zboza
Od 5 dnia do dotychczasowego menu dolaczamy razowe produkty zbozowe bogate w blonnik:kasze gryczana,ryz brazowy,makaron razowy,chleb pelnoziarnisty,platki owsiane i otreby.

7-9 dzień
warzywa+owoce+jogurty+zboza+nabial
J/W
plus mleko,bialy chudy ser i jajka.

Od 10 dnia
warzywa+owoce+jogurty+zboza+nabial+mieso
Do dotychczasowej diety dolacz porcje ryby lub chudego miesa.

Dobry nawyk
Twoja dieta powinna wygladac tak juz na stale.
Czyli jesz codziennie 0,5Kg warzyw,300g owocow,pijesz 0,5l fermentowanych napojow mlecznych,zjadasz kilka porcji razowych produktow zbozowych i jedna porcje chudego miesa lub ryby.
Zalecane jest jedzenie ryb 2-3 razy tyg.
Ryby,szczegolnie losos,makrela i tunczyk,sa bogate w niezbedne nienasycone kwasy tluszczowe omega-3 bezcenne dla organizmu.
Rowniez 2-3 razy tyg. zjadaj 1jajko.




I jeszcze znalazłam porównanie najbardziej znanych programów oczyszczania organizmu (Clark, Siemionowa, Tombak, Słonecki, Małachow) - link

inka




Dołączyła: 20.09.2011
Posty: 2

Ja niestety nie nadaje się na głodówki :D
Staram się za to na co dzień zdrowo odżywiać i stosuję suplement,

http://vita-centrum.pl/suplementy-diety/86-fin-detoxitabs.html
który oczyszcza organizm i ogólnie pomaga w trawieniu.