Dzisiaj jest: Piątek, 29.03.2024 Imieniny: Wiktora i Eustachego



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Różne informacje o odżywianiu, newsy, ciekawostki



powrót

Czosnek a nadciśnienie

spacefly




Dołączyła: 24.01.2010
Posty: 112

Czy czosnek pomaga przy nadciśnieniu czy szkodzi? Bo czytałem, że obniża ciśnienie, ale na innych stronach czytałem również, że jest zabroniony przy nadciśnieniu? Skoro obniża ciśnienie dlaczego miałby być zabroniony?

alpha




Dołączyła: 19.01.2010
Posty: 107

allicyna występująca w czosnku i cebuli, będąca glukozynolatem jeśli mnie pamięć nie myli, może obniżać poziom cholesterolu i ciśnienie. Należy pamiętać, że allicyna, składnik czosnku który ma te wszystkie piękne właściwości wzmacniające, antybakteryjne itp. oraz który nadaje mu charakterystyczny zapach, powstaje z alliny pod wpływem allinazy i jest bardzo nietrwały.
http://www.strefalekow.pl/product_leaflets/czosnek-organiczny-standaryzowany-90-kapsulek_ulotka.pdf - to ulotka z jakiegoś specyfiku z czosnku.
myslę, że może wspomagać obniżanie ciśnienia, ponieważ ogółem jest to zdrowa roślina, jeszcze się nie spotkałam z opinią, iż jest zabroniony przy nadciśnieniu. Myślę że taki eopinie krążą dlatego, że być może naukowcy nie przyjęli jeszcze jednorodnego stanowiska względem tego (za mało badań na ten temat?)
osobiście wierzę w to, iż pomaga w nadciśnieniu, jednakże nie jest jedynym lekiem - nie będzie magiczną "różdżką" która sprawi, że nagle ciśnienie będzie książkowe. myślę że jest dobry raczej jako produkt wspomagający leczenie nadciśnienia i hipercholesterolemii.

spacefly




Dołączyła: 24.01.2010
Posty: 112

Czy czosnek obniża poziom złego cholesterolu i podnosi poziom dobrego? Bo spotkałem sprzeczne opinie?

alpha




Dołączyła: 19.01.2010
Posty: 107

trudno mi to jednoznacznie stwierdzić na dzieńdzisiejszy. :)

emsiHouse




Skąd: to tu, to tam - teraz PL
Dołączył: 22.08.2009
Posty: 8

konrado5 napisał/a:

Czy czosnek obniża poziom złego cholesterolu i podnosi poziom dobrego? Bo spotkałem sprzeczne opinie?


W Twoim przypadku podnosi i to znacznie, ale podnosi ciśnienie również tym, którzy czytają Twoje sprzeczne pytania, opinie i wnioski. Czy Ty masz mniej niż 10 lat ? Bo albo jesteś w takim wieku i nie potrafisz samodzielne myśleć, albo masz też bardzo poważne kłopoty z czytaniem, skupianiem się, analizowaniem i jesteś rozchwiany emocjonalnie.

Może przyda Ci się rzeczywiście spożywać kakao, ale nie spożywaj go z mlekiem bo może Ci obniżyć ciśnienie poniżej 100 :-x

spacefly




Dołączyła: 24.01.2010
Posty: 112

emsiHouse: ja mam 22 lata i nie wiem czemu cię dziwi to, że ja mam wątpliwości jak spotykam sprzeczne informacje na temat zdrowego odżywiania się.

Jellybelly




Dołączyła: 07.05.2009
Posty: 37

Konrado, niewazne ile mamy lat. Wszyscy powinnismy sluchac przede wszystkim siebie nad talerzem. Jesli masz ochote na ziemniaki, brakuje Ci potasu, smacznego, jesli na ryby, to bialka, smacznego. Odzywiajac sie w ten sposob nie mozesz zrobic sobie krzywdy, bo sam najlepiej wiesz czego potrzebujesz. I nie mowie tu o ochotkach czy zachciankach, ale o prawdziwym i rzetelnym wsluchaniu sie w siebie. Ja stosuje. Jestem szczupla i zdrowa. Ale zeby jednak na cos w koncu umrzec, to sobie popalam. ;-)

alpha




Dołączyła: 19.01.2010
Posty: 107

Muszę przyznać, że post Jellybelly bardzo mi się podoba. Należy przede wszystkim słuchać swojego organizmu i łączyć to z niewielką dawką stosowania się do wiedzy na temat żywienia.