Dzisiaj jest: Wtorek, 19.03.2024 Imieniny: Józefa i Bogdana



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Składniki żywności


«   | 1 | 2 | 3 |  

powrót

Masło orzechowe - jakie?

Barbraa59




Dołączyła: 03.12.2014
Posty: 61

Uwielbiam masło orzechowe, jednak mam za słaby blender by robić je sama w domu., Kupuje to z sante czy z lidla, ma ponad 90 % orzechów ale też i cukier i olej palmowy,. Myślicie że bardzo zle wpływa to na moje zdrowie? Wiem, że primavika robi bez soli i cukru, ale takie w ogóle mi nie podchodzi :(

ZdrowaZuzanna




Skąd: prawie Bydgoszcz
Dołączyła: 06.03.2015
Posty: 14

 Pytanie więc lubisz w maśle orzechowym orzechy czy cukry ;)

Primavika ma spoko produkty, choć zastanawiam mnie czemu są we wszystkich bio sklepach choć nie mają żadnego bio-znaczka.. Może po prostu warto wypróbować inne rodzaje orzechów, niż orzeszki ziemne w przecietnym maśle określanym jako "orzechowe". Bo przecież są jeszcze (z Primaviki także, która jest z produktów tego typu najtańsza) inne orzechy a więc i inne masła.

masło z orzechów nerkowca, sezamowe tahini, czy masło migdałowe. Jak będziesz chciała to w bio/eko sklepach znajdziesz też masło z orzechów laskowych itd, ale będą już na pewno drogie (30-4ozł za opakowanie).

Polecam wypróbowanie masła migdałowego, bo jest słodkie samo w sobie, mimo braku dodatkowego cukru. Unikałabym za to wszelkich dodatkowych olei. Możesz sobie zawsze dodać już sama jakiś lubiany olej roślinny do takiego masła jeśli będziesz chciała by jego konsystencja była bardziej płynna (i łatwiej przyswajalna). Wtedy też będziesz mieć pewność, że wybrany olej jest ok, tj. zimnotłoczony i przechowywany w lodówce.

Wypróbuj więc inne masła by znaleźć to co Ci odpowiada :) Smacznego powodzenia!


livvko




Skąd: Gdańsk
Dołączyła: 30.09.2014
Posty: 8


Ostatnio spotkałam się z takim artykułem, w którym było napisane, że masło orzechowe  - oczywiście nie jedzone łyżkami - jest zdrowe i może być jedzone przez osoby na diecie, wiadomo w ograniczonej ilości - np jedna czy dwie kanapki z masłem orzechowym na śniadanie ;)
Poznaj znaczenie składników E na etykietach - postaw na świadome odżywianie!

Barbraa59




Dołączyła: 03.12.2014
Posty: 61


Znalazłam fajną stronkę bulkpowders. Mozna nabyc kg masła orzechowego najwyższej jakości za 11 funtów :) 

Teddy




Dołączył: 03.09.2014
Posty: 13

Przepisy: 136





livvko napisał/a:
Ostatnio spotkałam się z takim artykułem, w którym było napisane, że masło orzechowe - oczywiście nie jedzone łyżkami - jest zdrowe i może być jedzone przez osoby na diecie, wiadomo w ograniczonej ilości - np jedna czy dwie kanapki z masłem orzechowym na śniadanie
Prawdopodobnie jest tak dlatego, że orzechy są zdrowe same w sobie, ale również bardzo kaloryczne..Tak więc osobom na diecie zaleca się jedzenie orzechów, ale tylko w rozsądnych ilościach.

MrHyde




Dołączył: 02.10.2014
Posty: 13

Przepisy: 117


Co by nie mówić prawdziwe masło orzechowe na pewno jest zdrowsze od czekoladowego...

Adam Slownik




Skąd: Warszawa / Kalisz
Dołączył: 17.06.2015
Posty: 245


a to z lidla jest dobre?
Doradzę w zdrowej suplementacji http://sklep.kenayag.com.pl

krosagro




Dołączył: 15.04.2015
Posty: 5


Masło orzechowe najlepiej zrobić samemu w domu :)

Erytka




Dołączyła: 24.10.2016
Posty: 3

No ale przecież właśnie napisała, że nie ma możliwości zrobienia w domu. Zazwyczaj te wszystkie masła orzechowe dostępne w marketach itp, są wypełnione olejem palmowym, cukrem i solą. Ja natomiast uważam, że niepotrzebnie się faszerujemy wtedy tymi wypełniaczami i najlepsze byłoby masło czyste. Świetne masło migdałowe, czyste, bez zbędnych dodatków guiltfree.pl/pl/masla-orzechowe/1618-meridian-czyste-maslo-migdalowe-crunchy-bez-cukru-i-soli-5060132281857.html można znaleźć na przykład w tym sklepie internetowym.

AnkaW




Dołączyła: 28.11.2016
Posty: 6


Ja również uwielbiam masło orzechowe, mogłabym jej jeść łyżkami :D niestety jest stosunkowo drogie, więc pozwalam sobie na nie tylko od czasu do czasu:/ 
Anka

«   | 1 | 2 | 3 |