Dzisiaj jest: Niedziela, 26.03.2023 Imieniny: Teodora i EmanuelaIlość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Składniki żywnościpowrót

5 Cudownych warzyw które uzupełniają 100% zapotrzebowania na witaminy.

Przemko
Skąd: Wrocław
Dołączył: 08.04.2012
Posty: 70

Zapewne wiesz ze warzywa, mają dużo witamin. Bardzo Lubia one leżeć na Słońcu. Dobrze przygotowane w surówce są idealne do obiadu. Czytasz dalej bo chcesz poznać jaki spis leczniczych warzyw dla Ciebie przygotowałem?

 

Pamiętam jak, odżywiałem się jak dzisiejsza młodzież. Dużo fast foodów, gazowanych napoi i słodyczy. Znikoma ilość konkretnych obiadów. Czułem się słaby i wyniszczony. Jednym z elementów, które mi pomogły były warzywa. Miały witaminy i minerały. One zawsze sprawiają, że czuje się lepiej?

 

W starożytnym Egipcie wierzyli, że cebula leczy. Stosowali ją wewnętrznie i zewnętrznie na określone rany i schorzenia. Z widocznym dla nich skutkiem.

 

Jednak istnieją też takie, które regenerują florę bakteryjną jelit. Poprawiają trawienie, oczyszczają z toksyn. Również takie, które potrafią uzupełnić niedobory cennych składników dla organizmu. Kiedy będziesz chciał je poznać, zapraszam do mojej pracy na blogu. Przeczytałem wiele książek i jadłem dużo sałatek, abyś mógł teraz ty z tego skorzystać. Zawsze warto do diety dodać każdą ilość sałatek i surówek. Jednak te warzywa są jak złoto wśród minerałów?
Nie jestem w stanie wszystkiego napisać na forum, bo artykuł jest rozpisany na 4 strony. Dlatego daje Ci poniżej odnośnik do pełnego artykułu gdzie, dowiesz się wszystkiego... Razem z badaniami naukowymi, które potwierdzają ich działanie.

expertdiet.pl/index.php/5-cudownych-warzyw/
http://expertdiet.pl - Jak Fantastycznie Byłoby Spać 2 Godziny Krócej I Mieć Energię Na Cały Dzień? Recepta Na 2x Silniejszą Odporność I Efektywną Regeneracje Organizmu. Kiedy Będziesz Gotowy Poznać Sekret Czytaj Dalej.

Bodykox
Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2Bardzo wartościowy jest ziemniak, o czym wiele osób niestety zapomina. Na szczęście w diecie Polaków obecny w różnych postaciach.
hardcorowo

Barbarella
Skąd: Łomża
Dołączyła: 28.03.2009
Posty: 59

Przepisy: 2Różne postacie ziemniaków nie zawsze są wartościowe - np. frytki lub puree. Na pewno bardzo wartościowe są ziemniaki gotowane  w mundurkach - mnóstwo zachowanych minerałów i witamin i niższy ładunek glikemiczny niż klasycznie obierane i gotowane.

jolasia201
Dołączyła: 24.08.2016
Posty: 6

Trzeba pamiętać także, że składniki odżywcze z warzyw, owoców tracą również zawartości witamin pod wpływem stopnia przetworzenia produktu, czyli np gotowanie. Ponadto z roku na rok pogarszająca się jakość, ogromna ilość pestycydów, a także zanieczyszczone powietrze, gleba mają wpływ na przyswajalność tych witamin. Trzeba było zjeść danego produktu bardzo dużo, by odpowiednia dawka dotarła wartości dotarła do naszych komórek.

Bodykox
Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2Szkoda, że często znikomy mamy na to wpływ. Dobrze jest czasami zapłacić trochę więcej i mieć możliwość zjedzenia warzyw czy owoców, które uprawiane były według dość ekologicznych metod. :)
hardcorowo

zinio74
Dołączył: 01.12.2016
Posty: 14

Jak dla mnie bomba witaminowa jest zakwas z burakow.

Jeśli człowiek szczerze chce wieść prawe życie, najpierw musi wyrzec się jedzenia żywności pochodzenia zwierzęcego.

~~ Lew Tołstoj

Bodykox
Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2Ogólnie to polecam też korzystać z tzw. superfoods. Jest to jedzenie, które odznacza się bardzo dużą ilością składników odżywczych w przeliczeniu na ich kalorykę. Można je kupić w sklepach, ale dość rzadko można na nie trafić. Dlatego ja kupuje je przez internet, bo dzięki temu mam zawsze stały zapas produktów, z których chciałbym korzystać: alezielonysklep.pl/9249-superfoods
hardcorowo

mariusz225
Skąd: Kraków
Dołączył: 27.03.2017
Posty: 24


Tak, superfoods są super! Napradę warto się nimi zainteresować ;)