Dzisiaj jest: Czwartek, 28.03.2024 Imieniny: Anieli i Sykstusa



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Składniki żywności



powrót

Spirulina, sok z noni, i inne naturalne produkty zastępujące preparaty witaminowe.

hansklos




Dołączył: 07.01.2018
Posty: 6

Jestem zwolennikiem witamin pochodzenia naturalnego, napewno ciężej je przedawkować w takiej formie i uważam, że o wiele bardziej służą organizmowi. Chciałem się zapytać, Was, drodzy forumowicze czy bylibyście uprzejmi podać jakieś Wam znane przykłady naturalnych produktów, które mogą służyć jako doskonałe zastępstwo produktów witaminowych. Jak w tytule postu, mam właśnie na myśli takie składniki jak algi morskie, sok z owoców noni, acai, goji. Pozdrawiam serdecznie.

Barbarella




Skąd: Łomża
Dołączyła: 28.03.2009
Posty: 59

Przepisy: 2


Z tego co napisałeś to na pewno spirulina (ale z pewnego źródła), dodałabym jeszcze chlorellę. Owoce noni, acai, goji według mnie są przereklamowane pod względem wartości odżywczych.

hansklos




Dołączył: 07.01.2018
Posty: 6

A anything else?? Ze tak zapytam :S:/ troszkę krótka ta lista ... 

NutriAdvicerka
moderator



Skąd: Warszawa
Dołączyła: 16.03.2009
Posty: 412

Przepisy: 34

Pomogła: 24


Dodaj do tego produkty z polskiej listy superfoods, dodatkowo pomyśl jeszcze o wszystkich orzechach i migdałach, pestkach, siemieniu lnianym, nasionach chia, kaszy gryczanej niepalonej, komosie ryżowej, trawie pszenicznej, wszystkich warzywach zielonolistnych, rybach morskich ze sprawdzonych źródeł, sokach wyciskanych ze wszystkich warzyw (nie tylko zielonolistnych ale np. z buraków, marchewki) z dodatkiem owoców (np. jabłek, grejpfrutów, pomarańczy itd).

Teraz powinno Ci wystarczyć ;-)


hansklos




Dołączył: 07.01.2018
Posty: 6

Dziękuję bardzo Pani Moderator -> Pozdrawiam.

Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2



Szczególnie polecam tutaj warzywa, to świetne źródło wszelakich witamin
hardcorowo

bona




Dołączyła: 22.10.2017
Posty: 6


Brałam spirulinę jak miałam anemię i ładnie podniosła mi poziom żelaza, więc polecam

camellia




Dołączyła: 15.02.2018
Posty: 12


Nie wiem czy ktoś podzieli moje zdanie ale spirulina jest według mnie paskudna w smaku! I najgorsze jest to że nie można tego smaku niczym zakryć, Macie jakieś sposoby?

Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2



Kwestia gustu i przyzwyczajenia się moim zdaniem ;)
hardcorowo

fitmama




Skąd: Koszalin
Dołączyła: 18.02.2018
Posty: 23

Również jestem zwolennikiem naturalnych źródeł witamin. Witaminę E znajdziesz np. w migdałach. Musisz je jednak moczyć przed spożyciem. Ja zalewam je letnią wodą wieczorem i rano są już gotowe. Chlorella ma również wiele składników odżywczych i antyoksydantów. Dobrym źródłem witamin są też kiełki, np. kiełki jarmużu no i oczywiście owoce i warzywa :) 
Brydzia :)