Dzisiaj jest: Czwartek, 28.03.2024 Imieniny: Anieli i Sykstusa



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Składniki żywności


  | 1 | 2 | 3 |   »

powrót

Zamienniki cukru

KasiaD




Skąd: Warszawa
Dołączyła: 26.03.2019
Posty: 9

Ja byłam przyzwyczajona do stosowania cukru, teraz już z niego zrezygnowałam i sięgnęłam właśnie po ksylitol 

testka




Dołączyła: 08.04.2020
Posty: 1


Co tak naprawdę sądzicie o aspartamie? 

NutriAdvicerka
moderator



Skąd: Warszawa
Dołączyła: 16.03.2009
Posty: 412

Przepisy: 34

Pomogła: 24





testka napisał/a:
Co tak naprawdę sądzicie o aspartamie?
Nie polecam. Nieczysty i niezdrowy środek chemiczny. Nie ma żadnych wartości dodanych, jedyny atrybut to (jednak patrząc całościowo na produkt to atrybut wątpliwy) niska kaloryczność. Mamy inne słodziki, które nie budzą wątpliwości.

madam




Dołączył: 06.05.2020
Posty: 6


Jeśli dosładzam - a od wielu lat nie czuję zbytniej potrzeby słodkiego smaku - to dodaję miodu lub owoce. Do owsianki polecam jagody Goji - dość słodki owoc, a do tego w 30 gramach otrzymujemy ok. 20% dziennego zapotrzebowania na witaminę C i 170% na witaminę A. (fdc.nal.usda.gov/fdc-app.html#/food-details/411521/nutrients). Słodziki i cukier u mnie są w jednej grupie - przetworzonych produktów, których staram się maksymalnie unikać. 

:)

Zuzka098




Dołączył: 14.06.2021
Posty: 1

Wydaje mi się, że w Twoim przypadku będzie najlepiej postawić na plan dietetyczny, który pozwoli Ci dokładnie uzupełnić to czego Ci brakuje. Ja mam dietę dostosowaną pod siebie i czuje się o wiele lepiej.

Aliex




Dołączył: 01.02.2022
Posty: 2


brette napisał/a:

A ja uważam że wszystko jest dla wszystkich ale z umiarem. Poza tym apetyt na słodycze można zastąpić na przykład batonami musli.

https://freeyu.pl/pl/produkt/batony-musli

Wiele osob pisze tutaj o słodzikach. Jednak słodziki na dłuższą metę równiez nie są takie dobre. Nie tuczą ale zawierają w sobie często wiele szkodliwych związków.

 Z naturalnych substancji słodzacych polecam:

Ksylitol

cukier kokosowy

Erytrol

 

Słodzą bardziej niż cukier ale nie mają takiego negatywnego wpływu na organizm.

 

 

 


Benio2020




Ostrzeżenia: 1
Skąd: Warszawa
Dołączył: 27.09.2022
Posty: 6

najlepszy jest erytrol

Adam116




Skąd: Kałuszyn
Dołączył: 15.01.2024
Posty: 5


Polecam erytrytol i ksylitol. Mi lekarz radził erytrytol ;-)
Pozdrawiam, Adam :)

  | 1 | 2 | 3 |   »