Dzisiaj jest: Wtorek, 16.04.2024 Imieniny: Julii i Benedykta



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Składniki żywności



powrót

Beta-glukan

Pustelniczka




Skąd: Warszawa
Dołączyła: 03.04.2019
Posty: 5

Ostatnio przeglądając stronę internetową pewnej piekarni natrafiłam na bułkę zawierają beta-glukan i trochę o tym poczytałam. Chcę stworzyć tutaj dyskusję na ten temat oraz ewentualnie wymienić się doświadczeniami/ produktami. Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że ten temat gdzieś był poruszany na tym forum, jednak dość dawno temu a myślę, że warto by każdy z Nas poznał zalety tego składniku ;)

Stefcja




Dołączyła: 25.04.2019
Posty: 4


Pustelniczka napisał/a:
Ostatnio przeglądając stronę internetową pewnej piekarni natrafiłam na bułkę zawierają beta-glukan i trochę o tym poczytałam. Chcę stworzyć tutaj dyskusję na ten temat oraz ewentualnie wymienić się doświadczeniami/ produktami. Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że ten temat gdzieś był poruszany na tym forum, jednak dość dawno temu a myślę, że warto by każdy z Nas poznał zalety tego składniku ;)

 

 Moja kuzynka kiedyś wspominała coś o putce i że tam jest właśnie takie pieczywo. Ale to tyle co wiem :D Za to chętnie czegoś się dowiem


mozajka




Skąd: Zakopane
Dołączyła: 25.11.2017
Posty: 5


Co to jest ten beta gluten? Możesz podlinkować jakieś wartościowe artykuły?

NutriAdvicerka
moderator



Skąd: Warszawa
Dołączyła: 16.03.2009
Posty: 412

Przepisy: 34

Pomogła: 24



Informacje na temat beta glukanu z wortalu - http://www.odzywianie.info.pl/przydatne-informacje/artykuly/art,betaglukan-polisacharyd-na-choroby-cywilizacyjne.html

Pewne informacje znajdziesz też na Wikipedii. Dodawanie linków z innych stron jest niedozwolone.