Dzisiaj jest: Wtorek, 19.03.2024 Imieniny: Józefa i Bogdana



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Składniki żywności


«   | 1 | 2 | 3 | 4 |  

powrót

Witamina C - jaka najlepsza do dodatkowej suplementacji ?

juras




Skąd: Wałcz
Dołączył: 17.11.2009
Posty: 19

Przepisy: 7


Poczytałem sobie trochę forum i mam takie pytanie - jaka ogólnodostępna witamina C jest najlepsza do dodatkowej suplementacji ?
Jakie cechy powinien mieć taki suplement, aby można było mówić o korzyściach dla organizmu ?

Snoop




Dołączył: 10.08.2009
Posty: 9

Od lat używam Rutinoscorbin - ma dużą dawkę witaminy C i rutyny czyli bioflawonoidu, potrzebnego do lepszego wchłonięcia witaminy C.

Simone Angel




Skąd: Nakło
Dołączyła: 19.05.2009
Posty: 7

cytat:

Od lat używam Rutinoscorbin - ma dużą dawkę witaminy C i rutyny czyli bioflawonoidu, potrzebnego do lepszego wchłonięcia witaminy C.


Kilka lat temu troszkę poczytałam na temat dobrych suplementów witaminy C i się dowiedziałam, że witamina C w Rutinoscorbinie ma za mało "towarzyszy broni". Rutyna to za mało. Polecam Rutinacea Complete - jest to bogata kompozycja specjalnie dobranych substancji aktywnych - rutozydu, witaminy C, echinacei, cynku, selenu i bioflawonoidów cytrusowych.
Let this feeling ...

Dr House




Skąd: Niepołomice
Dołączył: 29.03.2009
Posty: 55

Gdybym miał wybierać, to podobnie jak Simone Angel wybrałbym Rutinacea Complete. Mam jednak swój typ - Acerola Plus. Dlaczego ? Witamina C w tym preparacie jest pozyskiwana z aceroli i dzikiej róży będącymi jednymi z najbogatszych naturalnych źródeł tej witaminy. Skład wydaje się być lepszy niż Rutinacea. Jedna tabletka zawiera:
- Witamina C (kwas L-askorbinowy, z aceroli i z dzikiej róży) - 100 mg (167% zalecanego spożycia dziennego)
- Sproszkowane ziarna gryki - 15,7 mg
- Bioflawonoidy cytrusowe - 5 mg
- Acerola - 5 mg
- Rutyna - 2,5 mg
- Hesperydyna - 1,8 mg

zimna Zośka




Skąd: Kraków
Dołączyła: 22.08.2009
Posty: 46

Przepisy: 13


Wszyscy producenci zachwalają swoje produkty i twierdzą, że to właśnie ich jest najlepszy, do tego dochodzi jeszcze reklama i w naszych głowach mamy obraz która witamina C jest najlepsza. Ciężko jest nam oczywiście przez taki stan rzeczy okreslić, która to witamina C rzeczywiscie jest najlepsza, czyli najlepiej się wchłania. Trzeba byłoby się oprzeć na badaniach porównawczych przeprowadzonych przez naprawdę niezależne laboratorium, a na takie wyniki niestety nie natknęłam się.
Można pomóc - 1% podatku - Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"

NutriAdvicerka
moderator



Skąd: Warszawa
Dołączyła: 16.03.2009
Posty: 412

Przepisy: 34

Pomogła: 24


Sprawdzałam skład witaminy C (aceroli) od Nutrilite i muszę stwierdzić, że po przeczytaniu składu niezrobił na mnie wrażenia. Skład z ulotki poniżej. Myślałam ,że jest to produkt super naturalny, a wcale tak nie jest. Lepszym rozwiązaniem wydaje się być Acerola Plus firmy PURITAN`S PRIDE

acerola.GIF




mati




Dołączyła: 21.12.2009
Posty: 11

Witamina C, która występuje przede wszystkim w postaci naturalnych bioflawonoidów, czyli kwasu askorbinowego, askorbinianu wapnia, askorbinianu magnezu czy palmitynianu askorbylu. To co kupujemy w aptekach pod tą nazwą najczęściej nie jest naturalną witaminą C, ponieważ łatwiej i taniej można wyprodukować jej chemiczny odpowiednik, czyli krystaliczny kwas askorbinowy, który nie jest w żaden sposób powiązany z bioflawonoidami.
Jest to o wiele bardziej opłacalne, ale ma tylko jeden minus.Środek ten, jako obcy naturze, jest bardzo słabo przyswajalny i trudno organizmowi jest dostosować go do właściwej postaci. Po około 3 godzinach jego nieprzyswojona nadwyżka, czyli około 97 -98% jest usuwana z moczem. Nadmiar tej „witaminy" niesie wiele skutków ubocznych. Tak więc lepiej jeść produkty zawierające naturalną witaminę C niż ją łykać w tabletkach.

juras




Skąd: Wałcz
Dołączył: 17.11.2009
Posty: 19

Przepisy: 7


Będę się powtarzał, ale prawda jest taka, że na chwilę obecną natury nie potrafimy zastąpić. Na razie mamy za mała wiedzę lub umiejętności i nie potrafimy właściwie pozyskiwać przemysłowo i produkować dobre suplementy diety.

nwo




Dołączył: 10.07.2009
Posty: 10

Co powiecie o tym produkcie: Sanbios - Acerola - naturalna witamina C? Ja nie uznaję jakiś rutinoscorbinów (tym bardziej że producent tego to GlaxoSmithKline) i innych podobnych, przeznaczonych dla wiecznych pacjentów. Witaminy występujące normalnie w przyrodzie są obudowane innymi składnikami które są potrzebne by ta witamina mogła sprawnie działać. Spożywanie syntetyku mija sie z celem.

ekofan




Skąd: Kraków
Dołączył: 05.11.2009
Posty: 28

nwo napisał/a:

Co powiecie o tym produkcie: Sanbios - Acerola - naturalna witamina C


Na pewno jest zdecydowanie lepsza niż wspomniany rutinoscorbin. Pytania zasadnicze dla wyrażenia pełnej opinii:

- jak jest pozyskiwana (w jakich temperaturach, czy pod zmniejszonym ciśnieniem, jak obchodzono się z owocami aceroli po ich zerwaniu - czy np były przerabiane pod wpływem wysokich procesów termicznych np. na pulpę, czy też np od razu liofilizowane, czy też zamrażane, a może dla przedłużenia świeżości były czymś konserwowane ?)

- jaki jest skład 1 tabletki, ile witaminy C i innych bioflawonoidów.

«   | 1 | 2 | 3 | 4 |