Dzisiaj jest: Czwartek, 18.04.2024 Imieniny: Bogusławy i Bogumiły



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Zdrowe i smaczne przepisy kulinarne



powrót

Zupa brokułowa z grzankami

franulka




Skąd: Łowicz
Dołączyła: 23.05.2009
Posty: 10

Przepisy: 6


Przepis na zdrową zupę brokułową z grzankami

Składniki:
2 główki brokułów świeżych lub równowartość mrożonych
300 g ugotowanych ziemniaków
300 g cebuli
0.5 l bulionu (np. warzywnego)
100 ml śmietany do zup 18%
25 g masła
Chleb na grzanki
Parmezan
Sól, pieprz, vegeta


Jak przygotować:
1. W garnku roztop masło, dodaj posiekaną cebulę i pokrojone w kosteczkę ziemniaki. Dopraw solą i pieprzem. Podduś przez kilka minut, jednak zamiast przykrywać garnek pokrywką, użyj do tego papieru po maśle.

2. Do garnka z ziemniakami wlej bulion i dodaj do tego łodygi brokułów świeżych. Po doprowadzeniu zupy do wrzenia, dodaj różyczki brokułów świeżych lub brokuły mrożone (wrzuć je bez rozmrażania wstępnego) i gotuj przez 1 – 3 min (mrożone 7-10 minut). Po ściągnięciu z gazu dodaj śmietanę i zmiksuj mikserem lub blenderem zupę z brokułami i ziemniakami, aż powstania jednolita konsystencja. Podreguluj smak przyprawami solą, pieprzem i vegetą.

3. Ostatnim punktem będzie przyrządzenie grzanek. Możesz to zrobić w tradycyjny sposób – krojąc chleb na drobne kawałeczki i podgrzać z masłem na patelni. Innym sposobem na przyrządzenie chrupiących grzanek jest pokrojenie chleba w dość grube paski, posmarowanie ich masłem i oprószenie startym parmezanem, a następnie wstawienie do piekarnika, aż chleb się zarumieni, a ser roztopi i przypiecze.

kaska85




Dołączyła: 25.03.2011
Posty: 78

zrobiłam dzisiaj taką zupkę i jest przepyszna!polecam :)

Adam Slownik




Skąd: Warszawa / Kalisz
Dołączył: 17.06.2015
Posty: 245


długo ja robiłaś? pytam bo nie wiem czy zdążę przed pracą
Doradzę w zdrowej suplementacji http://sklep.kenayag.com.pl