Dzisiaj jest: Czwartek, 28.03.2024 Imieniny: Anieli i Sykstusa



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Zdrowe i smaczne przepisy kulinarne



powrót

ciasteczka owsiane

mucha




Skąd: Toruń
Dołączyła: 20.03.2010
Posty: 10

Przepisy: 33


Składniki:
- ok. 400 g płatków owsianych (mogą też być pszenne, żytnie, jęczmienne lub ich mieszanka)
- 200 g rodzynek
- 1/2 szklanki wody
- dodatki do wyboru: rozgnieciony banan, siemię lniane, mus z jabłek, ziarna słonecznika, sezam, suszone morele, śliwki, daktyle, orzechy itp.
- miód do smaku

Przygotowanie:
Płatki zemleć (można użyć błyskawicznych i dać je w całości), wymieszać z resztą składników, rodzynki, trochę siemienia lnianego, drobno pokrojone suszone śliwki, posiekane orzechy i miód). Wody należy dolać tyle, żeby ciasto było gęste. Masę nakładać łyżką na blachę wyłożoną pergaminem. Piec 50 - 60 minut w temperaturze ok. 160 st.C. do momentu, aż delikatnie się zarumienią.

Bunny




Dołączyła: 02.07.2015
Posty: 8

Przepisy: 59


Dzięki za przepis. Chętnie wykorzystam.

Katniss




Dołączyła: 01.12.2015
Posty: 3

Przepisy: 25


Właśnie szukałam pomysłu na domowe słodycze. Ten brzmi pysznie:)

Felia




Dołączyła: 28.08.2017
Posty: 12


Świetny pomysł z ciasteczkami :)

B.Sadowska80




Dołączyła: 01.09.2017
Posty: 29

Wypróbowałam, wszyscy w domu się cieszyli :)
Ja z kolei korzystam ze specjalnych foremek. Wcześniej nawet nie myślałam, że można w domu zrobić smaczniejsze ciastka niż w jakiejkolwiek restauracji, czy sklepie. Wystarczy foremka, dobre ciasto i można dodać absolutnie wszystko: czekoladę, maliny, bakalie, truskawki, kurczę, nawet ananasa można dodać! Foremki, foremki, foremki! Jeśli chcecie, podeślę Wam najlepsze, jakie wypróbowałam :) 
Zapraszam na moją stronę: http://cake-time.pl/

Marllenna




Skąd: Biała-Podlaska
Dołączyła: 10.02.2022
Posty: 17


Fajny przepis dla osób, które są akurat na diecie. Takie ciasteczka są niskokaloryczne.