Dzisiaj jest: Czwartek, 28.03.2024 Imieniny: Anieli i Sykstusa



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Zdrowe i smaczne przepisy kulinarne


«   | 1 | 2 |  

powrót

Makaron wstążki po włosku

Rusłana




Skąd: Płock
Dołączyła: 16.03.2009
Posty: 40

Przepisy: 58


Składniki:
* paczka makaronu fettucine
* świeże liście szpinaku
* słoik suszonych pomidorów w oliwie
* świeży czosnek
* kilka czarnych oliwek
* ser feta w kosteczkach
* oliwa z oliwek do smażenia


Wykonanie:
Makaron ugotować zgodnie z przepisem na opakowaniu. Liście szpinaku dokładnie przebrać, opłukać i zalać na parę sekund wrzątkiem. Na głębokiej patelni rozgrzać oliwę z oliwek, dodać przepuszczone przez praskę ząbki czosnku. Dorzucić odsączone z oliwy suszone pomidory, a chwilę później dodać sparzone liście szpinaku. Kiedy wszystko nieco się podsmaży, przełożyć na patelnię ugotowany wcześniej makaron i wszystko razem dokładnie wymieszać. Danie rozłożyć na talerze. Wierzch każdej porcji udekorować plasterkami czarnych oliwek i kosteczkami sera feta. Można również na wierzch dodać kilka listków świeżej bazylii.


Smacznego

Adam Slownik




Skąd: Warszawa / Kalisz
Dołączył: 17.06.2015
Posty: 245


dzieki za przepis napewno skorzystam :)
Doradzę w zdrowej suplementacji http://sklep.kenayag.com.pl

Teddy




Dołączył: 03.09.2014
Posty: 13

Przepisy: 136


Przepis super...Tylko ja makaron fettucine zastąpiłem zwykłym spaghetti.

Irmina




Skąd: Warszawa
Dołączyła: 25.11.2015
Posty: 4


Musi być pyszny ten makaron koniecznie wypróbuję

Stela




Ostrzeżenia: 1
Dołączyła: 19.12.2012
Posty: 14

A co myślicie o tym jakby zastąpić makaron kaszą? Makaron jest dobry ale ma za mało składników odżywczych. Jak chcemy być fit to warto zamienić makaron na kaszę. Jeśli zależy wam na dobrej figurze to warto skorzystać z tego pomysłu.

Barbarella




Skąd: Łomża
Dołączyła: 28.03.2009
Posty: 59

Przepisy: 2



Zależy jaką kaszą. Jeśli kasza jaglana czy gryczana to najbardziej, zwłaszcza jak jest to kasza gryczana niepalona (biała). Kasza jaglana i gryczana biała to naprawdę duże wartości odżywcze, niski indeks glikemiczny i brak glutenu.

dariopez




Dołączył: 09.12.2016
Posty: 3


Pyszny, szybki i prosty przepis. Polecam bo już próbowałem :)!

Marllenna




Skąd: Biała-Podlaska
Dołączyła: 10.02.2022
Posty: 17


Uwielbiam włoską kuchnie i włoskie makarony. 

Jamja




Ostrzeżenia: 1
Dołączył: 13.05.2022
Posty: 24

Przyznam, ze coraz częściej sięgam właśnie po takie zdrowe, zielone obiady. W gorące letnie dni nie mam ochoty na stanie w kuchni oraz gotowanie wymyślnych potraw. Poza tym kiedy temperatura przekracza 25 stopni , spada mój apetyt. I mam ochotę na jedzenie zdrowe, pełne sezonowych warzyw oraz owoców. Poza tym cześćiej wybieram potrawy wegańskie oraz wegetariańskie. Mam swój ogród, tak wieć zamierzam korzystać z jego dobroci do końca sezonu :)

Podpowiem, że wiele warzyw oraz owoców z powodzeniem mozna przechowywać w lodówce. Tak aby nie straciły chrupkości

Potrzebne są do tego jednak odpowiednie pojemniki. Dobrej jakości pojemniki mozna znaleźć u tego producenta.

gawlikowaro




Skąd: Kraków
Dołączyła: 30.12.2022
Posty: 5

Uwielbiam makarony :) 

«   | 1 | 2 |