Dzisiaj jest: Piątek, 29.03.2024 Imieniny: Wiktora i Eustachego



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Zdrowe i smaczne przepisy kulinarne


«   | 1 | 2 |  

powrót

Niskokaloryczny deser

Ania7




Dołączyła: 16.10.2010
Posty: 18

Wczoraj wrzuciłam do blendera paczkę mrożonych truskawek i dwa zamrożone banany. Okazało się to całkiem dobre, nawet bez cukru:)

Dagmara




Skąd: Gdańsk
Dołączyła: 28.02.2010
Posty: 18

Przepisy: 15


Dodać jeszcze trochę winogron i jogurt naturalny, a będzie jeszcze pyszniejsze icecream

Ania7




Dołączyła: 16.10.2010
Posty: 18

Dzięki! :) Spróbuję! :)

kaska85




Dołączyła: 25.03.2011
Posty: 78

podoba mi się ten przepis.
ja robiłam coś takiego: truskawki, maliny, banan i do tego jogurt naturalny albo kefir. moim zdaniem doskonałe na podwieczorek :)

Barbraa59




Dołączyła: 03.12.2014
Posty: 61


No pewnie! Przecież banany to naturalny słodzik.

kermit




Dołączył: 02.02.2015
Posty: 13

Przepisy: 98





kaska85 napisał/a:
podoba mi się ten przepis. ja robiłam coś takiego: truskawki, maliny, banan i do tego jogurt naturalny albo kefir. moim zdaniem doskonałe na podwieczorek
Ja czytałem, że najlepiej jest jeść owoce do południa więc chyba lepsze będzie to na śniadanie niż podwieczorek.

edek123




Skąd: kraków
Dołączył: 27.06.2014
Posty: 233

Składniki:

  • bezy 10g
  • garść borówek amerykańskich – 50g
  • 2 łyżki serka homogenizowanego naturalnego 3 % tłuszczu
  • ewentualnie stewia do smaku

Przygotowanie:

Bezy włóż do woreczka i rozkrusz tłuczkiem. Serek wymieszaj ze stewią – nie musisz tego robić, bo deser i tak jest słodki ze względu na bezy i owoce. Na dno pucharka wyłóż połowę borówek amerykańskich, łyżkę serka, połowę rozkruszonych bez i jeszcze raz wszystkie warstwy w tej samej kolejności. 

cofnąć się by wziąć rozbieg

edek123




Skąd: kraków
Dołączył: 27.06.2014
Posty: 233

Składniki:

  • 150g herbatników
  • 800 ml mleka 0,5 % tłuszczu
  • 2 budynie w proszku bez cukru o smaku śmietankowym 80g
  • stewia do smaku

opcjonalnie dla porcji o wartości kalorycznej 125 kcal:

  • 20g gorzkiej czekolady
  • 30g cukru najlepiej brzozowego

Przygotowanie:

Budyń przygotuj zgodnie z opisem na opakowaniu, używając mniej mleka (800 ml) oraz nie dodając cukru. Masę budyniową dosłodź stewią. Herbatniki wyłóż na dnie okrągłej formy do ciasta o średnicy 20 cm. Wylej na nie połowę budyniu. Przykryj kolejną warstwą herbatników i wylej pozostałą część budyniu. Przykryj resztą herbatników. Poczekaj, aż ciasto wystygnie i wstaw je do lodówki, żeby się schłodziło. Gotowe:)

Jeżeli chcesz przygotować wersję troszkę bardziej kaloryczną, do budyniu dodaj 2 łyżki cukru brzozowego (30 g), a wierzch ciasta posyp startą gorzką czekoladą.

cofnąć się by wziąć rozbieg

Alan




Dołączył: 01.06.2015
Posty: 9

Przepisy: 66





Ania7 napisał/a:
Wczoraj wrzuciłam do blendera paczkę mrożonych truskawek i dwa zamrożone banany. Okazało się to całkiem dobre, nawet bez cukru:)
Myślę, że na upał to super przepis...chętnie wypróbuję...

karola88




Dołączył: 10.05.2015
Posty: 12


Ja namiętnie latem zamiast posiłków piję koktajle z bananów i truskawek zamiast posiłków :) Do tego jogurt naturalny lub kefir, czasami dodaję jeszcze mleka, zależnie od tego, ile mam owoców i ile jogurtu/kefiru :)

«   | 1 | 2 |