Dzisiaj jest: Czwartek, 28.03.2024 Imieniny: Anieli i Sykstusa



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Zdrowe i smaczne przepisy kulinarne



powrót

Sos Czosnkowy

Amelania




Skąd: Tychy
Dołączyła: 19.04.2011
Posty: 7

Jeśli temat już był to przepraszam i proszę o moderacje tego posta.
Często jem potrawy gotowane na parze i wobec tego postanowiłam zrobić dietetyczny sos czosnkowy. Wystarczą dwa jogurty naturalne sól, pieprz, kilka ząbków czosnku (zależy jak kto lubi) majeranek i bazylia. Wszystko wrzucamy do miseczki i dobrze mieszamy aż do momentu kiedy wszystkie składniki stworzą jedną, spójną konsystencję. Sosik jest nieco luźny, ponieważ nie posiada majonezu, lecz doskonale nadaje się do gotowanego kurczaka i warzywek. :] z pary

kaska85




Dołączyła: 25.03.2011
Posty: 78

zamiast jogurtów naturalnych używam kefir. resztę robię tak samo jak Ty. zawsze tym sosikiem polecam brokuły

Barbraa59




Dołączyła: 03.12.2014
Posty: 61


No a mój mąż i tak będzie stał za śmietaną i majonezem :D Z jogurtem mu nie smakuje:) Szkoda , bo taki soso jogurtowy to  świetna przekąska

edek123




Skąd: kraków
Dołączył: 27.06.2014
Posty: 233

a do sosu przepisy na dieteytczne placki ziemniaczane 

 Dietetyczne placki ziemniaczane – około 100 kcal (porcja to 4 placki każdy ma trochę ponad 25 kcal)

Z podanych składników otrzymamy około 20 małych placków

Składniki:

  • 500 g ziemniaków
  • 1 cebula 80 g
  • 1 jajko rozmiar M
  • sól, pieprz

Przygotowanie:

Ziemniaki obierz i zetrzyj na tarce z małymi oczkami. Podobnie zrób z cebulą. Najlepiej jeśli posiadasz robot kuchenny i możesz składniki w nim zmiksować, ponieważ tarcie ziemniaków na tarce długo trwa. Mi udało się zmiksować kawałki ziemniaków i cebuli blenderem. Posól i odstaw na 15 minut. Po tym czasie odlej wodę z ziemniaków, dodaj jajko, wymieszaj i dopraw solą i pieprzem. Placki smaż na nieprzywierającej patelni bez tłuszczu na małym ogniu.  Z ciasta powinno wyjść 20 placków każdy po 25 kcal.

cofnąć się by wziąć rozbieg

JAKA ZDROWA




Skąd: Stargard Szczeciński
Dołączyła: 10.03.2015
Posty: 3

Żeby sos nie był zbyt rzadki - polecam połączyć z jogurtem taką mieszankę: http://shop.e-condimenta.eu/pl/produkt/27/dip-czosnkowy - ten dip sprawi, że sos będzie gęstszy, bo zawiera inulinę i błonnik (czyli to, co dobre i zdrowe...). To rozwiązało moje kłopoty ze spływającym nieładnie sosem czosnkowym. do tego - łatwiej jest zjeść z nim np. placki, albo warzywa.