Dzisiaj jest: Piątek, 19.04.2024 Imieniny: Adolfa i Tymona



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Zdrowe i smaczne przepisy kulinarne



powrót

Curry z królika (kuchnia indyjska)

Dagmara




Skąd: Gdańsk
Dołączyła: 28.02.2010
Posty: 18

Przepisy: 15


Składniki:
1 kg mięsa z królika
3 posiekane ząbki czosnku
4 jagody jałowca (dowolnie)
2 pokruszone listki laurowe
1/4 łyżeczki kminku
1 średnia posiekana cebula
4 łyżki masła lub oleju jadalnego
1/2 łyżeczki imbiru
1/2 łyżeczki czarnego pieprzu
1/4 łyżeczki przyprawy chilli
1/4 łyżeczki papryki
1/4 łyżeczki cynamonu
1/2 łyżeczki soli
2 łyżki posiekanej zielonej pietruszki


Przygotowanie:
1. Na czystą gorącą patelnię wyłożyć jagody jałowca, listki laurowe, i kminek, podgrzewać, mieszając przez 60 sek., uważając aby się nie przypaliły: Ostudzić i zmiksować, odstawić.
2. Do rondla z rozgrzanym masłem lub olejem włożyć cebulę, smażyć aż się zrumieni, kilkakrotnie mieszając.
3. Podzielone na kawałki mięso królika włożyć do rondla z cebulą i smażyć na małym ogniu przez 5 min., mieszając kilka razy.
4. Dodać zmielone przyprawy i smażyć przez 30 sek.
5. Wsypać imbir, pieprz, chilli, paprykę i cynamon, skropić wodą (2-3 łyżki), zamieszać i smażyć, aż woda wyparuje.
6. Wlać tyle wody, aby ledwo przykrywała mięso, posolić.
7. Dodać łyżkę zielonej pietruszki i gotować aż mięso będzie miękkie (w razie potrzeby dolać 3-4 łyżki wody).
8. Zdjąć z ognia, ostudzić i odstawić na kilka godzin. Nie jest to konieczne, ale wtedy mięso będzie bardziej pikantne. Przed podaniem podgrzać, nie wolno zagotować.
9. Doprawić solą, wyłożyć na gorący półmisek, posypać pozostałą zieloną pietruszką.
10. Oddzielnie podawać ryż ugotowany na sypko

Życzę smacznego

politia




Dołączyła: 19.12.2011
Posty: 120

Czy mięso z królika można gdzieś kupić w sklepie czy trzeba brać gdzieś z hodowli? Nigdy nie jadłam i prawdę mówiąc jeszcze nie wiem czy potrafiłabym się przekonać, żeby zjeść takiego małego, puchatego króliczka ;)

Bondini




Skąd: Sopot
Dołączył: 28.03.2009
Posty: 46

Popytaj na targu, rodzina na wsi i na działkach, znajomi, znajomi znajomych. Raczej nie kupisz w sklepie, chyba że jako mrożonka może w Piotrze i Pawle, Bomi.

politia




Dołączyła: 19.12.2011
Posty: 120

no własnie nie bardzo mam kogo z rodziny czy znajomych popytać, u nas wszyscy "miastowi" :( ostatnio widziałam już wśród mrożonek mięso z dzika, więc może i królik faktycznie się znajdzie...