Dzisiaj jest: Czwartek, 28.03.2024 Imieniny: Anieli i Sykstusa



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Zdrowe i smaczne przepisy kulinarne


«   | 1 | 2 |  

powrót

Grillowane bułeczki z serem

Gradka




Dołączyła: 24.01.2012
Posty: 5

składniki na 10-12 sztuk:

ciasto:
- 600g mąki
- 7g drożdży instant (w oryginale
- 3 łyżki oliwy z oliwek
- ok. 300ml ciepłej (ale nie gorącej!) wody
- 1 łyżka miodu
- 20g soli

farsz:
- 250g sera feta (u mnie 270g sera fetopodobnego ;)
- 150g sera camembert (u mnie 180g)
- 100g twarogu (u mnie serek homogenizowany)
- 1 pęczek zielonej cebulki
- 2-3 łyżki posiekanego szczypiorku
- rozmaryn (u mnie garść liści bazylii)
- czarny pieprz

Wyrobić elastyczne ciasto, uformować kulę i uderzyć nią parę razy o blat, żeby było bardziej elastyczne i gładsze. Odstawić w ciepłe miejsce, żeby podwoiło objętość.
W tym czasie pokroić sery, cebulę i zioła w kostkę, wymieszać z twarogiem (lub serkiem homogenizowanym) i pieprzem. Nie solić, ponieważ sery są wystarczająco słone).
Wyrośnięte ciasto podzielić na 10-12 równych kawałków. Każdy cienko rozwałkować na podłużny placek. Na środku ułożyć farsz, skleić brzegi, tworząc podłużny kształt i piec na patelni grillowej (lub zwykłym grillu na kratce lub na zwykłej patelni) do zrumienienia po obu stronach, bez tłuszczu. Podawać ciepłe ze schłodzonym Radlerem.

Przepis ze strony http://redandpale.blox.pl/2012/06/Grillowane-buleczki-z-serem-i-KONKURS-Radlera.html ale zasługuje na uwagę ;) Fajnie sie komponuje z Radlerem ;)

chili




Dołączyła: 15.10.2012
Posty: 15

kalorycznie, widzę

politia




Dołączyła: 19.12.2011
Posty: 120


Kalorycznie, ale za to jak smacznie się zapowiada! :) Aż klawiaturę zaśliniłam ;)

sheisbounty




Dołączyła: 24.07.2013
Posty: 42

Właśnie miałam mówić, że te wszystkie sery to bomba kaloryczno-tłuszczowa, a miało przecież być zdrowo i lekko... :P To bardziej działa jak pokusa niż jako motywacja!
Smak Raju to ja, Ogień Piekielny to On :)

politia




Dołączyła: 19.12.2011
Posty: 120


Przymierzam się do tych bułeczek już od dłuższego czasu, muszę je w końcu zrobić :)

kika1985




Skąd: Gdańsk
Dołączyła: 28.09.2013
Posty: 35


"Zapowiada się smakowicie", od czasu do czasu możemy dołączyć "trochę tłuszczów" do Naszej diety, zwróćmy uwagę na to, że bułeczki będziemy robić w domu, a nie kupować w sklepie

heartbeat




Dołączył: 27.01.2014
Posty: 4


Te bułeczki są przepyszne, dostałam ten przepis od koleżanki i teraz dość często je robię :)

weronika23




Skąd: Katowice
Dołączyła: 21.10.2014
Posty: 26


mniam! a ja właśnie się odchudzam :P

wiewiora




Dołączył: 27.10.2014
Posty: 23

robiłam kiedyś coś podobnego, wyszło naprawdę fajne- chrupiące i bardzo smaczne.

MrHyde




Dołączył: 02.10.2014
Posty: 13

Przepisy: 117


Kalorycznie, kalorycznie ale nie dajmy się zwariować. Wszystko jest dla ludzi i raz na jakiś czas można spróbować bo przepis brzmi bardzo apetycznie...

«   | 1 | 2 |