Dzisiaj jest: Czwartek, 28.03.2024 Imieniny: Anieli i Sykstusa



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Zdrowe i smaczne przepisy kulinarne



powrót

Zupa grecka z dorsza

Nina




Skąd: Rzeszów
Dołączyła: 19.05.2009
Posty: 23

Przepisy: 54


Witajcie

Jak wiadomo dorsz należy do ryb morskich więc jest dobrym źródłem kwasów tłuszczowych omega-3. Oprócz dorsza składnikami zupy są zdrowe warzywa i przyprawy.


:arrow: ZUPA GRECKA Z DORSZA :arrow:



Składniki:
40 dag dorsza
2 ziemniaki
1 ogórek
1 cebula
2 ząbki czosnku
2 pomidory
2 łyżki koncentratu pomidorowego
1 marchew
4 łyżki oleju
sól
pieprz
ostra papryka
1 listek laurowy
1 łyżeczka kaparów
1 pietruszka

Przygotowanie:
Dorsza umyć, wyfiletować i podzielić na niewielkie kawałki. Zalać rybę 1,5 litra zimnej wody, doprawić solą i pieprzem. Wrzucić liść laurowy. Gotować ok. 45 minut. Ogórki przekroić wzdłuż, usunąć nasiona, pokroić w plasterki. Cebulę i czosnek posiekać. Marchew i pietruszkę pociąć w paski. Ziemniaki obrać i pokroić w talarki. W garnku rozgrzać olej, podsmażyć cebulę i czosnek. Wymieszać z marchwią i pietruszką. Poddusić, po czym zalać przecedzonym wywarem. Połączyć z ziemniakami. Gotować ok. 20 minut. Dodać dorsza, kapary, ogórka. Gotować jeszcze 10 minut. Wymieszać z pokrojonymi w kostkę pomidorami i koncentratem pomidorowym. Doprawić ostra papryką.

Smacznego

Rusłana




Skąd: Płock
Dołączyła: 16.03.2009
Posty: 40

Przepisy: 58


Pycha !!!

Wczoraj testowałam. Wprowadziłam drobne modyfikacje: zamiast marchwi i pietruszki dodałam mrożoną włoszczyznę w paski, nie dodałam kaparów, ale aby wzmocnić cebulę dodałam kostkę cebuli podsmażanej