Dzisiaj jest: Czwartek, 28.03.2024 Imieniny: Anieli i Sykstusa



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Fitness



powrót

Skóra po odchudzaniu

Maksym




Dołączył: 05.04.2010
Posty: 4

Nie wiedziałem gdzie dać taki temat. W każdym razie, jakoś 2 lata temu schudłem z 75kg do 56kg i do dziś są tego efekty. Oczywiście w dalszym ciągu ważę tyle samo (56-57kg / ok. 170cm) ale moja skóra na ramieniach, klatce piersiowej i brzuchu wygląda jak u kobiety po porodzie. Mogę ją rozciągać na długość 6 cm. Nie wspominam też o rozstępach na ramionach które są naprawde duże i brzuchu. W sumie nie wiem dlaczego tak się stało, bo chudnięcie zajęło mi sporo czasu, ale może faktycznie moja aktywność fizyczna była zbyt mała.

Myślę, że kobiety (a tutaj one przeważają) częściej się odchudzają i mają z tym większe doświadczenie, dlatego mooje pytanie to jak mogę pozbyć się tej grubej warstwy skóry i rozstępów? Przy mojej wadze moja skóra na brzuchu powinna być raczej grubości tej na nadgarstku, tak mi się zdaje, a tu klapa.

wisnia




Dołączyła: 20.04.2010
Posty: 6

Wydaje mi się, że skóra po odchudzaniu u każdego jest obwisła i pomarszczona. Z tego co wiem na ten temat, to najlepiej robią masaże i odpowiednie ćwiczenia. Warto tez pomyśleć o kosmetykach ujędrniających skórę. Wydaje mi się, że jak będzie się to wszystko regularnie stosować, to na pewno efekty będą.

BrzuchStop




Dołączyła: 28.05.2010
Posty: 71

Zgadza się,to normalne że skóra po dużym spadku wagi zaczyna wisieć i masz rozstępy. Są odpowiednie ćwiczenia-chodzi głównie o aktywność fizyczną oraz masaże,dzięki którym Twoja skóra powróci do poprzedniego stanu,czyli stanie się gładka. Gorzej z samymi rozstępami...
www.BrzuchStop.pl - Odchudzanie,Diety

edek123




Skąd: kraków
Dołączył: 27.06.2014
Posty: 233

Moje opinia jest niezmienna: kremy są niewielkim dodatkiem do całej kuracji. Ale jeśli już jakaś pani zdecyduje się na krem, proponuję rozejrzeć się wśród polskich marek. Mimo, że tańsze od markowych, zagranicznych kremów, nie są wcale gorsze. Proponuję stosować kremy, które zawierają cynamon i imbir. Działają one rozgrzewająco, przez co silnie pobudzają krążenie krwi i pomagają w usuwaniu toksyn.

 

Tak, i mówiłem o tym już wcześniej: lepiej zapobiegać niż leczyć. Lepiej co dwa, trzy tygodnie wybrać się do gabinetu na dobry zabieg na cellulit, niż wpadać w panikę przed urlopem, że "nie będę mogła założyć wymarzonego stroju kąpielowego".

cofnąć się by wziąć rozbieg

edek123




Skąd: kraków
Dołączył: 27.06.2014
Posty: 233

Polecam kremy ujedrniajace i kapiele raz lodowatej i goracej wodzie
cofnąć się by wziąć rozbieg

Cookie




Dołączyła: 02.12.2013
Posty: 16

Przepisy: 501


A mi się wydaje, że  o to by skóra nie była obwisła po odchudzaniu trzeba zadbać już w trakcie odchudzania nawilżając ją  np. zwykłą oliwką.