Dzisiaj jest: Piątek, 29.03.2024 Imieniny: Wiktora i Eustachego



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Fitness


«   | 1 | 2 | 3 |  

powrót

cellulit

Kamelia




Dołączyła: 12.03.2009
Posty: 10

A ja myślę, że ważna jest również aktywność fizyczna, bo ruch pobudza krążenie i dorzuciłabym jeszcze masaże.Są specjalne szczotki, rękawiczki i gąbki :lol: Do tego fajna muzyka i odkryjemy miłą chwilę dla siebie :-)

beata_w




Skąd: Kamienna Góra
Dołączyła: 13.03.2009
Posty: 11

Pomogła: 1


Z "chemicznych" środków znalazłam ranking kosmetyków do usuwania cellulitu na stronie www.nacellulit.pl Ranking wydaje się być obiektywny.

Wśród pozostałych czynników wymieniłabym:
- sport (zdecydowanie najlepsze jest pływanie)
- masaż (szorstka gąbka, przyrządy do masażu - zawsze w kierunku od dołu do góry)
- masaż wodny (pod prysznicem, na przemian cieplą i zimną wodą, kończyć taki masaż zimną wodą)
- odżywianie (ograniczenie soli, cukru, tłuszczów nasyconych, ograniczenie używek - kawa, herbata, alkohol, dużo pokarmu z błonnikiem, jedzenie częściej ale mniejszych ilości, usuwanie toksyn z organizmu za pomocą czerwonej i zielonej herbaty oraz picie dużej ilości wody - niekoniecznie mineralnej, ale nie w trakcie jedzenia, tylko najlepiej conajmniej 2 godziny po ostatnim posiłku, co najwyżej 15 minut przed jedzeniem, dobre jest też picie dużej ikości wody na czczo)

arcprojekt




Dołączyła: 11.12.2009
Posty: 1

a aj chciałam wam polecić gimnastyke w wodzie . Uważam że jest to idealny sposób na Panie które chcą się pozbyć cellulitu i zgubić pare kilogramów, sama chodzę już do takiej szkółki na zajęcia drugi miesiąc i to na prawdę działa. Więcej informacji znajdziecie na stronie ***.

Stereo




Dołączyła: 16.01.2010
Posty: 23

A ja myślę, że skoro cellulit jest zapaleniem tkanki łącznej podskórnej, to jedynym skutecznym działaniem jest usunięcie tego zapalenia. Ważne jest zatem działanie na przyczyny a nie skutki. Kremy i masaże mogą być wspomagaczami ale działają na skutek a nie przyczynę. Stan zapalny bierze się z toksyn, które zjadamy razem z pokarmem. Mnie przekonuje terapia Vimedu, warszawskiej kliniki metabolicznej. Oni na podstawie badań z krwi, sporządzają odpowiednią, dobraną do fenotypu dietę. Ponieważ każdy jest inny, dieta ta jest indywidualna. Stosowanie jej pozwala wyeliminować stan zapalny z organizmu. Dzięki temu skóra jest zdrowa, samopoczucie się poprawia, można uniknąć wielu groźnych chorób i wolniej się starzeć.

BrzuchStop




Dołączyła: 28.05.2010
Posty: 71

Gimnastyka w wodzie to podobno dobry i sprawdzony sposób na pozbycie sie celulitu. Poza tym istnieje jeszcze szereg innych ćwiczeń dzięki którym możemy się go pozbyć,w tym także odpowiednie masaże.
www.BrzuchStop.pl - Odchudzanie,Diety

Krysia5




Dołączyła: 21.10.2010
Posty: 5

a czy któraś z was stosowała masaż czekoladowy? Ja go odnalazłam w ofercie Primavera Spa i szczerze powiedziawszy mam wielką ochotę się na niego wybrać. Celem jest walka z cellulitem. jak również próba ujędrnienia i wygładzenia ciała :) Poza tym musi być to wspaniała aromatoterapia :)

BrzuchStop




Dołączyła: 28.05.2010
Posty: 71

To fakt,moja znajoma była na zabiegu masażu czekoladowego i szczerze mówiąc to była bardzo zadowolona i zrelaksowana. Uważam że warto spróbowac:)
www.BrzuchStop.pl - Odchudzanie,Diety

politia




Dołączyła: 19.12.2011
Posty: 120


Ja na cellulit polecam domowy peeling - kawa (ma działanie antycellulitisowe) + olej rzepakowy (ujędrnia dzięki witaminie E) + sok z cytryny (likwiduje przebarwienia). Jest doskonały przy regularnym stosowaniu :)

sheisbounty




Dołączyła: 24.07.2013
Posty: 42


Mam wrażenie, że przeciętna kobieta ma w życiu zbyt mało czasu na walkę z cellulitem. Dla mnie te wszystkie żele, kremy, balsamy, masaże itd. nie wchodzą w grę, bo nie mam na to czasu. Mam do wyboru albo godzinę poćwiczyć, albo siedzieć w łazience i wklepywać w siebie specyfiki z drogerii... Wybieram zawsze tę pierwszą możliwość :P
Smak Raju to ja, Ogień Piekielny to On :)

naranja




Dołączył: 13.02.2014
Posty: 4


warto kupić rękawicę do masażu ?

«   | 1 | 2 | 3 |