Dzisiaj jest: Wtorek, 19.03.2024 Imieniny: Józefa i Bogdana



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Kosmetyczka


«   | 1 | 2 |  

powrót

peeling do ciała

kika75




Dołączyła: 14.05.2010
Posty: 67

mój to z mary cohr peeling z bambusa i papai delikatnie złuszcza skórę całego ciała wygładza szorstkie miejsca jest rewelacyjny a wasz sprawdzony peeling do ciała jaki i dlaczego ???

nieliniowa




Dołączyła: 21.08.2012
Posty: 1

Osobiście wolę używać domowych peelingów. Efekty są dużo lepsze niż po takich ze sklepu no i są w 100% naturalne. Najczęściej używam peelingu kawowego, jest bardzo dobry na cellulit. Ostatnio na stronie Avonu znalazłam fajne przepisy na różne peelingi. http://www.katalogavon.pl/byc-piekna/cialo/peeling-domowy-ja-zrobic Mam ochotę wypróbować peelingu cukrowego lub kakaowego, czy próbowała już któraś z was? ;)

politia




Dołączyła: 19.12.2011
Posty: 120

nieliniowa ja używam peelingu cukrowego do rąk, tyle, że nie z oliwą z oliwek, tylko z olejem rzepakowym (jest tańszy, a ma sporo witaminy E) i daję go więcej niż łyżeczkę. Do tego jeszcze dodaję sok z cytryny. Jest super.

livingnatural




Dołączyła: 25.07.2012
Posty: 17

Witam,

ja stosuje tylko naturalne i domowe kosmetyki poniżej link do wykonania samodzielnie kosmetyków : do ciała, włosów i nie tylko, które sprawdzają się rewelacyjne i są 100 % naturalne oraz niedrogie w wykonaniu.

http://livingnatural.pl/index.php?/living-natural/kosmetyki-naturalne.html
LivingNatural

www.LivingNatural.pl to portal dla wszystkich, którzy szukają inspiracji i pomysłów jak zbliżyć się do natury i żyć w zgodzie z naturą

Herbalyes_eu




Dołączyła: 29.10.2012
Posty: 33

Domowe kosmetyki niestety nie zawsze odnoszą skutek i akurat w kwestii peelingu warto zainwestować w coś dobrego. Mi bardzo pomaga peeling z kawy,tylko należy uważać bo przy wrażliwej skórze wywołuje podrażnienia.

politia




Dołączyła: 19.12.2011
Posty: 120


@Herbalyes_eu a peeling z kawy masz kupny? Bo ja właśnie robię domowy i jest super. Tylko, że ja tego z kawy używam do ciała, a nie do rąk - on działa antycellulitisowo. Kawa w połączeniu z olejem rzepakowym dobrze odżywia i wygładza skórę (jedno i drugie ma sporo antyoksydantów)

edek123




Skąd: kraków
Dołączył: 27.06.2014
Posty: 233

Potrzebna będzie sól morska bogata w składniki mineralne. Sól morską można kupić w sklepie ze zdrową żywnością czy większym markecie z działem ze zdrową żywnością. Wybierajcie tą gruboziarnistą i w 1 kg czy 0,5 kg woreczku, nie w młynku ;)
W przypadku peelingu solnego sprawa ma się podobnie jak z peelingiem cukrowym i możemy mieszać go 
z oliwą, żelem pod prysznic czy jednym i drugim.
Każdą z mieszanek można wzbogacić kilkoma kroplami ulubionego olejku eterycznego.
cofnąć się by wziąć rozbieg

Blue




Dołączył: 12.06.2014
Posty: 13

Ja zdecydowanie wolę peelingi domowej roboty. Moim faworytem jest peeling kawowy :).

edek123




Skąd: kraków
Dołączył: 27.06.2014
Posty: 233

Cukier jest doskonałym produktem do zrobienia peelingu, warto go połączyć z cytryną, która ma właściwości wybielające, a w połączeniu z ciepłem działa detoksykująco. Najlepiej wybrać cukier trzcinowy lub brązowy, ze względu na to, że jest znacznie bardziej naturalny, a więc i zdrowszy dla nas. Zmniejszamy wówczas ryzyko pojawienia się reakcji alergicznej. Wcale nie oznacza to jednak, że peeling zrobiony ze zwykłego, spożywczego, białego cukru nie będzie skuteczny. Dodajemy do niego świeżo wyciśnięty sok z cytryny oraz sok z aloesu. Aloes dostarcza witamin. A, C, E oraz witaminy z grupy B, a także kwas foliowy i niacynę. Stanowi również obfity zapas materiałów budulcowych, potrzebnych do uzyskania i zachowania zdrowej skóry. Jeśli masz skórę skłonną do podrażnień, dodaj także olej winogronowy lub kokosowy. One sprawią, że peeling będzie się "ślizgał" po skórze, a przez to nie będzie tak inwazyjny. Takie oleje także nawilżają skórę.
cofnąć się by wziąć rozbieg

Butterfly




Dołączyła: 07.01.2015
Posty: 13

Przepisy: 107





Blue napisał/a:
Ja zdecydowanie wolę peelingi domowej roboty. Moim faworytem jest peeling kawowy
Ja też go uwielbiam...Świetnie wygładza skórę i dodatkowo działa pobudzająco...D

«   | 1 | 2 |