Dzisiaj jest: Czwartek, 28.03.2024 Imieniny: Anieli i Sykstusa



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Kosmetyczka



powrót

depilacja cukrowa

kika75




Dołączyła: 14.05.2010
Posty: 67

depilacja pastą cukrową wykonuje go salon futuro wawie czy warto iść na taką depilację?

edek123




Skąd: kraków
Dołączył: 27.06.2014
Posty: 233

kiedsy slyszalam ze cos takiego jest i planuje to zrobic ale mam obawy czy to bezpieczne?
cofnąć się by wziąć rozbieg

ladytst




Dołączył: 17.08.2014
Posty: 7


jak zastanawiasz się nad depilacją cukrową polecam zapoznać się z tym artykułem (http://www.rossnet.pl/Artykul/Cukierkowa-depilacja,188262 ;) Jest tam pokrótce  opisane na czym ta metoda polega. Jest też podany przepis na depilację cukrową, którą można samemu wykonać w domu 

Przepis na pastę cukrową:

  • 0,5 szklanki wody (niektóre źródła podają użycie 1 szklanki wody);
  • 0,5 szklanki cukru;
  • 0,5 szklanki soku z cytryny;

Sposób wykonania:

1.      Cukier i sok z cytryny zalewamy wodą (może być wcześniej zagotowana) i podgrzewamy na małym ogniu kilkanaście minut. Cukier musi się całkowicie rozpuścić. Zastosowanie większej ilości wody nie stanowi problemu, wymaga jedynie nieco dłuższego gotowania;

2.      Podgrzewana masa gęstnieje i zmienia barwę (temperaturę utrzymujemy wciąż tę samą). Początkowo staje się przezroczysta, później osiąga barwę słomkową, a następnie ciemnego bursztynu. To właściwy moment, by rondelek zestawić z ognia. Odczekujemy, aż przestygnie (po ostygnięciu karmel powinien być całkowicie twardy).

3.      Do depilacji wykorzystujemy lekko ciepłą masę (o temperaturze skóry), gdyż tylko wówczas ma ona nieco plastyczną konsystencję. Jeżeli więc miksturę przygotowałyśmy wcześniej i zdążyła ostygnąć oraz stwardnieć, podgrzewamy ją w łaźni wodnej (lub ogrzewamy suszarką). Pod wpływem temperatury substancja nieco zmięknie, tak aby można było ją nałożyć na skórę.

4.      Oddzielamy odrobinę karmelu, wyrabiamy go w palcach i nakładamy na skórę w kierunku wzrostu włosów (tak jak w przypadku tradycyjnych wosków).

5.      Istotna jest grubość masy na skórze. Jeżeli nałożyłaś nieco grubszą warstwę, podważ koniec „plasterka” palcem i zerwij w kierunku przeciwnym do wzrostu włosów. Do depilacji pastą cukrową można też użyć pasków bawełnianych lub tych flizelinowych (takich jakich używa twoja kosmetyczka).

6.      Przyjrzyj się dokładnie swojemu owłosieniu. Jeżeli masz grube, gęste i sztywne włosy (często taka sytuacja występuje u osób, które stosowały golarkę), postaraj się nieco upłynnić masę i nałożyć ją jak najcieńszą warstwą. Do zrywania zaś użyj pasków. Miękkie i krótkie włosy śmiało można potraktować grubszą warstwą i to bez użycia pasków. 


edek123




Skąd: kraków
Dołączył: 27.06.2014
Posty: 233

mam pytanie czy tym cukrem http://www.bdsklep.pl/diamant-500g-cukier-trzcinowy-ciemny-dark-muscovado,id-1156   zrobie sobie depilacje cukrową tzn czy moge sobie zoribc paste samemu?
cofnąć się by wziąć rozbieg

NatiPati




Dołączył: 12.10.2021
Posty: 18


ja nie próbowałam, tylko woskiem robiłam