Dzisiaj jest: Czwartek, 28.03.2024 Imieniny: Anieli i Sykstusa



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Kosmetyczka



powrót

Pojedyńcze zamykanie naczynek na twarzy

Bella




Dołączyła: 26.06.2012
Posty: 9

Czy ktoś może miał taki zabieg i może powiedzieć jakie efekty on daje? Czy lepiej wybrać się do dermatologa czy kosmetyczki? Jeśli jest tu ktoś z Wrocławia, to jaki salon/dermatologa polecacie?

politia




Dołączyła: 19.12.2011
Posty: 120


Też zastanawiam się nad tym zabiegiem, bo również mam problem z pękającymi naczynkami, ale trochę szkoda mi pieniędzy, jeśli nie będę pewna efektu....

Alexis




Dołączyła: 15.10.2014
Posty: 45

Moja znajoma zamiast zabiegu kupiła sobie krem do cery naczynkowej z ekstraktem z arniki: http://www.floslek.pl/db/prod_wpis_photos/_minab625c9f6b.jpg Bardzo zachwalała, więc chyba warto spróbować najpierw tego, a dopiero później myśleć o zabiegach ;) 

edek123




Skąd: kraków
Dołączył: 27.06.2014
Posty: 233

Metody zamykania naczynek na twarzy

Obecnie stosowane metody na pajączki na twarzy to:

  • Laser pulsujący barwnikowy – zabieg polega na zniszczeniu ścianek naczynia, które zostają wchłonięte przez organizm. Zaletą użycia lasera pulsującego barwnikowego jest to, że nie uszkadza pozostałych tkanek, nie pozostawia żadnych śladów w postaci blizn, przebarwień czy odbarwień. Siniaki, które pozostają po zabiegu, znikają w ciągu kilku dni. Niewielkie naczynka można usunąć już za jednym razem, większe wymagają kilku wizyt.
  • Elektrokoagulacja – zamykanie naczynek tą metodą jest dużo mniej skuteczne niż zabieg laserowy, dlatego wykonuje się go coraz rzadziej.
  • Intensywna wiązka światła (IPL) – zamykanie naczynek w ten sposób jest uzależnione od rodzaju karnacji – można go wykonywać tylko u osób o bardzo jasnej cerze, ponieważ światło wchodzące w reakcję z melaniną (naturalnym barwnikiem) może powodować przebarwienia na ciemniejszej skórze.

Skleroterapia i wykorzystanie lasera pulsującego barwnikowego to metody zamykania naczynek, które powstają na łydkach, udach i pod kolanami. Często stosuje się obie metody w trakcie jednego zabiegu, żeby zintensyfikować jego efekty. Warto pamiętać, że rozszerzaniu naczynek sprzyjają określone pory roku – lato i zima. Pod wpływem wiatru, mrozu czy zimnego powietrza naczynia włosowate rozszerzają się i zwiększa się ich przepuszczalność, a ścianki stają się bardziej kruche.

Innymi czynnikami, które sprzyjają pękaniu naczynek są:

  • czynniki genetyczne (pęknięte naczynka są aż w 80% przypadków uwarunkowane dziedzicznie),
  • wrażliwość skóry,
  • zaburzenia hormonalne i krążeniowe,
  • schorzenia przewodu pokarmowego,
  • nadciśnienie tętnicze,
  • siedzący tryb życia,
  • wielogodzinne stanie na wysokich obcasach.
cofnąć się by wziąć rozbieg

NatiPati




Dołączył: 12.10.2021
Posty: 18


zabieg to raczej u kosmetyczki

KajSon




Dołączyła: 24.02.2022
Posty: 3


Bella napisał/a:
Czy ktoś może miał taki zabieg i może powiedzieć jakie efekty on daje? Czy lepiej wybrać się do dermatologa czy kosmetyczki? Jeśli jest tu ktoś z Wrocławia, to jaki salon/dermatologa polecacie?

 

 Zamykanie naczynek najlepiej wykonać w salonie, gdzie specjalizują się w zabiegach laserowych. Jak najbardziej przynosi to efekty, ja miałam pojedyncze naczynko koło nosa i wystarczyła mi jedna sesja. We Wrocławiu wykonywałam zabiegi w salonie Laser Delux przy ul. Kołłątaja 8