Dzisiaj jest: Czwartek, 28.03.2024 Imieniny: Anieli i Sykstusa



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Kosmetyczka


«   | 1 | 2 |  

powrót

rozstępy

kika75




Dołączyła: 14.05.2010
Posty: 67

po odchudzaniu na nogach pojawiły mi się rozstępy zaczęłam używać krem na rozstępy z mary cohr smaruje rano i wieczorem są one mniej widoczne a nowe już nie powstają co wy robicie z rozstępami macie jakieś sprawdzone sposoby????

milenad




Skąd: Ostrowiec
Dołączyła: 28.03.2013
Posty: 2


Moje problemy z rozstępami pojawiły się po okresie ciąży. Usuwanie rozstępów  jak wiadomo nie należy do prostych. W mojej sytuacji wiedziałam, że skóra zostanie narażona na spore obciążenie i już wcześniej zaczęłam stosować krem na rozstępy. Dzięki temu nie były one potem zbyt duże. Kremy takie produkują też rozjaśnienie niedoskonałości i sprawiają, że są mniej widoczne. Oczywiście raczej nigdy nie da się ich pozbyć w całości, ale można je w znaczny sposób zredukować.

politia




Dołączyła: 19.12.2011
Posty: 120


Niestety sposobu na likwidację rozstępów jeszcze nie odkryłam, ale jak złapałam się na tym że i u mnie pojawiają się te brzydkie pręgi, zaczęłam zwracać większą uwagę na uelastycznienie skóry - witamina E ujędrnia i regeneruje, można używać maści lub po prostu oleju rzepakowego który ma jej dużo, a przy okazji można go stosować jak balsam do ciała. To niestety tylko rada w myśl zasady "lepiej zapobiegać niż leczyć":/

sanica




Dołączyła: 06.10.2013
Posty: 17

Przepisy: 662


Ja mogę polecić serię kosmetyków z Eveline Slim Extreme 3D. Naprawdę ładnie wygładzają istniejące już rozstępy i zapobiegają powstawaniu nowych.

edek123




Skąd: kraków
Dołączył: 27.06.2014
Posty: 233

eżeli na skórze pojawią się rozstępy, też nie musisz być na nie skazana na stałe. Dzięki wielkiemu postępowi laseroterapii i medycyny estetycznej znowu będziesz mogła cieszyć się ładną, gładką skórą. Rozstępy leczymy  tak jak blizny - przy wykorzystaniu rozwiązań laseroterapii, połączonej z mezoterapią. Najlepsze efekty uzyskujemy stosując terapie łączone. Jeżeli mówimy o zabiegach, które naprawdę redukują rozstępy w sposób widoczny i udokumentowany, to wiąże się to z precyzyjnym uszkadzaniem skóry laserami fraksyjnymi oraz plazmą fraksyjną. Takie terapie łączymy z mezoterapią preparatam w kwas hialuronowy oraz witaminę C. Bardzo dobre rezultaty przynosi także łączenie tej terapii z remodelingiem - intensywnym, kontrolowanym podgrzewaniem skóry poprzez podczerwień albo fale radiowe. Efekt ten możemy uzyskać dzięki zabiegom Zaffiro oraz Accent XL. Celem wszystkich wymienionych zabiegów jest pobudzenie skóry do głębokiej i radykalnej regeneracji, co w rezultacie prowadzi do powstania młodych komórek i nowego kolagenu. Warto także nadmienić, że dzięki złożonej terapii laserowej, lekarz może także usunąć szpecącą bliznę po cesarskim cięciu – tłumaczy dr Ilona Wnuk-Bieńkowska z klinik Esteticmed.pl. Terapię, która ma na celu usunąć bliznę i rozstępy warto rozpocząć tuż po ich pojawieniu się, zanim ulegną zwłóknieniu i zblednięciu (ale w przypadku rozstępów będących następstwem ciąży nie wcześniej niż po zakończeniu okresu laktacji). Wcześnie podjęte leczenie przyniesie bowiem największe  i najszybsze oczekiwane rezultaty, a ciało znowu będzie wyglądać rewelacyjnie nawet w skąpym bikini.

cofnąć się by wziąć rozbieg

edek123




Skąd: kraków
Dołączył: 27.06.2014
Posty: 233

Choć rozstępy powstają przeważnie w szóstym i siódmym miesiącu ciąży, pierwsze, niewidoczne zmiany w skórze zachodzą już w pierwszym trymestrze. Powstawaniu rozstępów towarzyszy lekki świąd lub pieczenie. Wróg jest podstępny więc walkę z nim należy rozpocząć wcześnie – jeszcze na etapie profilaktyki. Warto stosować dietę bogatą w  witaminy A, E, PP, B5 oraz mikroelementy zwłaszcza krzem i cynk oraz regularnie ćwiczyć. Na początku ciąży warto sięgnąć po kremy przeciw rozstępom, których zadaniem jest natłuścić i odżywić skórę oraz wpłynąć kojąco na napiętą i swędzącą skórę brzucha.  Aby skóra lepiej chłonęła składniki odżywcze zawarte w kosmetykach pielęgnacyjnych warto ją złuszczać. 
Warto zauważyć, że jeśli kobieta ma rozstępy na skutek wahania wagi (wynikającej z diety czy intensywnych ćwiczeń na siłowni) musi się ona liczyć z tym, że ciąża przyczyni się do powstania kolejnych rozstępów. W tym przypadku profilaktyka jest szczególnie wskazana. Dlatego warto przygotować ciało na nadchodzące zmiany także w gabinecie medycyny estetycznej. Profilaktyka podjęta jeszcze przed powstaniem uszkodzeń skóry będzie bardziej skuteczna i szybsza niż leczenie powstałych już rozstępów.

cofnąć się by wziąć rozbieg

jmali29




Ostrzeżenia: 1
Dołączył: 16.02.2017
Posty: 91


Nie pomogą kosmetyki, nawet nie macie się tutaj co ludzić, ze kosmetyki będą miały działanie na rozstępy. Wiem bo sama miałam spory problem po ciązy.Rozstępy są u mnie genetyczne bo moja mama je miała. Łudziłam się, ze nie bede miała, ze moze jestem inna ale genetyka wzieła przewagę. Oraz pomimo stosowania róznego rodzaju oliwek i balsamów przeciwdziałających to miałam duże na brzuchu. U mnie osobiscie bardzo pomogła karboksyterapia. Zabieg może nie najprzyjemniejszy ale daje bardzo dobre efekty jeśli chodzi o walkę z rozstępami. 

NatiPati




Dołączył: 12.10.2021
Posty: 18


no mi jakoś krem pomógł na czerwone ;p

majeczkowna




Dołączyła: 29.01.2023
Posty: 7


Na rozstępy znakomity jest Olejek Busajna, nawilża i ujedrnia super

kaja.sz89




Ostrzeżenia: 1
Dołączyła: 03.08.2023
Posty: 10


Mi na rozstępy po ciąży pomógł Oillan Mama


«   | 1 | 2 |