Dzisiaj jest: Niedziela, 05.07.2020 Imieniny: Karoliny i AntoniegoIlość przepisów kulinarnych w serwisie: 5855

Forum dyskusyjne

Forum - Ogólnie o zdrowiupowrót

Guarana

Halina
Dołączyła: 21.01.2011
Posty: 2

Czy naprawdę łagodzi stres?

NutriAdvicerka
moderatorSkąd: Warszawa
Dołączyła: 16.03.2009
Posty: 408

Przepisy: 32

Pomogła: 24


Nasiona guarany zawierają m.in. 4-8% kofeiny, poza tym teobrominę i teofilinę, około 11% tłuszczu, 3% białek, 9% skrobi, do 50% włóknika.

Działanie: Guarana działa stymulująco, znosi zmęczenie fizyczne i psychiczne, zwiększa umiejętność koncentracji i zapamiętywania. Działanie guarany można w pewnym uproszczeniu przyrównać do działania kawy. Ponieważ jednak kofeina z guarany nieco wolniej się wchłania z przewodu pokarmowego, to jej działanie utrzymuje się do 6 godzin, a więc ok. 2 godziny dłużej od kawy – jest przy tym jednak łagodniejsze, mniej intensywne. Guarana wykazuje poza tym działanie antyoksydacyjne oraz przeciwbakteryjne. Zmniejsza ryzyko wystąpienia zawałów i udarów. Oprócz "zwyczajowej" postaci, guarana często sprzedawana jest w przystępniejszych formach – w tabletkach oraz w kapsułkach, których zażywanie pozwala uniknąć jej wyjątkowo gorzkiego smaku.

A więc sądząc po składzie nie może bezpośrednio działać na łagodzenie stresu, jedynie pośrednio, bowiem daje "boosta" co może przynieśc skutki w "podkręceniu na wyższe obroty" przez to możemy załatwic wiele spraw, na które nie mielibyśmy już siły i w konsekwencji uniknąć stresowych sytuacji ;)

Adam Slownik
Skąd: Warszawa / Kalisz
Dołączył: 17.06.2015
Posty: 245


z tego co wiem to ona pobudza
Doradzę w zdrowej suplementacji http://sklep.kenayag.com.pl

Krysiek
Dołączyła: 24.11.2015
Posty: 8


Okropnie smakuje parzona ;)

MocAntyoksydantow
Dołączył: 31.07.2017
Posty: 19


Łagodzenie stresu to jedno, natomiast guarana posiada raczej właściwości pobudzające nasz organizm i to jej największy atut. Parzona smakuje dosyć specyficznie :)