Dzisiaj jest: Piątek, 18.06.2021 Imieniny: Marka i ElżbietyIlość przepisów kulinarnych w serwisie: 5861

Forum dyskusyjne

Forum - Ogólnie o zdrowiupowrót

Czy burak oczyści Ciebie z toksyn ?

Przemko
Skąd: Wrocław
Dołączył: 08.04.2012
Posty: 70

W dzisiejszych czasach spożywamy bardzo dużo toksycznej żywności, takiej jak: chipsy, słodycze, fast food, mleko itp. Znajduje się w nich dużo chemii i pestycydów. Jestem wiary, że sobie już z tego zdajesz sprawę, prawda ?
Na szczęście w tym momencie natura nie zostawiła nas na pastwę losu i jak zawsze się nami zainteresowała oraz pomogła, tworząc tak niesamowite warzywo, jakim jest okrągły, czerwony, burak. :) Burak jest z natury zasadowy dlatego ma taką istotną funkcję przy oczyszczaniu organizmu z toksyn. Jeżeli Cierpisz na brak apetytu to dobrym rozwiązaniem jest zacząć codziennie spożywać surówkę ze świeżo startych buraków. Te warzywo najlepiej działa kiedy jest surowe, dlatego zamiast surówek dobrym rozwiązaniem jest również robienie z niego soków. Kiedy dodamy do buraka utarty chrzan i kminek wtedy otrzymamy mieszankę która bardzo dobrze poprawia trawienie, odkwasza organizm i oczyszcza wątrobę.
Dalsza część Artykułu: http://boskiezdrowie.blogspot.com/2014/01/wkl-czy-burak-oczysci-ciebie-z-toksyn.html
http://expertdiet.pl - Jak Fantastycznie Byłoby Spać 2 Godziny Krócej I Mieć Energię Na Cały Dzień? Recepta Na 2x Silniejszą Odporność I Efektywną Regeneracje Organizmu. Kiedy Będziesz Gotowy Poznać Sekret Czytaj Dalej.

plastusiowa
Dołączył: 30.01.2014
Posty: 4


Burak ma wiele zastosowań i leczniczych właściwości:) Fajny artykuł, przeczytałam go z ogromnym zainteresowaniem.

edek123
Skąd: kraków
Dołączył: 27.06.2014
Posty: 233

Częste picie soku z buraka czerwonego pomaga w leczeniu wielu schorzeń, m.in. nadciśnienia, chorób układu pokarmowego, a nawet poprawia samopoczucie.

Burak ćwikłowy jest warzywem cennym ze względu na znaczącą wartość odżywczą. Ma bardzo dużo kwasu foliowego (już 200 g buraka pokrywa połowę jego dziennego zapotrzebowania), zawiera potas, żelazo, mangan, kobalt, witaminy A, C i z grupy B.

Jednym z najważniejszych związków występujących w soku z buraka ćwikłowego jest kwas foliowy, który reguluje rozwój i funkcjonowanie komórek oraz wpływa na prawidłową pracę układów w organizmie. Razem z witaminą B12 współuczestniczy w powstawaniu czerwonych krwinek. Pobudza procesy krwiotwórcze hamując powstawanie anemii.

Nieoceniony jest wpływ kwasu foliowego na powstawanie tzw. neurostymulatorów (np. serotoniny). W znacznym stopniu odpowiada ona za nastrój ? dlatego nazywana jest hormonem szczęścia. Serotonina wpływa na prawidłowy sen i na apetyt, zwłaszcza na spożycie niezbędnych do jej wytworzenia cukrów.


cofnąć się by wziąć rozbieg

edek123
Skąd: kraków
Dołączył: 27.06.2014
Posty: 233

Sok z buraka jest niezbędny dla kobiet w ciąży, ponieważ dzięki spożywaniu soku mogą one w naturalny sposób dostarczać organizmowi kwas foliowy. Jest on bardzo ważny, żeby wyeliminować wady cewy nerwowej u płodu i przyczynia się do wykształcenia się u niego kory mózgowej. Pozytywnie wpływa również na wagę i rozwój noworodków i reguluje przekazywanie i podział cech dziedzicznych komórek, czyli bierze udział w zachowaniu kodu genetycznego. Wpływa dodatnio na funkcjonowanie układu nerwowego.

Najnowsze badania wskazują na korzystny wpływ spożywania soku z buraków ćwikłowych dla osób mających nadciśnienie. Picie soku z buraków ułatwia przepływ krwi, uzupełnia niedobór tlenu w komórkach i obniża ciśnienie. Jest to istotne, dlatego że dzięki zastosowaniu soku z buraków w naturalny sposób można zmniejszyć rozwój niewydolności serca, ryzyko zawału czy udaru mózgu.

cofnąć się by wziąć rozbieg

Adam Slownik
Skąd: Warszawa / Kalisz
Dołączył: 17.06.2015
Posty: 245


według wiki powinien oczyścić
Doradzę w zdrowej suplementacji http://sklep.kenayag.com.pl

Leila
Dołączyła: 15.02.2016
Posty: 10

Oj tak, też robię sobie często sok z buraka ale też robię do obiadu surówki ;)