Dzisiaj jest: Wtorek, 19.03.2024 Imieniny: Józefa i Bogdana



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Ogólnie o zdrowiu


«   | 1 | 2 |  

powrót

Olej konopny

jaworska99




Skąd: Kraków
Dołączyła: 03.02.2016
Posty: 3

Hej,

miałyście kiedyś styczność z tłoczonym na zimno olejem z konopi (tak, tak z konopi, ale w pełni legalnym bo to konopie siewne :) )? Czy słyszałyście coś?

Ja ostatnio naczytałam się dość dużo i zamówiłam nawet buteleczkę (ze sklepu India Cosmetics, jeśli można tutaj to napisać). Podobno jest to bogate źródło kwasów omega 3-6-9, witaminy K i antyoksydantów. No i podobno ciekawie smakuje. Wszystko podobno, napiszę jak już dostanę paczkę, ale jestem bardzo ciekawa, czy ktoś z Was miał z tym specyfikiem kontakt :) 

:)

NutriAdvicerka
moderator



Skąd: Warszawa
Dołączyła: 16.03.2009
Posty: 412

Przepisy: 34

Pomogła: 24



Mam dla Ciebie dobrą wiadomość. Olej konopny tłoczony na zimno to bardzo wartościowy olej! Posiada wysoką zawartość i dość dobrą proporcję omega 6 do omega 3. Posiada też wspomnianą przez Ciebie witaminę K i antyoksydanty. Olej ten dobrze jest stosować zamiennie z olejem lnianym. Generalnie w olejach powinniśmy zwracać uwagę na brakujący w żywności omega 3, ponieważ omega 6 i 9 wszędzie jest pod dostatkiem i jest ich za dużo, co gorsza omega 6  w znacznej przewadze nad omega 3 jest prozapalne, a więc działa chorobowo. Olej konopny jest bardzo ciekawy ze względu na dużą zawartość pewnego kwasu omega 6 - kwasu γ-linolenowego (GLA), którego jest w nim bardzo dużo. Ma on bardzo dobry wpływ na skórę i włosy (stosowany zewnętrznie). Inne ciekawe działanie to działanie antynowotworowe. Spośród wszystkich badanych kwasów omega - GLA wykazuje największą i selektywną wyłącznie dla komórek nowotworowych cytotoksyczność.  Osłabia on inwazyjność i przerzuty nowotworu. Podawany we wlewie bezpośrednio do tkanki nowotworowej lub w jej pobliże, działał niezwykle korzystnie w rakach kości, wątroby i mózgu. Jednocześnie nie powstawały nowe naczynia krwionośne nowotworu, co znacznie przedłużało życie chorym. Obiecujące wyniki uzyskano także w leczeniu raka sutka, a w zaawansowanym raku trzustki nastąpił wzrost czasu przeżycia.  Jeśli chodzi o smak to mi niestety nie podchodzi. Jest on lekko gorzkawy, aromatyczny i czułam go spożyciu pół dnia, ale jest to kwestia przyzwyczajenia.  Generalnie polecam !

Jacxes




Dołączył: 05.02.2016
Posty: 1


Widziałem kiedyś ten olej gdzieś na jakiś targach był na jakimś stoisku, ale nie spróbowałem, teraz po jakimś czasie wraca do mnie ten temat, co myślicie o sprawdzeniu takiej substancji ?:) 

Rokl
moderator



Skąd: Polska
Dołączył: 19.12.2008
Posty: 79

Przepisy: 106

Pomógł: 4


Jak najbardziej. Sprawdź tylko czy tłoczony na zimno, termin przydatności i w jakich warunkach przed zakupem był przechowywany, Ma sporo wartości, ale dla dywersyfikacji i "maksimum" korzyści używaj też olej lniany z lnu złocistego (zawartość omega 3 >50% !!!) czy też rzepakowy tłoczone za zimno.

jaworska99




Skąd: Kraków
Dołączyła: 03.02.2016
Posty: 3


@NutriAdvicerka świetny post! Dzięki za te informację - zastanawiałam się, co dokładnie oznaczało w opisie produktu 'doskonale zbalansowane proporcje kwasów omega 3-6-9'.

 
Z własnego doświadczenia mogę się podzielić naprawdę niesamowitą sprawą!

Córeczka cierpi na atopowe zapalenie skóry (jak jak kiedyś..., a latem jest najgorzej). Smaruję jej zgięcia rąk i nóg małą ilością oleju i zaczerwienia się nie pojawiają! Działa tak samo jak maść z apteki, ale mam świadomość że olej z konopi jest naturalny.

Też chce sobie zamówić olej lniany. Możecie polecić jakiegoś konkretnego producenta? Konopny mam z firmy India Cosmetics, piszą że są producentami i dystrybutorami, więc chyba dobrze kupować u źródła. Powinni mieć najlepszą jakość.

 p.s. Zamówiłam sobie też maseczkę :) Z olejem konopnym, nasionami, olejkiem makadamia i miodem. Przestraszyłam się jak ją zobaczyłam, ale okazała się świetna! Jest w 100% organiczna (ma dość krótki termin przydatności, chociaż może w lodówce wytrzyma dłużej) i tak przyjemnie nawilża i napina mi skórę na twarzy, że szok ;) Jak się skończy będę próbowała zrobić sama maseczkę z oleju, który mam, to chyba będzie moja nowa grzeszna przyjemność (wcześniej z maseczek nie korzystałam) :) 

:)

NutriAdvicerka
moderator



Skąd: Warszawa
Dołączyła: 16.03.2009
Posty: 412

Przepisy: 34

Pomogła: 24





jaworska99 napisał/a:
zastanawiałam się, co dokładnie oznaczało w opisie produktu 'doskonale zbalansowane proporcje kwasów omega 3-6-9

Marketing.  Teoretycznie jest tam zbilansowana ilość tych trzech rodzajów omega, ale nie jest to proporcja idealna, nie mniej jest to bardzo ciekawy pod względem odżywczym olej. Co do pozytywnego wpływu na skórę, to ma udowodnione działanie.

Olej lniany kupuję od producenta - Instytutu Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich z Poznania (iwnirz.pl)

 


MocAntyoksydantow




Dołączył: 31.07.2017
Posty: 19


Mi akurat przypadł do gustu, wystarczy zerknąć na skład i już wszystko stanie się jasne. Z innych olejów które polecam to bez wątpienia warto zainteresować się kokosowym.

student316




Skąd: Kraków
Dołączył: 22.01.2019
Posty: 1

Olejki CBD mają wiele zastosowań zdrowotnych, działają przeciwbólowo oraz relaksacyjne. Są również w pełni bezpieczne, a ich dłuższe stosowanie pomaga w przypadku wielu chorób.

JA

jmali29




Ostrzeżenia: 1
Dołączył: 16.02.2017
Posty: 91


Dziwię się temu ze tak niewiele osób wciaz pije herbatę z konopii skoro ma takie wspaniałe działanie na organizm. Dzięki wysokiej zawartości cbd , flawonoidów, cennych antyoksydantów, witaminy E oraz witamin z grupy B, herbata konopna wykorzystywana jest jako środek przeciwbólowy i przeciwzapalny, łagodzący stany lęku i depresji.  Pomaga również jeśli ma się bezsenność oraz problemy w zasypianiu. 

 Smak jest nieco podobny do herbaty zielonej, która jak wiadomo ma swoich zwolenników i przeciwników ale moim zdniem można się przyzwyczaić.  


klaudiaelo123




Dołączyła: 13.09.2021
Posty: 1

Hej ;)

Powiem Wam, że zaciekawił mnie temat i zamówiłam olejki ze strony lolocbd.eu ! Dużo czytałam na ten temat i najbardziej chcę to wypróbować. Tak jak też wspomniał jmali29, herbaty cbd również będę musiała skosztować :)

klaudia

«   | 1 | 2 |