Dzisiaj jest: Czwartek, 28.03.2024 Imieniny: Anieli i Sykstusa



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Ogólnie o zdrowiu


«   | 1 | 2 | 3 |  

powrót

NIedosłuch / głuchota

camellia




Dołączyła: 15.02.2018
Posty: 12

Czy są tu osoby z tym właśnie problemem? Mojemu szwagrowi zawodzi słuch i prawdopodobnie zdecyduje się na implant słuchowy. Chciałabym się dowiedzieć troche więcej na ten temat. Pozdrawiam

rozana




Skąd: Warszawa
Dołączyła: 19.02.2018
Posty: 21

Witam, mój tato również ma głęboki niedosłuch i niedawno został mu wszczepiony implant słuchowy. Operacja przeszła bez problemu i jest właśnie na końcowym etapie rehabilitacje. Myślę ze jest zadowolony ze swojej decyzji. Co poszczególnie ciebie interesuje? Postaram się pomoc i zapytam go :)

fitmama




Skąd: Koszalin
Dołączyła: 18.02.2018
Posty: 23

Witam! Niestety mój starszy synek od urodzenia miał problemy ze słuchem. Dlatego w tamtym roku zdecydowaliśmy się na zabieg wszczepienia mu implantu słuchowego. Zabieg wykonaliśmy w klinice otolaryngologii i Onkologii w Poznaniu. To nie jest jednak jedyna klinika w Polsce, która zajmuje się wszczepianiem implantów, więc jeśli z jakiegoś powodu Poznań nie jest dla Ciebie dogodny, to chętnie podeślę Ci listę innych klinik w Polsce, w których również taki zabieg jest możliwy. Operacja jest całkowicie bezpieczny. Trwa ok. 2-3 godziny. Po operacji Twój szwagier będzie musiał spędzić kilka dni w szpitalu. Osobiście uważam, że wszczepienie synowi implantu słuchowego było najlepszym rozwiązaniem. Teraz może w końcu normalnie funkcjonować i przede wszystkim nie czuje się gorszy od innych dzieci. Nie przechwalając się (J) mam sporą wiedzę na temat implantów słuchowych, więc pytaj o wszystko śmiało, chętnie pomogę! J  

Brydzia :)

camellia




Dołączyła: 15.02.2018
Posty: 12


Fajnie przeczytać takie podbudowywujące wiadomości. My mieszkamy koło Radomia, byłabym wdzięczna za tą liste klinik. A wiem, że siostra już dzwoniła na jakąś infolinię i też jej udzielili kilku porad. A powiedzcie mi jeszcze czy są jakieś niedogodności w codziennym życiu, czy trzeba bardzo uważac, jest się ograniczonym itd. Dziękuję z góry

fitmama




Skąd: Koszalin
Dołączyła: 18.02.2018
Posty: 23


 

     Jeśli Twój szwagier nosi aparat słuchowy, to nie odczuje żadnej różnicy. Uważam nawet, że implant jest wygodniejszy w codziennym użytkowaniu od aparatu. Wcześniej mój syn często nieświadomie łapał się za uszko tak jakby aparat nieco mu przeszkadzał. Jednak implantu zdaje się w ogóle nie zauważać. Implant, który został wszczepiony mojemu synkowi jest wykonany z bardzo cienkiego materiału i idealnie dopasowuje się do kształtu ucha. Syn nie odczuwa żadnego dyskomfortu. Jest bardzo aktywnym dzieckiem, jeździ na rowerze, gra w piłkę itd. i implant zupełnie nie przeszkadza mu w codziennych czynnościach, a raczej znacznie mu je ułatwia. J Tutaj kilka klinik, w których możliwe jest wykonanie zabiegu: Klinika otolaryngologii w Warszawie (myślę, że ta będzie dla Was dogodniejsza niż Poznań), Katedra i Klinika Otolaryngologii i Onkologii Laryngologicznej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. A. Mielęckiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, Klinika Otolaryngologii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. W razie dalszych pytań, chętnie służę pomocą. J


 

Brydzia :)

mobby




Dołączył: 22.02.2018
Posty: 4

Nie zazdroszczę!

camellia




Dołączyła: 15.02.2018
Posty: 12


Naprawde nie spodziewałam się, że znajdą się aż tak pomocne osoby w internecie. Dziękuję raz jeszcze za wszystkie informacje. A mogłabyś mi powiedzieć jak to jest z różnymi firmami implantów? Widzieliśmy że troche ich jest i wybór nie jest łatwy dla kogoś kto się wogóle na tym nie zna. Jakiej firmy ma Twój synek?

fitmama




Skąd: Koszalin
Dołączyła: 18.02.2018
Posty: 23

Jeśli chodzi o wybór implantu, to najlepiej skontaktować się z kliniką, w której zabieg będzie przeprowadzany i dopytać o wszystko lekarzy. My akurat mieliśmy wielkie szczęście, bo w klinice w Poznaniu lekarze byli naprawdę pomocni i szczerze nam doradzili. Czasami ma się wrażenie, że lekarz nie dba o dobro pacjenta, tylko chce na nim jak najwięcej zarobić (smutne, ale często prawdziwe). W tym przypadku jednak na szczęście tak nie było. Lekarze doradzili nam wszczepienie implantu o nazwie nucleus 6 firmy Cochlear. Z tego co wiem, teraz można kupić jeszcze nowszą wersję tego implantu. Nie wiem jaką ma nazwę, ale jeśli chcesz, to chętnie to sprawdzę i dam Ci znać. Super sprawą jest to, że można liczyć na dożywotnie wsparcie serwisowe, tzn. gdyby odpukać coś przestało działać, albo nie działało jak należy, to zawsze można udać się do serwisu, niezależnie od tego kiedy implant był kupiony i poprosić o wymianę/naprawę. Poczytaj sobie najlepiej też o tych implantach no i przede wszystkim poproś o poradę lekarza. J

Brydzia :)

camellia




Dołączyła: 15.02.2018
Posty: 12


Masz rację, najlepjej porozmawiać z lekarzami którzy będą przeprowadzać zabieg. Ale o firmie Cochlear siostra mi akurat dzisiaj opowiadała, że mają nowoczesne implanty, bo oglądała wywiady z ludźmi którzy mają ten właśnie implant. A z tym serwisem to dodatkowy plus, o tym jeszcze nie wiedziałam a to daje na pewno duże poczucie bezpieczeństwa.

fitmama




Skąd: Koszalin
Dołączyła: 18.02.2018
Posty: 23


My też przed zabiegiem nie mogliśmy się zdecydować na żaden konkretny, ponieważ nie wiedzieliśmy, czym się kierować w wyborze itd. Też szukałam pomocy wśród znajomych i na różnych forach, no i oczywiście pytałam o poradę różnych lekarzy, dlatego doskonale Cię rozumiem.  Ta firma ma naprawdę dobre opinie. Mój syn ma implant już ponad rok i póki co "odpukać" nie było z nim żadnych problemów, działa jak należy.  Nie mam też obaw o to że procesor za niedługo będzie przestarzały - bo w każdej chwili można go aktualizować :) 
Brydzia :)

«   | 1 | 2 | 3 |