Dzisiaj jest: Piątek, 29.03.2024 Imieniny: Wiktora i Eustachego



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Ogólnie o zdrowiu



powrót

Notoryczne zmęczenie

gOdi91




Dołączyła: 03.01.2011
Posty: 2

Witam mam 19 lat cały czas chodzę zmęczony oraz często nachodzi mnie zgaga. Moje posiłki nie są bardzo zróżnicowane można powiedzieć czy w kółko wcinam to samo. Regularne posiłki są niemożliwe ze względu na szkołę. Moje pytanie brzmi jak poprawić swoje samopoczucie, co proponujecie jeść na śniadanie co na obiad a co na kolacje. Jakie ewentualnie wykonać badania by ustalić czego mi brakuje :) z góry dzięki

Rokl
moderator



Skąd: Polska
Dołączył: 19.12.2008
Posty: 79

Przepisy: 106

Pomógł: 4


Najpierw badania krwi - morfologia, OB, profil lipidowy. Jeśli nic nie wykaże to radzę zrobić sobie analizę biopierwiastkową włosa. Jeśli czegoś ma brakowac przy zmęczeniu to obstawiam magnez lub żelazo.

gOdi91




Dołączyła: 03.01.2011
Posty: 2

Też tak myślałem ale zauważyłem że zmęczenie jeszcze bardziej odczuwałem gdy uzupełniałem go po przez tabletki ... więc z tego co mi się wydaję raczej nadmiar niż niedobór :P powiem tak może jest to przyczyną że ciągle jem coś na bazie jajek a to jajecznica a to jakiś omlet czasem parówki rzadko zupa a jak już to rosół. Co proponujecie np na dobry start dnia a co dalej :)

Wojt




Skąd: Bydgoszcz
Dołączył: 29.08.2009
Posty: 18

Tak jak wspomniał Rokl - najpierw badania krwi - morfologia, OB, cukier, profil lipidowy, także stan hormonów tarczycy i też badanie moczu. Proponuję też EKG serca. Zmęczenie może być spowodowane złą pracą serca i niedotlenieniem. To co spozywasz na ma dużo wapnia i fosforu, a więc brak magnezu ? Wapń i fosfor konkurują w przyswajaniu z magnezem. We krwi prawidłowo nie sprawdzisz poziomu magnezu - (przeczytaj sobie posty na tym forum w składnikach żywności o magnezie). Jedynie można wyznaczyć to za pomocą badania włosa, najpierw jednak koniecznie zrób ww badania, bez tego ani róż.

Co do zgagi to może to być wynik wrzodów albo refluksu żołądka.

Co do tabletek, to jestem na 99% pewny, że przyjmujesz złe, źle zbilansowane, pwodujące wypłukiwanie jednych substancji i przyrost innych, dlatego faktycznie samopoczucie może sie pogarszać po ich stosowaniu. Z ciekawości co łykasz ?