Dzisiaj jest: Czwartek, 28.03.2024 Imieniny: Anieli i Sykstusa



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Ogólnie o zdrowiu



powrót

6 ZIÓŁ KTÓRE LECZĄ CZ.1

Przemko




Skąd: Wrocław
Dołączył: 08.04.2012
Posty: 70

Kłącze tataraku – Przy dużej ilości pobudza większą zdolność do wysiłku, a mniejszą do bólu. Obfituje w witaminę C i sole mineralne. Wykazuje działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze, moczopędne i żółciopędne, przeciwzapalne, ściągające i łagodnie przeciwbólowe, pobudza wydzielanie soku żołądkowego.
Napar z kłącza tataraku stosowany jest w: dolegliwościach układu pokarmowego, kolki, wzdęć, nieżytu żołądka i jelit, niestrawności, biegunki, zaparć. Pobudza apetyt oraz wspomaga leczenie zapalenia dróg żółciowych oraz pęcherzyka żółciowego, kamicy żółciowej i choroby wrzodowej. Przynosi ulgę w stanach zapalnych dróg moczowych jak i przy kamicy moczowej. Stosowany jest przy przeziębieniach i kaszlu, jako środek wykrztuśny a także rozgrzewający. Tatarak łagodnie uspokaja i ułatwia zasypianie. Płukanki tatarakowe łagodzą stany zapalne gardła i jamy ustnej. Wyciągi z tataraku wcierane w skórę głowy i włosy wzmacniają pasma oraz wspomagają leczenie łupieżu, natomiast kąpiele z ich dodatkiem uspokajają i rozgrzewają. 
 
Rzepnik pospolity – Pomaga na takie dolegliwości jak wzdęcia, nieżycie żołądka i jelit, osłabienie czynności wątroby, zastój żółci, atonii pęcherzyka żółciowego, zapalenie jamy ustnej, gardła i pochwy.
Na użytek wewnętrzny: Rzepik ma właściwości ściągające i odkażające, działa moczopędnie, przeciwzapalnie, przeciwcukrzycowo, zapierająco, przeciwkrwawieniowo, przeciwbiegunkowo, hamuje nadmierny rozwój flory bakteryjnej w jelitach, zapobiega nadmiernemu złuszczaniu, żołądka jelit, reguluje przemianę materii. Leczy: Biegunkę krwawą, krwioplucie, białkomocz, cukrzyca, astma, otyłość, schorzenia wątroby, puchlina wodna, artretyzm, reumatyzm, przeziębienia, upławy białe, robaki obłe, kolka nerkowa, kamica nerkowa, hemoroidy, trądzik, zapalenie spojówek, egzemy, zatrucia pokarmowe u dzieci, profilaktycznie angina, chroniczne schorzenia skóry.
Na użytek zewnętrzny: Wzmacnia błonę śluzową jamy ustnej i gardła przy awitaminozach, goi rany, łuszczycę, półpasiec, rozpędza i powoduje rozejście się wrzodu, ma właściwości ściągające, przeciwbakteryjne, przeciwzapalne. Leczy: Zapalenie jamy ustnej, zwiotczałe rany, zwichnięcia, kontuzje, pleśniawki, rany infekcyjne.

Dalszą część artykułu znajdziesz tutaj. 
http://expertdiet.pl - Jak Fantastycznie Byłoby Spać 2 Godziny Krócej I Mieć Energię Na Cały Dzień? Recepta Na 2x Silniejszą Odporność I Efektywną Regeneracje Organizmu. Kiedy Będziesz Gotowy Poznać Sekret Czytaj Dalej.

edek123




Skąd: kraków
Dołączył: 27.06.2014
Posty: 233

Urodowo:
  • regularnie stosowana płukanka z rumianku rozjaśnia włosy i nadaje im piękny połysk
  • ze względu na działanie przeciwzapalne i łagodzące rumianek jest przydatny w walce z trądzikiem
Inne właściwości:
  • działa uspokajająco i odprężająco
  • ma właściwości rozkurczające (herbatka z 2 torebek rumianku złagodzi bóle miesiączkowe, gdy nie mamy pod ręką np. No-spy)
  • ze względu na właściwości łagodzące i przeciwzapalne herbata z rumianku może być stosowana przy przeziębieniu
cofnąć się by wziąć rozbieg

edek123




Skąd: kraków
Dołączył: 27.06.2014
Posty: 233


Cudowne właściwości rumianku

Rumianek jest chyba najbardziej znaną i najbardziej popularną rośliną leczniczą w Europie. Jakość polskiego Rumianku znana jest na całym świecie. Jest to jedna z najczęściej stosowanych roślin leczniczych w medycynie ludowej w leczeniu ropni, czyraków i stanów zapalnych skóry. Starożytni Egipcjanie i Grecy używali rumianku dla uzdrowienia, co więcej ofiarowywali go nawet swoim bogom. Innym zastosowaniem rumianku jest używanie go  jako środku przeciwbólowego i przeciwgorączkowego, a także do leczenia bólu głowy i nerek, wątroby i pęcherza moczowego oraz innych dolegliwości.

 

Jak zbierać? Gdzie zbierać?

Rumianek występuje powszechne wzdłuż dróg oraz w zarośniętych miejscach. Mimo, iż rumianek jest dobrze znaną rośliną leczniczą, jest on często mylony z innymi podobnymi do niego gatunkami, które są jednak bezwonne lub o nieprzyjemnym zapachu. Kwiaty rumianku mogą być gromadzone od końca kwietnia do początku lata. Suszenie i przechowywanie kwiatów wymaga dużo zaangażowania z naszej strony gdyż przechowywane i suszone w niewłaściwy sposób mogą szybko stęchnąć. Główki kwiatowe powinny być rozłożone i wysuszone dość szybko. Po wysuszeniu, kwiaty rumianku powinny być przechowywane w pudełkach papierowych, w celu uniknięcia wilgoci.

 

Na co stosować rumianek?

Współczesna medycyna potwierdza tradycyjne właściwości lecznicze, które przypisuje się dla rumianku. Głównym aktywnym składnikiem olejków eterycznych występujących w kwiatach rumianku sa azuleny. Dzięki swoim właściwościom mogą one brać udział w działaniach antyalergicznych, bakteriobójczych i przeciwzapalnych. Rumia­nek jest cudow­nym zio­łem dzia­ła­ją­cym roz­luź­nia­jąco na sys­tem ner­wowy, jak i dobro­dziej­stwem dla układu pokar­mo­wego. Cha­rak­tery­zuje się cudow­nymi wła­ści­wo­ściami. Jest dosko­na­łym zio­łem, z ogrom­nym spek­trum działania.  Herbatki z rumianku mogą być stosowana podczas przeziębienia. Stosując napar z rumianku można leczyć  zapalenie górnych dróg oddechowych, jamy ustnej lub gardła. Oso­bom cier­pią­cym na zabu­rze­nia układu pokar­mo­wego zaleca się picie her­batki rumian­ko­wej, która łago­dzi napię­cia jamy brzusz­nej, pomaga rów­nież w łago­dze­niu kolki u nie­mow­ląt, roz­ła­do­wy­wuje gazy, uśmie­rza ból brzucha. Dla osób, które prowadzą dość stresujący tryb życia, herbatki z rumianku mogą być dobrą alternatywą dla syntetycznych preparatów. Wskazane jest pić herbatki z rumianku profilaktycznie, nawet gdy jesteśmy zdrowi.

Zewnętrznie rumianek stosowany jest w leczeniu zapalenia oczu i zapalenia spojówek.Olejek eteryczny jest stosowany w maściach do leczenia ran, owrzodzeń, hemoroidów czy wyprysków.

Olejek z rumianku jest często stosowany w celach kosmetycznych. Stosowanie kremów zrumianku i maści zmniejsza suchość i swędzenie skóry. Szampony i inne produkty do pielęgnacji włosów zawierają również często rumianek, preparaty te sprawiają, że włosy sąbłyszczące, zdrowe i lekkie.

Rumianek może mieć w niektórych przypadkach łagodne efekty uboczne w postaci drobnych wyprysków u osób wrażliwych. Natomiast jeśli zalecana dawka nie została przekroczona może być on stosowany bezpiecznie.

cofnąć się by wziąć rozbieg

Adam Slownik




Skąd: Warszawa / Kalisz
Dołączył: 17.06.2015
Posty: 245

Kłącze tataraku - gdzie mogę dostać te zioła?
Doradzę w zdrowej suplementacji http://sklep.kenayag.com.pl

krosagro




Dołączył: 15.04.2015
Posty: 5


 Świeżo zebrane zioła są najbardziej aromatyczne, warto więc uprawiać je samodzielnie. Wśród najpopularniejszych znajdują się: oregano, bazylia, rozmaryn oraz tymianek. Oprócz walorów smakowych, zioła są źródłem mikroelementów oraz witamin, a także regulują przemianę materii. Ponadto działają antyseptycznie i korzystnie wpływają na procesy trawienne.

Marcelinkaa22




Dołączyła: 16.06.2016
Posty: 40


Ja mam pytanie ile z was stosowało różne zioła a po ich zastosowaniu stwierdziła że jednak nic nie pomagają? Ja tak mam, nie wiem z czego to wynika
Forum o tematyce odchudzania, porady specjalistów. Jeżeli zależy ci na spadku wagi to wypróbuj Tabletki na otyłość medicot