Dzisiaj jest: Czwartek, 28.03.2024 Imieniny: Anieli i Sykstusa



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Ogólnie o zdrowiu


«   | 1 | 2 | 3 |  

powrót

Mój zdrowy poranek

kaszubanna




Dołączyła: 01.09.2010
Posty: 18

Napięty plan zajęć osłabiał moją formę, gdy spieszyłam się przez cały dzień. Jednak znalazłam rozwiązanie tego problemu. W wygodny i łatwy sposób przyrządzam posiłek, który wzbogaca mój organizm w potrzeby odżywcze, pomaga mi odzyskać energię i poczuć się w formie.
Dodatkowo wyobraź sobie ma wspaniały smak i dosłownie 1 minutę na przygotowanie posiłku

Jeśli chcesz smaczne i zdrowe śniadanie, a co najważniejsze poczuć niesamowitą zmianę daj znać.
Napisz, co o tym myślisz?

Anka

BrzuchStop




Dołączyła: 28.05.2010
Posty: 71

Jest juz jeden bardzo podobny post
http://www.forum.odzywianie.info.pl/viewtopic.php?t=636#1964 ale w tym także jest za mało szczegółów a zbyt dużo ogólnych informacji.
www.BrzuchStop.pl - Odchudzanie,Diety

hippo




Skąd: Kraków
Dołączyła: 15.11.2010
Posty: 9

Mój zdrowy poranek wygląda tak, że po prostu jem przynajmniej dwie kanapki na śniadanie, nie piję kawy tylko herbatę z cytryną lub z miodem i przynajmniej dwa razy w tygodniu mobilizuję się do wcześniejszego wstania, żeby przed wyjściem do pracy zdążyć jeszcze poćwiczyć (przynajmniej 10 minut). Są to jednak ćwiczenia łagodne, bo wydaje mi się, że z rana nie powinno się zbytnio przemęczać.

kaszubanna




Dołączyła: 01.09.2010
Posty: 18

No jasne, że rano nie należy się przemęczać jedzeniem. To się zgadza.
Co damy naszemu organizmowi rano tak czujemy się do końca naszego dnia.
A nie sądzę, że kanapki i herbata z cytryną w pełni odżywi nasz organizm.
Dlatego oferuję ZDROWY, LEKKI, SZYBKI POSIŁEK ODŻYWCZY. Sama od roku go stosuję.
Naprawdę bardzo polecam.

Neo8




Dołączył: 09.07.2014
Posty: 13

Przepisy: 149


Ja rano jem jogurt z owocami i wypijam kubek herbatki.

edek123




Skąd: kraków
Dołączył: 27.06.2014
Posty: 233

- Ciało funkcjonuje według niezwykle precyzyjnego naturalnego zegara. Jeśli dopasujesz się do jego rytmu, organizm pomoże ci łagodnie przejść od stanu spoczynku do aktywności. Już godzinę przed planowaną pobudką (o ile ta codziennie ma miejsce o tej samej porze) sen staje się płytszy, temperatura ciała wzrasta, uwalniany jest kortyzol - dodaje ekspert. Kortyzol jest znany jako hormon stresu, ale tym razem nie masz się czego obawiać, bo to właśnie on dodaje rano energii do działania, sprawia, że bez trudu wyskakujesz z pieleszy.

Jeśli ciało nie zna rytmu (bo go nie wyznaczyłeś), nie będzie wiedziało, kiedy ma się przygotować do rozpoczęcia dnia. Wtedy bardzo możliwe jest, że gdy zadzwoni budzik, organizm nie będzie jeszcze gotowy do działania. Po prostu go zaskoczysz.

Co jeśli żyjesz chaotycznie? Czy jest dla ciebie jeszcze jakaś nadzieja? Nie martw się, ciało uczy się bardzo szybko. Ustawiaj budzik na tę samą godzinę każdego dnia, a już po krótkim czasie zauważysz, że wstajesz bez większego wysiłku. Co więcej, budzisz się sam tuż przed irytującym alarmem.


cofnąć się by wziąć rozbieg

agafit23




Skąd: Warszawa
Dołączyła: 19.12.2014
Posty: 17


Ja jem różnorodne posiłki - staram się każdego dnia robić inne śniadanie. Jednego dnia jest to musli, drugiego owoce z jogurtem naturalnym, trzeciego dietetyczne parówki itd. :)

Daisy07




Dołączyła: 12.08.2014
Posty: 13

Przepisy: 170


Ja także staram się jeść różnorodne śniadania w zależności od tego na co mam ochotę, ale uważam by był to zdrowy początek dnia.

edek123




Skąd: kraków
Dołączył: 27.06.2014
Posty: 233

swietny pomysł, tez tak zrobie:)
cofnąć się by wziąć rozbieg

leonard




Ostrzeżenia: 1
Dołączył: 02.11.2014
Posty: 35


Ja na śniadanie jem przeważnie tosty. Do tego ciepła herbata i szklanka soku. Kiedyś były to pomarańczowe, dziś jabłko - banan, ale robię sam. Trochę przekonała mnie do tego żona, trochę reklamy i zdecydowaliśmy się na zakup wyciskarki żeby robić samemu soki. Padło na wyciskarkę Hurom GD, bo była jedną z tańszych i dobrych. A Wy jakie soki najczęściej pijecie?  

 

 


«   | 1 | 2 | 3 |