Dzisiaj jest: Czwartek, 28.03.2024 Imieniny: Anieli i Sykstusa



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Uzależnienia


«   | 1 | 2 |  

powrót

kawa bezkofeinowa

patris1601




Dołączyła: 05.10.2011
Posty: 2

Czy ktoś próbował ograniczyć uzależnienie od kawy, zastępując tradycyjną kawę wersją bezkofeinową?

Celine




Skąd: Elbląg
Dołączyła: 01.04.2009
Posty: 90

Przepisy: 26


Takie przejście moim zdaniem nie uda się jeśli z dnia na dzień nie powiesz sobie stop, koniec i kropka. Z kawą bezkofeinową to tak jak z rzucaniem palenia - dzisiaj 3 papierosy, jutro dwa, pojutrze jeden i w koncu nic z tego nie wychodzi. Trzeba stanowczo odrzucić nałóg w jednej chwili. Wyrzucić cały zapas kawy i przez najblizsze dni nie odwiedzać nikogo. Jesteś albo uzależniona od kofeiny albo po prostu lubisz kawę. Polecam zamiast kawy picie kakao, przynajmniej jakieś wartości odżywcze, a ponadto też ma w sobie jakieś związki które przekształcają się w hormon szczęścia i też jak kawa na związki "stawiające" na nogi. Polecam oczywiście kakao naturalne, nie słodzone.

patris1601




Dołączyła: 05.10.2011
Posty: 2

nie nie mam na myśli uzaleznienie o nie wiadomo jakim stopniu, próbowałam kawy bezkofinowej i musze przyznać, że smakuje tak samo dobrze - polecam!

Krasnowłosa




Skąd: Warszawa
Dołączyła: 26.10.2011
Posty: 22

Ja nawet nie próbuję... Szkoda moich wysiłków na walkę z uzależnieniem od kawy ;/

politia




Dołączyła: 19.12.2011
Posty: 120

Jest to jakiś pomysł, aczkolwiek żeby się na prawdę odzwyczaić trzeba na jakiś czas kawę odstawić definitywnie.

Blackrose




Dołączyła: 29.07.2012
Posty: 6

Równie dobrze można się przestawić na herbatę - przecież też ma właściwości pobudzające! Ja np. uwielbiam zieloną :)

Cambridge




Dołączyła: 22.07.2012
Posty: 5

Ja też. Nic nie oczyszcza lepiej niż taka herbatka :)

Pit.B




Dołączył: 07.08.2012
Posty: 62

Kiedy uznajecie picie kawy za uzależnienie, czy już 1 filiżanka dziennie stanowi nałóg. W takim razie jesteśmy uzależnieni od pieczywa, wędliny, herbaty. :-)

edek123




Skąd: kraków
Dołączył: 27.06.2014
Posty: 233

Ja właśnie jestem na etapie szukania jakiejś dobrej bezkofeinowej.
cofnąć się by wziąć rozbieg

Adam Slownik




Skąd: Warszawa / Kalisz
Dołączył: 17.06.2015
Posty: 245


ja próbowałem kawę Inkę i zieloną kawę ale długo nie wytrzymałem
Doradzę w zdrowej suplementacji http://sklep.kenayag.com.pl

«   | 1 | 2 |