Dzisiaj jest: Czwartek, 28.03.2024 Imieniny: Anieli i Sykstusa



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Uzależnienia


«   | 1 | 2 | 3 |  

powrót

kawa

edek123




Skąd: kraków
Dołączył: 27.06.2014
Posty: 233

Psychologowie zauważają, że uzależnienie od kofeiny staje się coraz większym problemem. Kawosze czy miłośnicy herbaty raczej nie nazywają siebie nałogowcami. Nie są też źle oceniani przez innych, bo spożywanie produktów z kofeiną jest powszechnie akceptowane. Sytuacja komplikuje się, gdy muszą odstawić swoje ulubione napoje. Wtedy dopadają ich objawy odstawienia i okazuje się, że uzależnienie jest silniejsze, niż się spodziewali.
cofnąć się by wziąć rozbieg

Liddka




Dołączyła: 01.07.2014
Posty: 4

U mnie na razie nie jest tak źle. Na urlopie nie wypiłam ani filiżanki i żyję. -PLubiłam kawę z mlekiem, ale ostatnio zmieniłam na odchudzającą Slim Coffee. Liczę, że choć trochę pomoże mi w zgubieniu boczków.


leonard




Ostrzeżenia: 1
Dołączył: 02.11.2014
Posty: 35


Bardzo lubie kawe, pije 2-3 dziennie,ale nie mam problemow z jej odstawieniem. czasami zdarza mi sie nie siegac po kawe przez tydzien, wiec nie widze w tym zadnego zagrozenia.

TomaszT




Skąd: Dębina
Dołączył: 19.11.2014
Posty: 10


Wiele rzeczy nas uzależnia więc listę można by tylko mnożyć i mnożyć. Żeby sie tylko czasem nie okazało, że niedługo powstaną plastry na rzucanie kawy i inne wynalazki. Jeśli ta kawa nie jest nadużywana i nikomu nie szkodzi to po co ją rzucać?

Alexis




Dołączyła: 15.10.2014
Posty: 45


Ja bardzo lubię kawę, ale od kiedy wiem, jak bardzo jest odwadniająca staram się jej unikać! Tym bardziej, że zawsze piłam kawy bardzo słodkie, zazwyczaj smakowe z bitą śmietaną, a wiadomo, że to prawdziwa bomba kaloryczna :D 

Garfield




Dołączył: 01.12.2014
Posty: 13

Przepisy: 109


Ja również uwielbiam kawę, ale jeśli zdarzy mi się nawet kilka dni, że nie mogę znaleźć na nią czasu to nie jest to dla mnie jakaś tragedia, więc chyba uzależniony nie jestem.;)

Barbraa59




Dołączyła: 03.12.2014
Posty: 61


Nie mogłabym żyć bez kawy :) Kiedyś potrafiłam pić nawet 5 kubków, dziś ograniczam się do 2 :)

ZdrowaZuzanna




Skąd: prawie Bydgoszcz
Dołączyła: 06.03.2015
Posty: 14

Fajną alternatywą dla kawy, niezależnie czy ktoś ma z nią problem czy nie, jest guarana. Nie powoduje skoków ciśnienia, zaś pobudza w sposób stopniowy. Można użyć też żeń-szenia który również ma właściwości pobudzające.

Osobiście będąc kawoszem zaczęłam z ciekawości używać Activize Fitline i po pewnym czasie po prostu przestałam mieć ochotę na kawę. A ucieszyło to mnie, tym bardziej, że taki produkt jest dużo zdrowszy, bo oprócz guarany ma witaminy z grupy B i kwas foliowy. No i  jest smaczny :) Dla niektórych będzie niestety zbyt drogi, stąd warto zainteresować się też zieloną kawą, która wydaj mi się trochę "lepsza" niż czarna, ale trzeba być na prawdę fanatykiem zdrowia, żeby polubić jej smak ;) 

A jeśli ktoś bez kawy nie wyobraża sobie dnia niech zacznie uzupełniać magnez w organizmie (poprzez stosowanie jego sypkich form, osobiście polecam chlorek magnezu). Może gdy organizm będzie miał już jego wystarczający poziom nasza ochota na kawę zmniejszy się, bo po prostu będziemy lepiej wyspani i wypoczęci :)


karola88




Dołączył: 10.05.2015
Posty: 12


Chyba jestem trochę uzależniona od kawy :) Ale bardzo ją lubię i mam takie dni, kiedy potrafię wypić 4-6 dziennie. Ale jak już widzę, że piję za dużo, przestaję kupować na tydzień, dwa i odzwyczajam się w ten sposób, a jakichś widocznych znamion 'odstawienia' nie odczuwam. Przez pierwsze 2-3 dni trochę mi jej brakuje, ale potem już jest OK.

stefano




Dołączył: 27.04.2015
Posty: 12


To prawda kawa jest uzależnieniem rannym. Gdy się wstaje pierwsze co to stawia się wodę na kawę, by poczuć ten znakomity zapach i aromat.
Profesjonalne usługi księgowe tylko w biurze rachunkowym w Bielsku-Białej - http://www.efka-bielsko.pl/

«   | 1 | 2 | 3 |