Przygotowanie:
Kuchnia:
polska
Poziom trudności:
Kaloryczność porcji:
1 porcja dla: 2 - 4 osób
Składniki
1 sztuka cebula
2 ząbki czosnek
3 sztuki marchew
duża1 pęczek seler naciowy
2 łyżki oliwa z oliwek
400 g pomidory z puszki
obrane1 łyżeczka rozmaryn
suszonysól
do smakupieprz
do smaku
- Grzanki:
100 g polenta
instant1 łyżeczka oliwa z oliwek
1 łyżka bazylia
suszona1 łyżeczka oregano
suszone1 łyżeczka rozmaryn
suszony1 sztuka jajka
5 sztuk oliwki czarne
sól
do smakupieprz
do smaku
|
|
Sposób przyrządzania:
- Polentę przygotuj według przepisu na opakowaniu, dokładnie wymieszaj. Następnie ubij jajko. Dopraw do smaku solą oraz pieprzem.
- Polentę delikatnie schłodź, a następnie wymieszaj z oliwą, ziołami i pokrojonymi oliwkami. Całość rozsmaruj na blasze wyłożonej papierem do pieczenia i zostaw do zastygnięcia. Następnie pokrój w kwadraty. Piecz 40 minut w 180 st. C. Po 20 minutach obróć.
- Cebulę oraz czosnek obierz i drobno pokrój. Marchewki oraz seler oczyść i pokrój na kawałki. Rozgrzej oliwę i podsmaż cebulę, marchewkę oraz seler. Dodaj czosnek, pomidory i rozmaryn. Dopraw solą i podlej 900 mililitrami wody. Doprowadź do wrzenia i gotuj aż warzywa będą miękkie. Na koniec dopraw zupę solą oraz pieprzem.
- Gotową zupę rozlej do miseczek i podawaj z grzankami z polenty.
Źródło przepisu: Smacznego!