Dzisiaj jest: Czwartek, 28.03.2024 Imieniny: Anieli i Sykstusa



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Diety znanych dietetyków i klinik dietetycznych


  | 1 | 2 |   »

powrót

Dieta dr Pierre'a Dukana

Scrat07




Dołączył: 03.02.2014
Posty: 14

Przepisy: 301





rosa napisał/a:
"Twórca słynnej diety - Pierre Dukan oskarżony!" - artykuł, na który natknęłam się ostatnio. Grupa francuskich lekarzy zarzuciła ostatnio Dukanowi, że jego dieta może zwiększać ryzyko zachorowania na schorzenia układu krwionośnego, powodować nadciśnienie, cukrzycę, choroby wątroby, nerek, zaburzenia płodności...
Ja też słyszałem, że ta dieta może wywoływać poważne choroby...A przecież odchudzamy się po to by być zdrowszymi, a nie by pogorszyć swój stan zdrowia...

Adam Slownik




Skąd: Warszawa / Kalisz
Dołączył: 17.06.2015
Posty: 245


ja wole jej nie stosowac bo ma duzo zlych opinii
Doradzę w zdrowej suplementacji http://sklep.kenayag.com.pl

Bunny




Dołączyła: 02.07.2015
Posty: 8

Przepisy: 59


Myślę, że nawet super efekty nie są warte tego żeby nasz stan zdrowia się pogorszył.

Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2



A dlaczego jest ona taka niebezpieczna?
hardcorowo

NutriAdvicerka
moderator



Skąd: Warszawa
Dołączyła: 16.03.2009
Posty: 412

Przepisy: 34

Pomogła: 24



Białko bardzo zakwasza organizm, a przez to obciąża organy.

Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2


W jaki sposób białko może zakwaszać? Proszę o biologiczne opisanie zamian, które za tym idą, bo dla mnie to wielka nieścisłość.
hardcorowo

NutriAdvicerka
moderator



Skąd: Warszawa
Dołączyła: 16.03.2009
Posty: 412

Przepisy: 34

Pomogła: 24




Dieta zawierająca duże ilości białka mocno zakwasza organizm. Mówimy to oczywiście o zaburzeniu równowagi kwasowo-zasadowej na poziomie płynów ustrojowych. Białko, składa się przede wszystkim z czterech pierwiastków -  węgla, tlenu, azotu i wodoru (C, O, N, H), ale zawiera też inne pierwiastki, które przesuwają tę równowagę w kierunku kwasowym - np.  siarka i fosfor (S i P), z których w organizmie w wyniku przemian metabolicznych powstają kwasy. Ponadto nadmiar białka powoduje wzrost homocysteiny we krwi  (bardzo ważny czynnik promiażdżycowy) i zaburzać pracę przewodu pokarmowego.

Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2



Co znaczy przesuwać równowagę w kierunku kwasowym?
hardcorowo

NutriAdvicerka
moderator



Skąd: Warszawa
Dołączyła: 16.03.2009
Posty: 412

Przepisy: 34

Pomogła: 24



To znaczy, że zmienia się pH i zostaje zaburzona równowaga kwasowo-zasadowa i następuje przesunięciu odczynu w kierunku kwaśnym wskutek spadku stężenia jonów zasadowych lub wzrostu stężenia jonów kwaśnych. Im wartość liczbowa pH jest niższa, tym bardziej kwaśny jest odczyn krwi.

  | 1 | 2 |   »