Dzisiaj jest: Piątek, 29.03.2024 Imieniny: Wiktora i Eustachego



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Inne diety


  | 1 | 2 | 3 |  

powrót

zielona herbata w diecie

Dizzy




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 11

Przepisy: 84


Zielona herbata również ułatwia odchudzanie, ponieważ zwiększa aktywność enzymów trawiących, hamuje wchłanianie i nasila spalanie tłuszczów z pożywienia oraz uzupełnia niedobory witamin i minerałów.

Zofia




Skąd: Wrocław
Dołączyła: 10.09.2015
Posty: 20


Zielona i czerwona herbata wypłukują magnez i inne witaminy z organizmu, albowiem mają działanie moczopędne. Jednakże kiedy pijemy ją regularnie, lecz w mniejszych ilościach aniżeli zalecane powyżej 6 filiżanek, z całą pewnością ma dla organizmu doskonałe właściwości. Wspomaga proces odchudzania. 
Uroda kobiety jest formą władzy.. http://prestigeclinic.pl/

Alan




Dołączył: 01.06.2015
Posty: 9

Przepisy: 66


Pozytywnym aspektem picia zielonej herbaty jest to, że zapobiega nadciśnieniu.

Krysiek




Dołączyła: 24.11.2015
Posty: 8


Czy zieloną herbatę (tą w suszu ale nie w torebce) trzeba jakoś specjalnie parzyć? Chciałabym kupić na spróbowanie ale nie wiem jak się za to zabrać. Chyba najlepiej kupić ją w sklepie zielarskim, prawda?

NutriAdvicerka
moderator



Skąd: Warszawa
Dołączyła: 16.03.2009
Posty: 412

Przepisy: 34

Pomogła: 24





Krysiek napisał/a:

Czy zieloną herbatę (tą w suszu ale nie w torebce) trzeba jakoś specjalnie parzyć? Chciałabym kupić na spróbowanie ale nie wiem jak się za to zabrać. Chyba najlepiej kupić ją w sklepie zielarskim, prawda?
Tak samą jak zwykłą zieloną herbatę - czyli w temperaturze 70-80 stopni. Oprócz sklepów zielarskich polecam rozejrzeć się za specjalistycznymi sklepami - herbaciarniami, które oferują różne rodzaje herbat. Jeśli jest to susz zielonej herbaty to prawdopodobnie jest to wybitnie prozdrowotna japońska zielona herbata matcha - poczytaj sobie na jej temat na naszym portalu

Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2



Może ktoś polecić naprawdę dobrej jakości herbatkę zieloną?
hardcorowo

NutriAdvicerka
moderator



Skąd: Warszawa
Dołączyła: 16.03.2009
Posty: 412

Przepisy: 34

Pomogła: 24





Bodykox napisał/a:
Może ktoś polecić naprawdę dobrej jakości herbatkę zieloną?

Trudne pytanie. Z zieloną herbatą to jak z jabłkami -P niby ten sam owoc a odmiany jabłek potrafią smakować zupełnie inaczej. Zielona herbata to pojęcie, pod którym kryją się różne rodzaje herbat. Gatunki zielonej herbaty różnią się między sobą wyglądem liści, kolorem naparu, jego smakiem, zapachem, a także zawartością kofeiny i oczywiście ceną. Dobrej jakości "zieleniak" to na pewno nie ekspresowa torebeczka. Dla mnie najlepsza jakość i wg mnie zdecydowanie najzdrowsza jest zielona matcha  - wspomniana we wcześniejszym poście. Liście do matchy rozdrabnia się na pył w specjalnych granitowych, ręcznie robionych żarnach - producent nie jest tu taki ważny, jednak lepiej zaopatrywać się w nią w sprawdzonych źródłach. Nie kupi się jej w marketach.


Jeśli chodzi o klasyczne liściaste to ja osobiście kupuję Big Active.


Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2



Ja zieloną herbatę piję niemal wyłącznie dla smaku :)
hardcorowo

Tarinna




Dołączył: 21.03.2016
Posty: 1


Uwielbiam zieloną herbatę. Nie tyle za jej smak, co dlatego, że pijąc filiżankę dziennie schudłam 9 kg. Trzeba co prawda przyznać, że byłam wtedy na diecie Scarsdale (www.dietyodchudzajace.net/Scarsdale); razem stworzyły one cudowną kombinację. Zawsze będę zwolenniczką zielonej herbaty, jeszcze poprawia zdrowie, czego o niektórych suplementach na odchudzanie powiedzieć nie można.

monotonna




Dołączył: 14.04.2016
Posty: 4


Zielona herbata ma dużo więcej zdrowotnych właściwości niż wymienione w tym miejscu. Warto ją zatem pić w odróżnieniu od zwykły czarnych herbat, które bardziej szkodzą niż pomagają w czymkolwiek. 

  | 1 | 2 | 3 |