Dzisiaj jest: Czwartek, 28.03.2024 Imieniny: Anieli i Sykstusa



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Aktywność fizyczna w odchudzaniu


  | 1 | 2 | 3 | 4 |  

powrót

Nie każda aktywnośc fiz jest równie skuteczna w odchudzaniu

NutriAdvicerka
moderator



Skąd: Warszawa
Dołączyła: 16.03.2009
Posty: 412

Przepisy: 34

Pomogła: 24



Ważna jest też "jakość" dostarczanych kalorii. Na przykładzie 100 kcal z chipsów i 100 kcal z jabłka w żaden sposób nie są sobie równe, te pierwsze to "puste" z dużą glikemią.

Alexis




Dołączyła: 15.10.2014
Posty: 45


Zgadzam się z sol1984. Każdy ruch jest wskazany. Ja ostatnio kupiłam rower górski, dokładnie ten model:  http://www.goride.pl/images/KROSS_2015/MTB%2027,5/1_Hexagon%20R3/hexagon_r3_czarny_bialy_pomaranczowy_polysk.png. Jeździ się na nim łatwo, ma dużo biegów. Na początku zaczęłam od krótkich przejażdżek. po kilku tygodniach zauważyłam pierwsze efekty :) 

Maks07




Dołączył: 03.05.2014
Posty: 12

Przepisy: 182


W zupełni zgadzam się z większością i również twierdzę, że każda aktywność fizyczna sprzyja odchudzaniu. Kwestia tylko tego, że te ćwiczenia które wymagają od nas mniejszego wysiłku sprawiają, że chudniemy wolniej niż za sprawą tych bardziej wyczerpujących ćwiczeń.

Otylia




Dołączyła: 28.10.2014
Posty: 26


Oczywiście, że tak! Ale na początek ważne jest, żeby w ogóle się ruszać. Tak jak napisała Alexis, idealna jest jazda na rowerze. Nie obciąża tak bardzo stawów i fajnie dotlenia organizm. Ja nie mam żadnego specjalistycznego roweru, tylko zwykły, miejski, taki jak ten: 

Ważne, żeby w ogóle zacząć się ruszać :)  


Mona




Skąd: Gdynia
Dołączyła: 08.12.2014
Posty: 1




BrzuchStop napisał/a:
Uważam,że bardzo fajnie sprawdza się 6 Weidera,to skuteczne ćwiczenia.
Akurat 6 Weidera to jedne z gorszych ćwiczeń... a z pewnością nie są odpowiednie dla osób, które mają więcej tłuszczyku na brzuchu, bo w 6 tygodni nie będą w stanie mieć na brzuchu kaloryfera, a jedynie wzmocnią trochę swoje mięśnie brzucha. Ponadto mało komu udaje się wytrwać do końca.
Jeszcze trochę i zmieszczę się w moje sukienki wizytowe sprzed 5 lat :D

edek123




Skąd: kraków
Dołączył: 27.06.2014
Posty: 233

Ja osobiscie uważam ze każda aktywność jest na wage złota oby trwała dłużej niż 30min
cofnąć się by wziąć rozbieg

agataa




Skąd: Bielsko- Biała
Dołączyła: 18.08.2015
Posty: 4

Wtrącę się, otóż doskonałym przykładem jest nadgorliwość z bieganiem, ponieważ lepiej od biegu tkankę tłuszczową spala intensywny marsz. Jestem też doskonałym przykładem tego, że pływanie nie jest specjalnie odchudzające: od lat trenuję intensywnie pływactwo do tego stopnia że w sezonie nie miesiączkuję. I przez te wszystkie lata mam sporą nadwagę zupełnie nie reagującą na godziny spędzane na basenie. W pasji towarzyszy mi rodzicielka, która uprawia pływactwo rekreacyjne, rzadziej i znacznie mniej intensywnie- również nigdy nie zauważyła spadku wagi, a budowę, że tak to nazwę, mamy podobną. Ma tu znaczenie przede wszystkim fakt, że systematyczny intensywny wysiłek jest skuteczny tylko pierwsze parę treningów, potem organizm się przyzwyczaja i spalanie tłuszczu znacznie zwalnia. Natężenie oraz rodzaj ćwiczeń ma duże znaczenie )


BrzuchStop napisał/a:
No tutaj nie do końca bym sie zgodził,wg mnie wiekszosc cwiczeń pomaga nam w pozbyciu się zbędnych kilogramów,wymień chociaż kilka które mają negatywny wpływ na nasz organizm.

Daniela




Ostrzeżenia: 1
Dołączył: 18.08.2014
Posty: 42




Maks07 napisał/a:
W zupełni zgadzam się z większością i również twierdzę, że każda aktywność fizyczna sprzyja odchudzaniu. Kwestia tylko tego, że te ćwiczenia które wymagają od nas mniejszego wysiłku sprawiają, że chudniemy wolniej niż za sprawą tych bardziej wyczerpujących ćwiczeń.
Ja również tak uważam :) To czy chudniemy mocniej, czy bardzo powoli zależy od tego jaki sport wybierzemy. Jeden jest bardziej nastawiony na mocny wycisk i spalanie jest wieksze, drugi jest delikatny i nie zrzucamy kilogramów tak szybko. Odchudzanie jest bardzo powolne :) Na odchudzanie najlepsze jest chyba chodzenie na siłownię i bieganie z tego co się orientuje :D Squash też chyba jest bardzo intensywny więc domyślam się, że można wiele zrzucić ;)

Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2



Raczej każda aktywność fizyczna pozytywnie pomaga w odchudzaniu, jeżeli tylko ktoś trzyma się odpowiedniej diety. No chyba że poszczególne ćwiczenia wykonuje się nieprawidłowo. Wtedy narobić sobie można całkiem sporo kłopotów.
hardcorowo

czala




Dołączyła: 25.01.2017
Posty: 5


Też jestem zdania, że lepsza każda aktywność niż jej brak. Siedząc przed telewizorem nie schudniemy 
Porady dla kobiet od kobiet. Sprawdź http://www.kobiecymokiem.pl/

  | 1 | 2 | 3 | 4 |