Dzisiaj jest: Czwartek, 28.03.2024 Imieniny: Anieli i Sykstusa



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Aktywność fizyczna w odchudzaniu


  | 1 | 2 | 3 | 4 |  

powrót

O jakiej porze dnia najlepiej ćwiczyć ?

Herbalyes_eu




Dołączyła: 29.10.2012
Posty: 33

Wypoczynek może być również aktywny w sensie ćwiczeń fizycznych. Nie zawsze oznacza to morderczy trening,poza tym sama dieta bez ćwiczeń? Nie wiem czy w ten sposób osiągniesz zamierzony efekt.

Pit.B




Dołączył: 07.08.2012
Posty: 62

O tym wiadomo, że nie, ale z mojego punktu widzenia to wieczorem organizm jest już zmęczony i lepiej ćwiczyć w dzień :-/

Michał




Skąd: Puławy
Dołączył: 28.12.2012
Posty: 4


Ja jak biegałem to najlepiej biegało mi sie wieczorem w ciepła letnia noc z lekkim wietrzykiem. Przyjemnie ;D
Jak ćwiczyć żeby schudnąć.=(jak-cwiczyc-zeby-schudnac.interkursy.pl/p/17327/)

300 sekund do szczupłej sylwetki-
trening dla leniwych.(300-sekund-do-szczuplej-sylwetki--trenig-dla-leniwych.interkursy.pl/p/17327/)

sheisbounty




Dołączyła: 24.07.2013
Posty: 42

Na ćwiczenia najlepiej znaleźć czas pod wieczór, organizm ma wtedy odpowiednią dawkę energii, a człowiek ma zwykle trochę czasu :) Tylko nie ćwiczmy bezpośrednio przed snem, po intensywnych ćwiczeniach mięśnie powinny się trochę rozchodzić, a nie zalegać w łóżku ;-)
Smak Raju to ja, Ogień Piekielny to On :)

SwojskaPiwniczka_Pl




Dołączyła: 01.09.2013
Posty: 10


Najlepiej jest ćwiczyć rano.. ale kto ma na to czas ;) ja zazwyczaj ćwiczę ok godz. 19 wtedy lekko już odpoczęłam po pracy i mam siłę by coś konkretnego zrobić ze swoim ciałem.

Celine




Skąd: Elbląg
Dołączyła: 01.04.2009
Posty: 90

Przepisy: 26





sheisbounty napisał/a:
Na ćwiczenia najlepiej znaleźć czas pod wieczór, organizm ma wtedy odpowiednią dawkę energii, a człowiek ma zwykle trochę czasu :) Tylko nie ćwiczmy bezpośrednio przed snem, po intensywnych ćwiczeniach mięśnie powinny się trochę rozchodzić, a nie zalegać w łóżku ;-)


SwojskaPiwniczka_Pl napisał/a:
Najlepiej jest ćwiczyć rano.. ale kto ma na to czas ;) ja zazwyczaj ćwiczę ok godz. 19 wtedy lekko już odpoczęłam po pracy i mam siłę by coś konkretnego zrobić ze swoim ciałem.
Najlepiej więc ćwiczyć rano i wieczorem ;-) Tak na poważnie to wydaje mi się, że jednak najlepiej ćwiczyć wieczorem, przed snem, wtedy łatwiej się zasypia.

vanilinka




Dołączyła: 07.10.2013
Posty: 17

Przepisy: 627



Jak dla mnie to najlepszą porą na ćwiczenie jest rano. Próbowałam ćwiczyć wieczorem, ale często znajdowały się jakieś wymówki. Natomiast z rana ćwiczenia pozwalają mi się obudzić i dają energię na resztę dnia.

szarak




Dołączyła: 18.02.2014
Posty: 4


ja najbardziej lubię albo wcześnie rano albo późno wieczorem ;)
Militaria, wiatrówki i survival - http://www.military-zone.sklep.pl/

sol1984




Dołączyła: 23.01.2011
Posty: 13


ja podobnie :-) rano mam więcej siły na aktywność fizyczną. Wieczorem wolę leniuchować. Ciekawe kiedy najwięcej spala się tłuszczyku hmmm czy pora ma tu znaczenie?
Zdrowe odżywianie, dieta, sport- zaglądnij na mój blog

edek123




Skąd: kraków
Dołączył: 27.06.2014
Posty: 233


O porannych treningach przede wszystkim powinny pomyśleć te osoby, którym zależy na pozbyciu się tkanki tłuszczowej, bowiem właśnie o tej porze dnia najłatwiej ją spalić. Dlaczego? Ponieważ w trakcie wysiłku organizm czerpie energię z dwóch źródeł: glikogenu, czyli związku należącego do wielocukrów oraz z tkanki tłuszczowej. Glikogen w dużej części zużywany jest podczas snu do wytworzenia koniecznej do regeneracji organizmu energii, a zatem rano mamy go we krwi znacznie mniej niż później w ciągu dnia. A wówczas organizm będzie chętnie spalał tkankę tłuszczową.
cofnąć się by wziąć rozbieg

  | 1 | 2 | 3 | 4 |