Dzisiaj jest: Piątek, 29.03.2024 Imieniny: Wiktora i Eustachego



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Aktywność fizyczna w odchudzaniu


  | 1 | 2 | 3 | 4 |  

powrót

O jakiej porze dnia najlepiej ćwiczyć ?

edek123




Skąd: kraków
Dołączył: 27.06.2014
Posty: 233

Zalety i wady ćwiczeń porannych

Zwiększenie metabolizmu pomaga w spaleniu większej ilości kalorii w ciągu dnia, a także w większym i bardziej efektowne spalaniu tłuszczu - brak glikogenu powoduje zaczerpnięcie energii ze zmagazynowanego tłuszczu. Cudowny enzym endorfina daje energię na resztę dnia (UWAGA – lepszego niż kawa!!).

Możemy lepiej skoncentrować się na treningu i planie ćwiczeń, ponieważ wraz z rozpoczęciem dnia nasz mózg jest wypoczęty i nie mam mowy o rozproszeniu. Funkcje biologiczno-fizjologiczne ściśle współpracują z niższą temperaturą podczas rannych ćwiczeń, które poprawiają samopoczucie na resztę dnia.

Ćwiczenia wykonywane są na bardzo niskim poziomie energii własnej, dodatkowo wzrasta zagrożenie kontuzjami, gdyż mięśnienie są jeszcze wystarczająco rozgrzane. Najgorszą wadą w przypadku osób dbających o masę mięśniową są ćwiczenia przed śniadaniem, gdyż poza spalaniem niepotrzebnego tłuszczu spalamy także mięśnie, z powodu w/w braku glikogenu.

cofnąć się by wziąć rozbieg

Alexis




Dołączyła: 15.10.2014
Posty: 45


Ja ćwiczę albo bardzo wcześnie rano, albo wieczorem przed snem. 

wiewiora




Dołączył: 27.10.2014
Posty: 23

Ja osobiście nie polecam biegania późnym wieczorem, bo potem ciężko mi się zasypia.

klarun




Dołączył: 19.08.2014
Posty: 66

Ja ćwiczę z mężem, ale on pracuje w magazynie na różne zmiany, więc nie ma stałej pory ćwiczeń. Może to niedobrze, ale nie lubię ćwiczyć sama

edek123




Skąd: kraków
Dołączył: 27.06.2014
Posty: 233

O jakiej porze dnia najlepiej ćwiczyć? Każda pora dnia na trening jest dobra. Ważne, żeby ćwiczyć regularnie. Badacze już dawno dowiedli, że systematyczne ćwiczenia nie tylko poprawiają ogólny stan zdrowia (m.in. zmniejszają ryzyko zawału serca i udaru mózgu), lecz także zwiększają zadowolenie z seksu, podnoszą zdolność kreatywnego myślenia i mogą być kluczem do odwrócenia procesu starzenia się skóry. Wykazali także, że osoby, które chcą m.in. pozbyć się zbędnych kilogramów, nabrać masy mięśniowej czy poprawić wytrzymałość organizmu, powinny ćwiczyć w konkretnych godzinach, by trening przyniósł lepsze efekty.

cofnąć się by wziąć rozbieg

edek123




Skąd: kraków
Dołączył: 27.06.2014
Posty: 233

ja ćwicze wieczorem bo z rana nie dam rady wstac z łozka:)
cofnąć się by wziąć rozbieg

majkaja




Dołączył: 04.02.2015
Posty: 9


Bardzo bym chciała ćwiczyć rano, ale niestety ze względu na pracę nie mogę wprowadzić tego w życie. Oczywiście mogłabym wybiegać z domu o 5 rano (ale przyznam szczerze, ze chwilowo nei jestem taka twarda). Dlatego też ćwicze zawsze po powrocie z pracy, koło 17 :)

 Mam tylko taki problem, może wy mi cos poradzicie - jak przychodze do domu to jestem strasznie głodna, bo obiad jem dopiero po powrocie z pracy. Ale znowu nie mogę iść z pełnym brzuchem na siłownie bo to jest bez sensu - a bez niczego też nie. MAcie jakieś sposoby na takie kłopoty? 


Jolanta102




Dołączyła: 21.11.2014
Posty: 7


Ja rano niestety nie ćwiczę. Cały czas pochłania mi śniadanie i przygotowanie do pracy. Wieczorem staram się ćwiczyć co drugi dzień ok. 30 minut. Naprawdę to pomaga nie tylko w odchudzaniu ale w utrzymaniu dobrej kondycji.

 


Jessica




Dołączyła: 03.03.2015
Posty: 12

Przepisy: 94


Ja wolę zdecydowanie ćwiczyć rano...wieczorem to dla mnie w grę wchodzi tylko spacer...

Bodykox




Dołączył: 01.04.2015
Posty: 447

Pomógł: 2


Ja zwykle ćwicze przed śniadaniem oraz zaraz przed pójściem spać. Do tego jeszcze na siłowni, ale to już wtedy kiedy po prostu mogę i mam wolne.
hardcorowo

  | 1 | 2 | 3 | 4 |