Dzisiaj jest: Wtorek, 16.04.2024 Imieniny: Julii i Benedykta



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Chcę schudnąć


  | 1 | 2 |   »

powrót

skuteczne odchudzanie

alexon




Dołączył: 23.07.2015
Posty: 5


Odchudzanie to długi proces, który powinien być przede wszystkim przemyślany. Nie warto robić głodówek, to tylko pogorszy sprawę i sprawi, że fekt jojo wróci z podwójną siłą. Ogranicz nieco tłuszcze, nie smaż nic na smalcu lecz na oliwie z oliwek, jedz więcej owoców i warzyw. To co Ci powie każdy dietetyk : jedz 5 razy dziennie :)

Adam Slownik




Skąd: Warszawa / Kalisz
Dołączył: 17.06.2015
Posty: 245


no ewentualnie dobre jest basen i bieganie
Doradzę w zdrowej suplementacji http://sklep.kenayag.com.pl

NikaUn




Dołączyła: 29.12.2020
Posty: 23

no i git

Aldabra




Ostrzeżenia: 1
Dołączył: 26.01.2023
Posty: 9

Ja tak mam, znika w momencie w którym odstawiam piwo, gluten, drożdże i produkty mleczne. Prawdopodobnie mam jakieś nietolerancję, nie mam na razie funduszy, żeby to sprawdzić, ale przy ćwiczeniach i wyeliminowaniu tych produktów nagle "oponka" znikała.

ervestina




Skąd: Warszawa
Dołączyła: 20.02.2023
Posty: 3


Ja próbowałam wielu diet rozpisanych przed dietetyków i efekty były mniejsze lub większe, ale największe problem z utrzymaniem efektów. Najczęściej kończyło się szwankiem na metabolizmie i efektem jo-jo.

Zaczęłam inaczej myślec - raczej z perspektywy zdrowego żywienia, niż męczącej diety. W zasadzie wystarczy trzymać się kilku zasad - np. wyeliminowanie cukry, białej mąki, skupieniu się na jedzeniu podczas jedzenia czy picie większej ilości wody, aby zauważyć pierwsze efekty. A do tego bazując na produktach się lubi i bez liczenia kalorii czy męczące ssania z żołądki. 


Fitpapu




Dołączyła: 17.02.2023
Posty: 3


Super gratuluję efektów, 5kg na miesiąc to mocny wynik! :) W odchudzaniu, ALE i utrzymywaniu zdrowej diety w dłuższym czasie, najgorsze jest dbanie o jadłospis i przygotowywanie posiłków. Gdy ma się czas i chęci, to jest super. Natomiast gdy zaczyna nam brakować czasu na przygotowanie odpowiednich kalorycznie i składnikowo posiłków.. wszystko może się rypnąć. 

Z tym boryka się wiele osób, czy też tak macie/mieliście?  Jak sobie z tym radzicie?

Jedną z możliwości jest wspomożenie się cateringiem dietetycznym. Zamówienie diety pudełkowej z dostawą do domu np. 1800 Kcal  na jakiś czas, na kilka tygodni czy miesięcy, może nas zbawiennie odciążyć. Pozwolić przetrwać, gdy brakuje czasu i sił na samodzielne przygotowywanie.  Wiem, że nawet jak mamy już dobre nawyki, dajemy radę szybko i sprawnie szykować jedzenie i utrzymywać wagę, to i tak czasami może przydać się pomoc cateringu. Dla odmiany, dla przełamania rutyny, dla odpoczynku, itp. ;)

Warto o tym pomyśleć w przypadku problemów z samodzielnym przygotowywaniem diety.

smaczny i zdrowy Catering Dietetyczny Śląsk - https://www.fitpapu.com/

GDaria




Skąd: Szczecin
Dołączyła: 08.05.2018
Posty: 14


Zgadza się - celem nie jest osiągnięcie pożądanej masy ciała ale jej utrzymanie w dłuższym okresie czasu. Warto też pomyśleć o aktywności fizycznej. Ona ma też zbawienny wpływ na ogólny stan zdrowotny organizmu, jej celem nie tylko jest spalanie kalorii.

Adam116




Skąd: Kałuszyn
Dołączył: 15.01.2024
Posty: 5


Polecam dietę ketogeniczną, która opiera się na tłuszczach zwierzęcych i zero cukru, to na pewno pomoże już po miesiącu. Moja znajoma w dwa miesiące tyle schudła, że ho ho -D

A nawet jak będziesz ciągle ruszać się, a żreć cukier, to nic nie da. Ta dieta jest świetna, tylko po prostu bez cukru, ale można go zastąpić naturalnymi słodzikami.  W dodatku leczy wiele chorób.

Pozdrawiam, Adam :)

  | 1 | 2 |   »