Dzisiaj jest: Piątek, 29.03.2024 Imieniny: Wiktora i Eustachego



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

  | 1 | 2 | 3 |   »

powrót
Wszystkie posty użytkownika politia
politia




Dołączyła: 19.12.2011
Posty: 120

Bardzo fajny spis :) Gillian McKeith w swojej książce "Jesteś tym co jesz" opisuje jeszcze bardziej szczegółowo które witaminy na konkretnie jakie objawy mają wpływ.
» przejdź do wątku

politia




Dołączyła: 19.12.2011
Posty: 120

[quote:7c925da0ef="Dr House"][quote:7c925da0ef="ewelinka81"]Zawsze jest wybór - można czytać etykiety.[/quote:7c925da0ef]

My jednak lubimy kolorki :) Wybieramy produkt kierując się zmysłem wzroku i reklamą. Produkt reklamowany wydaje się nam bezpieczny i zdrowy. Zauważyłem, że składy produktów niezdrowych są umieszczone w nie interesującym wzroku miejscu i dodatkowo jest on napisany małą czcionką.[/quote:7c925da0ef]

Ot siła marketingu... niestety na to się już nic nie poradzi. Jak komuś zależy na zdrowym żywieniu to musi przezwyciężyć się do sięgania po te mniej atrakcyjne opakowania ;)
» przejdź do wątku

politia




Dołączyła: 19.12.2011
Posty: 120

Ciężka sprawa... A będziesz miał chociaż lodówkę/zamrażarkę?
» przejdź do wątku

politia




Dołączyła: 19.12.2011
Posty: 120

Tyle razy przymierzałam się do A6W... ehh... zawsze nie wytrwałam więcej niż tydzień. Może to pomysł na noworoczne postanowienie? ;)
» przejdź do wątku

politia




Dołączyła: 19.12.2011
Posty: 120

Niestety to prawda... potem się ludzie dziwią, że spożycie ryb w Polsce jest takie małe, jak te napompowane ryby są po prostu nie smaczne... Co do tych kwasów omega-3 i witamin to całe szczęście da się to uzupełnić innymi elementami w diecie, np. olejem rzepakowym - przynajmniej wiadomo, że nie zawiera rtęci ;)
» przejdź do wątku

politia




Dołączyła: 19.12.2011
Posty: 120

Celine powiem to, że nie napisałam, że olej jest cudownym lekarstwem, a jedyną przyczyną miażdżycy jest złe masło. Zauważyłam jedynie, że spożycie oleju zmniejsza ryzyko zachorowania. To tak jak z paleniem - palacz ma większe szanse na zachorowanie na raka płuc, niż osoba nie paląca, ale nie znaczy to, że osoby niepalące nigdy nie chorują...
» przejdź do wątku

politia




Dołączyła: 19.12.2011
Posty: 120

no własnie nie bardzo mam kogo z rodziny czy znajomych popytać, u nas wszyscy "miastowi" :( ostatnio widziałam już wśród mrożonek mięso z dzika, więc może i królik faktycznie się znajdzie...
» przejdź do wątku

politia




Dołączyła: 19.12.2011
Posty: 120

Bondini, jak najbardziej! :) Przecież nie radziłam się ograniczać, a jedynie zauważyłam pewną różnicę na tym tle :) Generalnie oleje roślinne są dobre i warto sięgać po różne z nich, a olej rzepakowy po prostu trzeba docenić - używamy go na co dzień, jest tani i chyba dlatego wiele osób sądzi, że jest nie zdrowy, a tak przecież nie jest.
» przejdź do wątku

politia




Dołączyła: 19.12.2011
Posty: 120

Czy mięso z królika można gdzieś kupić w sklepie czy trzeba brać gdzieś z hodowli? Nigdy nie jadłam i prawdę mówiąc jeszcze nie wiem czy potrafiłabym się przekonać, żeby zjeść takiego małego, puchatego króliczka ;)
» przejdź do wątku

politia




Dołączyła: 19.12.2011
Posty: 120

Mi się wydaje, że dużo zależy jeszcze od tego co to za fitness - inaczej ubiorę się na zajęcia taneczne, inaczej na jogę, a jeszcze inaczej na spinning. Pomyśl o tym co nie będzie ci krępować ruchów, a jednocześnie w czym nie będziesz się wstydziła ćwiczyć (wewnętrzna blokada może ci przeszkadzać w poprawnym wykonywaniu ćwiczeń - np. jeśli będziesz się wstydziła robić skłony w getrach bo ktoś będzie stał za tobą a ty będziesz się zastanawiała czy ci się majtki nie odznaczają pod ubraniem ;) )
» przejdź do wątku

politia




Dołączyła: 19.12.2011
Posty: 120

przyłączam się do pytania - chętnie bym zrobiła, ale nie mam pojęcia gdzie szukać ciecierzycy :-?
» przejdź do wątku

politia




Dołączyła: 19.12.2011
Posty: 120

Może się nieprecyzyjnie wyraziłam - olej rzepakowy jest lepszy dla naszych polskich warunków i mentalności. Chodzi mi głównie o to, że Polacy jedzą mało ryb w porównaniu z ludźmi znad morza śródziemnego dlatego kwasy Omega-3 zawarte w oleju rzepakowym są nam bardzo potrzebne - oliwa z oliwek ma tych kwasów znacznie mniej (prawie wcale)
» przejdź do wątku

politia




Dołączyła: 19.12.2011
Posty: 120

Informację znalazłam tutaj: pokochajolejrzepakowy.pl/gdzie-szukac-kwasow-omega-3-i-omega-6-czyli-optymalny-sklad-oleju-rzepakowego/ ale też słyszałam o tym już gdzieś wcześniej.

Co do oleju lnianego faktycznie ma dużo kwasów omega 3 i omega 6, ale ma też więcej kwasów nasyconych niż olej rzepakowy, które są przyczyną chorób serca.
Żeby nie było - nie twierdzę, że olej lniany jest zły! Oleje roślinne są z gruntu dobre )
» przejdź do wątku

politia




Dołączyła: 19.12.2011
Posty: 120

NutriAdvicerka warto wspomnieć, że jak z mlekiem to chudym, bo tłuszcze zwierzęce wpływają jednak niekorzystnie na serce...
A jak o tłuszczach mowa, to trzeba nadmienić, że olej rzepakowy również pomaga w walce z cholesterolem i utrzymuje jego właściwy poziom we krwi.
» przejdź do wątku

politia




Dołączyła: 19.12.2011
Posty: 120

to ekspres może mieć właściwości zdrowotne o.0 a to ciekawe...
» przejdź do wątku

politia




Dołączyła: 19.12.2011
Posty: 120

ja też używam tego carmex'a. on daje takie fajne wrażenie chłodzenia ust :)
» przejdź do wątku

politia




Dołączyła: 19.12.2011
Posty: 120

[quote:7130c057ab="KatrinWawa"]Według najnowszych badań ten stosunek powinien mieścić się w granicach:
2 : 1 do 4 : 1 ( Omega 6 : Omega 3 ). [/quote:7130c057ab]

Zwykły, codziennie stosowany olej rzepakowy ma stosunek 2:1 więc pod tym względem wypada znacznie lepiej niż olej lniany, który jak znalazłam informację ma ten stosunek 0,31:1 !
» przejdź do wątku

politia




Dołączyła: 19.12.2011
Posty: 120

Pani Profesor z pierwszego artykułu moim zdaniem zupełnie nie ma racji! Przecież tego, że prawdopodobieństwo zachorowania na miażdżycę wzrasta wraz ze spożyciem nasyconych tłuszczów zwierzęcych nikt nie wymyślił, tylko były na ten temat liczne badania. Co więcej badania wykazały także, że spożycie olejów roślinnych (przede wszystkim rzepakowego) sprawia, że to prawdopodobieństwo maleje.
» przejdź do wątku

politia




Dołączyła: 19.12.2011
Posty: 120

Ja słyszałam, że jeśli chodzi o oleje roślinne to lepszy od oliwy z oliwek jest olej rzepakowy, ze względu na zawartość i proporcje kwasów tłuszczowych :)
» przejdź do wątku

politia




Dołączyła: 19.12.2011
Posty: 120

Cześć, jestem politia i od jakiegoś już czasu interesuję się zdrowym odżywianiem :) Mam nadzieję, że znajdę tu ciekawych rozmówców ;)
» przejdź do wątku

  | 1 | 2 | 3 |   »