Dzisiaj jest: Czwartek, 28.03.2024 Imieniny: Anieli i Sykstusa



Ilość przepisów kulinarnych w serwisie: 5865

Forum dyskusyjne

Forum - Cholesterol


  | 1 | 2 |   »

powrót

Czym jest cholesterol ?

Rusłana




Skąd: Płock
Dołączyła: 16.03.2009
Posty: 40

Przepisy: 58


Poczytałam trochę na temat medycyny komórkowej i odżywiania komórkowego i rzeczywiście to co głosi doktor Rath i jego fundacja, a wcześniej Pauling wydaje się logiczne, że najlepszym lekarstwem na spadek cholesterolu jest witamina C. Działa jak naturalna statyna. Statyna jest to lek obniżający poziom cholesterolu.

Domatorka




Skąd: Kraków
Dołączyła: 24.06.2010
Posty: 9

Sprawa wysokiego cholesterolu dotyczy sporej grupy osób. Wysoki cholesterol i trójglicerydy są wynikiem przede wszystkim nieprawidłowej diety, siedzącego trybu życia i związanej z tym otyłości. Więcej: domzdrowia.pl/poradniki/wygraj-z-cholesterolem/ Czy jednak wiemy w jaki sposób można skutecznie obniżyć już podwyższony poziom cholesterolu?


andy54




Dołączyła: 25.06.2010
Posty: 1

:shock: Sam już nie wiem kiedy człowiek robi dobrze, a kidy żle może gubi rutyna a może za mały zasób wiedzy. Po 12 latach stosowania DO mimo świetnego samopoczucia ,nigdy nie narzekałem,pracować mogłem ponad ludzkie siły,nadszedł dzień który stał się dla mnie wielką porażką, dostałem rozległego zawału.
Myślę że przyczyną był cholesterol .
Chol całk.306(mg/dl)
HDL 62(mg/dl)
LDL235(mg/dl)
Trójglicerydy42(mg/dl)
Wzrost-167cm , waga 68kg
Dzienne spożycie białka 40-50g tyleż samo węglowodanów,oraz 150-250g tłuszczu głównie zwierzęcego. Tryb życia przemiennie raz bardzo aktywny innym razem mało.Może ktoś podpowie co robiłem nie tak,gdyż byłem święcie przekonany że wszystko robiłem prawidłowo. Jaki wpływ na podwyższenie cholesterolu ma niedobór węglowodanów,i (lub) nadmiar tłuszczu(ewentualnie za duże spożycie białka)Lekarze jednoznacznie twierdzą że przyczyna tkwi w nadmiernym spożyciu tłuszczów zwierzęcych.

Domatorka




Skąd: Kraków
Dołączyła: 24.06.2010
Posty: 9

andy54 - tłuszcze powinny stanowić jedynie 30 % dostarczanej organizmowi energii, natomiast tłuszcze zwierzęce nie więcej niż 10 %. Przy podanych przez Ciebie ilościach spożywanych tłuszczów, nie dziwi fakt osiągniętych wyników profilu lipidowego krwi. Przedstawione przez Ciebie wyniki pokazują bardzo niekorzystny stosunek tzw. złego cholesterolu LDL do dobrego. Nie wiem jak długo Twoja dieta wyglądała w ten sposób, ale jednak przez jakiś czas musiałeś "pracować" na takie niekorzystne wyniki krwi.

Podwyższeniu poziomu cholesterolu LDL sprzyja również stres. Bezpośrednio nie powiedziałeś czy byłeś na niego narażony, ale (tu cytuję)

cytat:

pracować mogłem ponad ludzkie siły
wydaje się, że czasami mogłeś znajdować się pod jego wpływem.

Brak aktywności fizycznej, niestety również sprzyja podwyższeniu poziomu cholesterolu. Wyraźnie mówisz, że Twoja aktywność fizyczna nie była regularna.

Do tego mogą dochodzić nałogi tj. nikotynizm, które nie służą naszemu cholesterolowi.

Jak widzisz różne czynniki mogą sprzyjać podwyższeniu poziomu cholesterolu LDL. Przychylę się jednak do opinii lekarzy, że w głównej mierze zaważyła Twoja, nastawiona na tłuszcze zwierzęce, dieta.

Natomiast, za wysoka podaż białka w diecie niestety obciąża nerki i sprzyja podniesieniu ciśnienia krwi.

andy54 Zawał masz już za sobą. Teraz pozostaje zastanowić się, co możesz zmienić w swoim codziennym życiu by zachować dobry stan zdrowia i nie dopuścić już więcej do zawału.


slawek2000




Dołączyła: 02.10.2011
Posty: 1

jesli chodzi o choresterol to w odpowiedzi na wczesniejsze posty uzytkownikow znalazlem dosc fajny portal gdzie pisza o tego typu sprawach jak i podaja rozne diety na jego obnizenie.
portal pod kucharska-ksiazka.pl

edek123




Skąd: kraków
Dołączył: 27.06.2014
Posty: 233

Cholesterol to organiczny związek chemiczny. Wbrew powszechnej opinii jest on niezwykle potrzebny do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Występuje w błonach komórkowych umożliwiając komórkom prawidłowe funkcjonowanie. Jest czynnikiem tworzącym hormony i kwas żółciowy oraz odpowiada za prawidłową syntezę witaminy D3. Otacza także i izoluje nerwy, co pozwala usprawnić pracę układu nerwowego oraz mózgu.
cofnąć się by wziąć rozbieg

klarun




Dołączył: 19.08.2014
Posty: 66


Dokładnie, wiele osób zapomina, że jest  dobry, jak i zły cholesterol

  | 1 | 2 |   »